Skocz do zawartości

APOCALYPTO F5B CARBON / KEVLAR


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przycięta jest tak, że snap zapina się na pierwszy otwór najbliższy osi, snap jest lekko podpiłowany w półkole dla lepszego przytulania się do serwa.

 

Podpiłowanie coś w ten deseń jak na zdjęciu.

p3290042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień był dosyć pracowity. Od samego rana zabrałem się za dalsze pracę przy modelu. Na pierwszy rzut poszło serwo wysokości. Dzięki podpowiedzi Krzyśka poszło to dosyć sprawnie. Trochę zmieniłem samo mocowanie popychacz do dźwigni serwa, ale działa bez zarzutu. Następnie zabrałem się za półkę do pakietu , która i tak została ostatecznie przesunięta do przodu i rozmieszczenie wyposażenia. Po wstępnym wyważaniu wszyło, że wszytko trzeba pakować na dziób, żeby zmieścić się w SC 68mm plus 5g ołowiu pod silnik. Jedynie odbiornik został pod skrzydłami ze względu na wygodę połączenia wszystkiego do kupy B) Starałem się go robić bardzo lekko, bez podlewania wszystkiego żywicą i przyznam się szczerze, że trochę byłem zaskoczony gdy waga pokazała 1993g z pakietem 4s 2500 o wadze 270g. Liczyłem po cichu, że waga do lotu wyjdzie w granicach 1800-1850g więc wychodzi na to, że to nie będzie latało jak gazeta, zresztą mam taką nadzieję B) . Jutro mam nadzieję , że odbędzie się oblot jeżeli pogoda pozwoli, jutro mamy taki mały dzień oblotów ( 3 benzyny) i Apocalypto :P .

 

fa7da400bc9f.jpg

 

14f43bf5cc35.jpg

 

e71d8e8a24d2.jpg

bc18e8c2d20a.jpg

 

1d4e33c4403e.jpg

ae7bc393d224.jpg

9d7b947c88ae.jpg

f46a448d7002.jpg

9d7b947c88ae.jpg

 

]5f04275e6c57.jpg[/url]

post-8587-0-56712300-1380926517_thumb.jpg

post-8587-0-27734800-1380926534_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chcę skończyć tego z przekładnią,ale brak czasu mnie ogranicza..Chcę w końcu poczuć te 4KW :) A później będzie duża spalina. Tak to sobie w głowie zaplanowałem,ale kiedy to zrealizuję czas pokaże.Narazie zaczynam składać i szukam pakietu który to wszystko wytrzyma..A jak Piotr u Ciebie-ulotnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oblot się nie odbył, a w zasadzie był tylko krótki lot 2 minutowy, w czasie którego okazało się , że nie działa hamulec i trzeba było lądować późniejsze próby programowania hamulca spełzły na niczym. Więc narazie nie wypowiem się jak model lata. Zamówiłem nowy regulator więc w przyszłym tygodniu powinien być i wtedy może oblot się w końcu uda. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionowo do góry szedł, co do zadzierania to śmigło się tak kręciło, że trudno mi teraz się a ten temat wypowiedzieć. W każdym razie i tak coś z tym, regulatorem jest nie tak bo przy szybszym dodaniu gazu potrafi gubić fazy i logować się na nowo. Także w poniedziałek go oddaje bo przez niego mogę rozklepać model, a tego nie chcę. Kupiłem na próbę regulator redox 60A ale nie polecam nikomu. Zamówiłem teraz dualskiego, który jest sprawdzonym regulatorem i myślę, że wszystko będzie już ok :blink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu dotarł regulator, szybkie lutowanie i dzisiaj odbył się w końcu oblot modelu :D Mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony ;) Model jest dosyć szybki, ale lata się nim lekko i przyjemnie, tzn. nie ma się wrażenia, że przy małych prędkościach przepadnie. Wyważenie przy SC 68 ułożyło się tak, że wszystko trzeba było pchać na ryj, ale prawidłową wagę udało się uzyskać przesuwając maksymalnie pakiet do przodu. Zapas mocy jest spory, idzie na 3/4 gazu pionowo do góry. Na razie zrobiłem dzisiaj nim 3 loty więc coś więcej będę mógł powiedzieć jak się w niego trochę wlatam. Niestety filmu z oblotu nie ma bo byłem sam, ale jakaś fotka z dzisiaj wpadła ;)

post-8587-0-83799200-1381337915_thumb.jpg

post-8587-0-10795600-1381337931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.