Jump to content

Sterowanie w RC Desk Pilot


mr.suchy
 Share

Recommended Posts

Cześć,

 

Zainstalowałem wczoraj symulator RC Desk Pilot żeby poćwiczyć "latanie" przed ukończeniem budowy FunBat. Fajna zabawa ale chciałbym ustawić sobie pada tak samo jak będzie to miało miejsce w prawdziwej aparaturze. Używam tego sprzętu i całe sterowanie mam na gałkach: http://icomp.pl/images/cache/www/duze/joysticki-325.jpg

 

Na obecną chwilę nie mam kontroli nad lotkami znajdującymi się na górnych skrzydłach. Czy jest ktoś, kto napisze mi jak ustawić te dwie gałki na tym padzie ? NP. Lewa gałka go góry - "opcja po angielsku w programie RC Desk Pilot". Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy to co robisz ma sens. Spróbuj podłączyć normalną aparaturę, inaczej bezwzrokowo będziesz szukał drągów tam, gdzie ich nie ma... W tego typu programach ćwiczysz odruchy i automatyzm.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam żadnej. Póki co jestem na etapie budowy samolotu i czytania forum. Dlatego chciałem pobawić się "mniej więcej" na symulatorze. Jeżeli maszyna rc zachowuje się tak samo jak w tym programie to muszę powiedzieć że jest bardzo czuła. Póki co chce poznać zasady sterowania np. jak samolot leci na mnie itp. żeby mieć "podstawy" a nie że pojadę na lotnisku, uruchomię silnik a samolot poleci w górę i po chwili wbije się w ziemię.

 

Wracając do tematu. Wydaje mi się że ten pad (komputerowy) nie jest do końca kompatybilny i tu jest problem.

Link to comment
Share on other sites

cześć, ja bawiłem się na symulatorze aerofly padem za 15 zł z media markt i wszystko było ładnie. ściągnij sobie inny symulator i sprawdź czy uda ci się skalibrować twój sprzęt. polecam aerofly professional de luxe, oczywiście nie pirata z torrentów takich jak thepiratebay.se bo byś miał obrzydliwy grzech ;-) tam masz pełno modeli i każdy różni się czułością i właściwościami lotnymi.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.