Skocz do zawartości

APOCALYPTO F5B CARBON / KEVLAR


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te rureczki to raczej ochrona przed złamaniem.

wiem że to też ochrona przed złamaniem ale mi chodziło o to że wtedy też antenka wogóle nie styka się z kadłubem :) i wychodzi przez takie oto coś

zp6n.jpg

 

 

 

Marcin a ty co masz za motor w backfire? I powiedz mi jaka masa startowa?

Ja mam Mege Acn 22/30/3E na śmigle 12x8 i pakiecie 4s. Waga do lotu coś kole 1800g

w pionie na tym idzie ale już to nie jest taka uciecha jak na początku kiedy przesiadłem się z powolnego siriusa na tego dziwoląga :D teraz marzy mi się właśnie taki s-neu jak ty będziesz miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dzięki za pulpit :) Dzisiaj ładna pogoda więc postanowiłem wypróbować apke w pulpicie i to miał być w sumie mój pierwszy raz :) Wybrałem najmniej cennego mikrona i ruszyłem do boju! Normalnie trzymam apke w lewej dłoni i rzucam model poczym trafiam bez mrugnięcia okiem na drążek.Tym razem było inaczej :D Przy rzucie aparatura opkręciła mi sie dwa razy po czym próbowałem trafić w drąga,a jak już spojrzałem gdzie on jest to mikron był w bity w pastwisko. I tak o to jego żywot sie zakończył..Tak więc narazie jestem wyleczony z pulpitu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pakietów to polecam właśnie Turnigy NanoTech.

 

W moim FunJecie mam oto taki:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=19125

 

Ogólnie najlepszy jaki miałem. Kupiłem Tornado, ale po lądowaniach wyglądał jak balon.

 

 

Złącza to XT60 i przy chwilowych prądach rzędu 150A nic się im nie dzieje.

Sprawdzałem w szybowcu przy ciągłym prądzie 100A, bez problemu dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla pasjonatów co polecają xt60 do zastosowań podchodzacych pod wyczyn a'La f5b: http://static.rcgroups.net/forums/attachments/1/4/0/5/2/4/a3381603-102-Connector%20Ratings.jpg

Ze działają to niestety nie wszystko. Liczy sie jak działają. Tam tez jest cały wątek nt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać,ale miałem szelki zapięte jak należy,ale był silny wiatr a ciąg na smigle bardzo mały więc zrobiłem duży zamach i zamiast trzymać pulpit ręką to miałem zamocno opartą dłoń i własnie to spowodowało,ze mi sie obkręciła..A chwile po rzucie muszę zaciągać sw..Pewnie idiotycznie to brzmi ;) ale przesadzilem ze wszystkim. Wiem ,ze pulpit to wygoda ,ale po 3 sezonach na kciukach czułem się jak bym od nowa uczył się obsługi radia :) Ale drugi raz tego błędu nie popełnię,przynajmniej taką mam nadzieję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo nanotech jak mówiłem wielka porażka.Ostani zakup 3szt 4000mah 6S 30C przy 70A puchły jak bańki. Pakiety po 7 ładowaniach nadają się do śmieci..Może te 65C mają zupełnie inną technologię,ale zabardzo w to nie wierze.Może Marcin trafiłeś na super partię.Bo dla moich kolegów też się zrobiły pękate..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 5-ciu moich nanotechów 1000-1300mAh 3s wszystkie spuchły, po 7-12 ładowaniach. Z normalnych Turnigy 8-szt. 2szt padły po kilku ładowaniach 5szt. spuchło po kilku ładowaniach a jedna sztuka od 2 lat działa i nie jest spuchnięta :-) czyli w moim przypadku 1szt na 13 sztuk jest dobra. Jak widać jakość tych pakietów zależy od przypadku i każdy przypadek może byc inny, tj. jeden będzie chwalił bo trafił na dobre egzemplarze a drugiemu mogą paść zanim zacznie używać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile maja rozne charakterstyki. Ale typowe zachowanie to

Pow sterowe na skrzydle w gore - model zadziera

Pow sterowe na skrzydle w dol - model nurkuje

Zachowanie to uwzglednia typowa charakteryske momentu pochylającego profilu

Jak bys nie ustawil na sucho to i tak przyda sie kompensacja steru wysokosci do dolu ze wzgledu na predkosc postepowa modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.ok Paweł a powiedz czy jest sens robić Mix lotki -klapy i ponoć do szybkich nawrotów mix SW-klapy.Nigdy tego nie robiłem a chcę wstępnie w miarę dobrze ustawić. :) zeby nie było niespodzianek heh..Lotki chcę dać jakieś 1,5cm w górę i domixować klapy na jakieś 5mm,oczywiście róznicowośc zachowana. Sw na jakieś 5mm klapy na 2-3mm (tylko w dół klapy) jesli cos żle to poprawdzie proszę..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ja w tym temacie (mix sw=>klapy i lotki=>klapy)) tobie nie pomoge bo nie mam doswiadczenia w tak szybkich modelach - sam przymierzam sie do tego typu modeli ale tez nie wiem czy to jest to czym chcialbym sie bawic :)

Wydaje mi sie ze do tak szybkich modeli nie jest to tak potrzebne ale moge sie mylic, jak ja bym to robil to do testowania zrobil bym sobie jakas faze lotu i sprawdzal/porownywal nastawy. Jak dla mnie to mikser ten powinnien dzialac od pewnego polozenia drazka np: gdy wychylasz drazek wiecej niz polowe to wtedy dopiero klapy zaczynaja pomagac, to po to zeby nie tracic na oporach przy malych wychyleniach.

Co do wychylenia lotek w gore to ja w starym radiu mialem takie nastawy ze przy maksymalnie wychylonym BF'ju i drazku wychylonym na ~75% dochodzilem do granicznych wychylen lotki.

Nie od razu mialem takie nastawy, z poczatku lotki wychylalem mniej ale zauwazylem ze nie uzywam przy ladowaniu pelnych wychylen i zdecydowalem sie wiecej podnosic lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,

jeśli mogę doradzić to nie rób na raz wszystkiego jeśli nie robiłeś tego wcześniej... Przyzwyczaj się.

Na początku skonfiguruj samego motyla z domiksowaniem wysokości.

Później stopniowo różnicowość itd...

Osobiście jak się zachłysnąłem mixami na początku i zrobiłem kilka kombinacji, to w powietrzu zastanawiałem się co do czego :D Masakra, prawie uwaliłem model.

Teraz to robię inaczej - najpierw minimum tego co potrzeba, a później zabawa i dodawanie innych wynalazków konfiguracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.