Skocz do zawartości

APOCALYPTO F5B CARBON / KEVLAR


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może z mixem SW na klapy rzeczywiście poczekam jak się wczuje w model i skopiuje ustawienia dodając ten mix dla porównania.Ale Mix lotki na klapy to chyba nic strasznego raczej powoduje mniejsze wychylenia i mniejsze obciążenia.. No I dalej myśle co robić z buterfly czy dawać go po przełączniku na regulator czy poprostu na 3poz. Co radzicie? Jak dotąt wszyscy mówią zaby dać na reg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga dotycząca eksploatacji pokrywkę serwa SW warto zabezpieczyć taśmą klejącą przezroczystą . Nie miałem tego i w trzecim locie zgubiłem w w ostrym nurkowaniu pomimo mocowania na języki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej Marku że robisz model od dupy strony. Od napędu i zasilania sie zaczyna. A tu widać brakuje właściwej przekładni. RFy tez nie kręcą do nieskonczonych wartości. Np smigła 9x zalecane są do napędów <1,5kW. Ale zawsze możesz stałe smigło dać ;)

Aeronauty:

http://www.aero-naut.de/en/products/aircraft/airplane-accessories/propellers.html Graupenry powinny miec podobnie-juz instrukcji z przelicznikiem nie mam. Pytanie czy obroty będą takie czy ciut mniejsze. Na pewno jak pakiet będzie się rozładowywał to będą spadać. Choc to ewidentnie na granicy wytrzymałości śmigła. A jak pęknie...

 

a poza tym szukaj. google Twoim przyjacielem jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś Jurku uważnie :) Składam dwa pierwszy bardziej rekreacyjnie na scorpionie bez przekładni który będzie generował prądy w granicach od 75 do 100A ciąg na 9x6 w granicy 3800g więc może to fajnie latać już na tak małym śmigiełku.Dlaczego scorpion ,bo zawsze mi zalega i chodz raz chcę go wypróbować,a ze pakiety jescze słabe wiec chcę dać narazie mniejsze śmigło.Drugi ten biały jest też w trakcie składania i tu jak na zdjęciu wyżej idzie Neu 1509 z przekładnią 6;7 regul.Castle ice 200A i śmigło docelowe 17x18 ,więc chyba przyznasz ,ze naped jest wzorowy..Oczywiscie ten pierwszy ma przyduże kv i z tym się z tobą zgodzę,ale nie jest tak tragicznie patrząc na sprawnośc..Pakiety też będa zacne,wieć jedynie czekać jak sie model sprawuje i pilot..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Ale wsadzanie czegoś, bo leży w szufladzie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Modelarstwo powiano byc przemyślane. Dla naszej długiej i dużej uciechy oraz naszego i innych bezpieczeństwa. Przypadkowość i pochopność to zły doradca ;)

I dobrze wyważ śmigło i kołpak. Wtedy będzie większa szansa że toto jakoś wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model praktycznie gotowy dzisiaj założona satelita..Może nie rasowa do węgla ale mysle ,ze bedzie ok..

post-9332-0-99699300-1372267033_thumb.jpgpost-9332-0-56139200-1372267051_thumb.jpgNa łożu do pakietu zrobiłem mały amortyzator który nie raz uratował inne częsci.Bez niego przy byle dzwonku straciłbym regul.a tak szanse rosną,ze zostanie na miejscu. post-9332-0-81338400-1372267110_thumb.jpg Mpx polutowane tak ,zeby myląc wtyczki nie palic serw.To jest bardzo ważne,bo nie jeden stracił serwa.post-9332-0-53022600-1372267243_thumb.jpg Lotki na dwóch snapach,a klapy na zetce.post-9332-0-37691800-1372267328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to 777 czytałem gdzies na forum zagranicznym ,ze po rozebraniu sa identyczne jak MKS ogólnie jestem zadowolony,chociaż mogłem na klapy dać 778 sa troche mocniejsze,Ich cena jest dosc atrakcyjna..Ramek nie widzialem.Wszystko robie z lipy i wklejam na epoksydową żywiece. I trzyma jak beton.Nie ma prawa puścić nawet jak jest na 3 klockach..

 

Piotruś dzięki za te gąpki,są zaj....e! twarde i zawsze szukalem czegos takiego hehe.To chyba od rtv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta satelita to od AR8000 nic nie kupowałem dodatkowo,a ten cieńki koniec to jeszcze zyłka doklejona zeby je wprowadzić.Zastanawiam sie tylko czy z tych 2 cm koncówek nie sciągnac izolacji? Bo gdzies wyczytalem ,ze anteny powinny byc gołe na koncach. jak myslita? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.