Skocz do zawartości

Mikron od Kwarcińskiego


komar1967

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wszystko zależy czego Heksodus oczekuje od modelu. Domyślam się, że prędkości i adrenaliny. Osobiście wolałbym latać szybko czymś większym z wiadomych powodów... 

Kolego jaciomp fajnie, że też jak ja robisz model na "lekko"! Ciekaw jestem co zastosujesz z wyposażenia i jaka będzie końcowa waga tego mikruska ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ciąg nie jest o tyle istotny, że przy masie tego modelu to i tak jest zawsze nadmiar mocy. Kolega Marcin zaproponował jednak wersję lekką do rekreacji i to może się podobać. Ja jednak wolę wykorzystać konstrukcje do tego, do czego jest stworzona ale jednak przy zachowaniu możliwie niskiej masy. Ciężkiego przecinaka już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze siedział silnik 90 gram,ale do lotu z pakietem 1300 wychodzi mi 600 gram. To już troszkę pachnie cegla , do tego trafilem na kiepsko zwinięty silnik i mam prądy w granicy 45a. A teraz mam fajny składany kolpaczek i chciałbym dobrać jakiś fajny zestaw,ale chociaż 1kg ciagu. W sumie jestem ciekaw jak się lata wersja light:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

niniejszym i ja wchodzę do "projektu" lekkiego microna...

 

własnie kupiłem -używka ma na pokładzie kedę KB20-4017L i bez pakietu,regla  i bez odbiornika waży 336gram. Po dodaniu odbiornika i pakietu wychodzi około 500g.... troszkę cięzki maluszek...

co prawda latam od dawna -jednak z braku czasu latam mało i miałem przerwę -więc nie ta wprawa i się boję szybkiego modelu...

 

wymienię silnik -zamiast kedy trafi tam przerobiony CD -oszczedzę 40gram.

pakiet dam 3s 850mAh - waga gotowego do lotu będzie rzędu 400g -410g

czego spodziewać się z micronem warzącym 400g -zwłaszcza w zakrętach - bać sie przeciągnięcia -czy juz powinien się trzymać?

jaka może być prędkość ? 

 

chciałbym zrobić dłuuuugo latajacy model rekreacyjny.

 

miałem kiedyś tak zrobiony pylonik -jednak gorszą wersję -płat był styro oklejane balsa -i nie był zbyt gładki, miał mniejsza cieciwę i powierzchnię.... -no i często przepadał na zakretach... za to był lżejszy niż wyjdzie micron -i latał na silniku ponad  godzinę  w 2001 roku... z pakietem 2 cele z laptopa.

 

micronowi też chętnie docelowo dałbym 2 cele li-jon -jednak boje się za małej prędkosci napedu... więc chwilowo li-pol 3S 850mAh lub 3S 1000 mAh  (bo takie mam)

mile widziane wszelkie uwagi -jak zachowuje sie micron ważący 400gram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz model mieszcząc się w wadze do 400 gram nie powinno być tragedii. Choć jeśli zakładasz, że chcesz latać wolno i bezpiecznie, to polecam zrobić to co ja w swoim Micronie. Mój na 2S idzie pionowo w górę :) Dziś latałem w Międzybrodziu Żywieckim na Jaworzynce chcąc sprawdzić latanie na zboczu... niestety nie wiało wystarczająco na tego maluszka. Za to polatałem z 30 min jako motoszybowiec ;) Jedno podpowiem. Walcz o każdy gram, bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety trudno bedzie mi zejść ponizej 400g - chcę mieć model długo -wręcz extremalnie długo latajacy

i niestety chyba mam dość ciężki egzemplarz microna...

 

więc potzebna mi spora pojemnośc. prawdopodobnie najrozsądnieszy kompromis to bedzie pakiet 2s  li-jon 18650.

niestety taki pakiet waży 92 gramy +kabelki..  

za to ma prawie 3 Ah.

mój silnik powinien mieć przy 2S pobór prądu "startowy" około 8-10A i w spokojnym locie około 3-4A.

 

powinno starczyć na blisko godzinne loty -niestety 400 g wagi startowej wydaje się granicą nie do przeskoczenia.

 

alternatywa -lekki pakiet li-pol  -da mi oszczedność kolejnych 40 gram ale pojemność spadnie z 2900 na 450... jakieś 6 minut pracy silnika zamiast 45... 

   chyba zgodnie z radą -odpalę model z lekkim pakietem 2s li-pol 450mAh -zobaczę jak sie lata -i zdecyduję czy podmienić aku na bardziej pojemne...

 

dziekuję -i proszę o więcej rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)       tak lepiej? sorki -nie spojrzałem, że teraz wszyscy doklejają zdjęcia...  uzupełniłem profil.

jak rejestrowałem się na forum mało kto pisał coś o sobie....

-potem praktycznie nic nie pisałem tylko czasem czytałem forum - w modelarstwie miałem kilkuletnią pauzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.