Skocz do zawartości

An-2


robloz

Rekomendowane odpowiedzi

W wyniku kolejnego kreta Kataną (przeszła już do krainy wiecznych lotów :D ), zostałem bez modelu, jak to się mówi "na każdą okazję".

Wybór padł na starego poczciwego "Antka".

Zestaw kupiony w Morlock Family, składa się z trzech arkuszy pianki EPP z powycinanymi laserem częściami + skrzydła.

Dodatkowo różne drobiazgi. Właściwie oprócz kół jest wszystko.

Niestety tak szybko zabrałem się za klejenie, że jest mało fotek.

 

Sklejony kadłub

1.JPG

2.JPG

 

oraz stateczniki

3.JPG

4.JPG

 

sklejony też jest przód z mocowaniem silnika

7.JPG

 

pomysłowo jest ta część zrobiona, plastikowy kubek po śmietanie oklejony pianką

8.JPG

 

Teraz trochę danych technicznych:

rozpiętość 140cm

waga do lotu ok.1400g

silnik Turnigy SK4240-750 będzie kręcił śmigłem czterołopatowym 2x 11x8APC

 

Cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik może i trochę za duży, ale akurat taki miałem wolny.

 

Efekt dalszych prac:

 

Wstawione wzmocnienia z prętów węglowych w podpory skrzydeł

i statecznika

 

9.JPG

 

Przerobiłem trochę skrzydła.

dorobiłem klapy na dolnym i górnym płacie i też usztywniłem węglem

 

10.JPG

 

kabinka (jeszcze nie dopasowana)

 

11.JPG

 

I czas na pierwszą przymiarkę całości

 

12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robercie

 

Niezmiernie ciesze się, że zdecydowałeś się na relacje z budowy tego świetnego modelu. Jestem strasznie ciekaw przebiegu całej składanki bo jak już wiesz posiadam dokładnie taki sam zestaw. Widzę, że podszedłeś do budowy bardzo profesjonalnie i zrobiłeś oba płaty z usterzeniem chociaż standardowo zestaw ma lotki tylko w jednym płacie. Jeśli możesz to proszę opisz dokładnie jak przerobiłeś drugi płat, bo też chciałbym "ulotnić" obydwa płaty w moim modelu.

Odnośnie kabiny to użyłeś tej folii co była w zestawie czy jakiejś innej ?

 

Gorąco kibicuje i czekam z niecierpliwością na kolejne fotki z budowy i ciekawe rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę uważnie obserwował budowę ponieważ też posiadam tego ANa tyle że oczekującego w pudełku na budowę. Przed Antkiem mam do budowy Dromadera z Morlock Family.

Instrukcja do obydwu modeli jest naprawdę fajnie opracowana ale zawsze można szukać swoich rozwiązań (np klapy). Modele już w pudełku robią wrażenie, widać że są przemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dolnym płacie zawias klapy wykonałem lutownicą z odpowiednio wygiętym grotem. Wyszło tak jak na górnym.

Serwo klap mam na dolnym, a do górnej klapy będzie popychacz przy kadłubie.

Model składa się super, wszystko pasuję idealnie. Jedyna "trudność" to wklejenie dżwigarów w górny płat, trzeba je wkleić dość głęboko.

Co do kabiny to oszklenie jest z folii z zestawu, choć układ ramek różni się trochę od oryginału, ale mnie to nie przeszkadza.

 

Antek otrzymał kolorki (może trochę się różnią od prawdziwych, ale.....)

 

13.JPG15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonow odbył pierwsze loty i jest cały :D .

Lata super, chociaż ze względu na swoją bryłę przy dużym wietrze mocno rzuca i trzeba bardzo uważać.

Klapy się sprawdziły, a miałem je uruchomione tylko na dolnym płacie.

 

Kilka fotek w plenerze

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

Ewentualne fotki lub filmik po niedzielnych pokazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozdrawiam Antkowiczów, musze sie pochwalić na poczatek że to ja i koledzy modelarze namówiliśmy Mirka- producenta serii modeli Morlock na zaprojektowanie An-2. Prototyp szybko został oblatany i nie wymagał żadnych poprawek. Model pozostawia sporo manewru na przeróbki w strone bardziej makietowego wykończenia a lata jak marzenie. Poniżej mój ze śmigłem jak na foto powyżej ale ta cena to jakaś z kosmosu, zamawiał takie śmigła do naszych Antków kolega na HK i wyszło po 25 zł więc nie tragedia, a aukcja nadaje się do działu rodzynki z allegro :)

 

ydrg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.