Skocz do zawartości

Zefirek, Sky surfer, Wicherek itd. czyli moje pierwsze zmagania z modelarstwem


Jacek T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedz. Co do tych informacji to poczytam kiedy będę miał wolny czas. Jeśli chodzi o skłon i wykłon silnika to zastanawiam się jak ustawiać podkładki i jaką one mają mieć grubość

 

(pomyliłem się i zamiast dać opcję ,,dodaj plik" użyłem opcji ,,dodaj odpowiedz")

post-13571-0-42123700-1393953478.png

pozdrawiam

Jacek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poczytał linki, które podrzucił ci kolega Masło to byś wiedział, że wykłon robi się w prawo, ale patrząc na model od tyłu. Czyli Wersja 2, ale ta podkładka co jest niżej idzie z drugiej strony. W tym momencie masz wykłon w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki daje się pod śruby, inaczej mogą wylecieć. Lepiej będzie, jeśli śruby będą ułożone na przekątnych wręgi silnikowej, tak aby były "po dwie z każdej strony". Nie wiem jak to lepiej opisać, myślę że na zdjęciach zobaczysz o co mi chodzi.

Taki jest skłon i wykłon w moim ESA SE5a:

post-8445-0-43952400-1393961061_thumb.jpg

post-8445-0-97060800-1393961112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku takie ustawienie silnika było uwarunkowane tym, że inaczej się nie mieścił :lol:, z początku chciałem go montować tak jak narysował to Jacek. Wielkiej różnicy chyba nie ma, ale odnoszę wrażenie, że silnik jest stabilniejszy będąc podpartym w dwóch punktach z podkładkami aniżeli w jednym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Jakbyś poczytał linki, które podrzucił ci kolega Masło to byś wiedział, że wykłon robi się w prawo, ale patrząc na model od tyłu.
przeglądałem je, po prostu pomyliłem się podczas rysowania ;) .

Co do tych podkładek, to jakiej mają być one grubości? Poza tym, dzisiaj byłem w HK i kupiłem ten akumulator oraz gniazdko do niego, tylko zdobęde koszulki termokluczliwe (czy jak to tam się nazywa i przylutuję gniazdko do regulatora), i będzie wszystko ok.

pozdrawiam

Jacek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję że jutro oblatam drugi model ale chyba to nie wyjdzie ponieważ mam bez przerwy jakiś problem. Aparatura działa inaczej niż wcześniej . Po lewej stronie jest bolec, którym kontroluję silnik i zawsze było tak że silnik był na minimum kiedy bolec był przechylony do mnie. Dzisiaj testowałem nowy akumulator i zobaczyłem, że teraz silnik jest na minimum kiedy bolec jest przechylony w stronę przeciwną niż poprzednio. W instrukcji było coś napisane o odwracaniu kanałów ale nic z tego nie rozumiem, więc czy ktoś by mógł mi napisać co mam zrobić.

pozdrawiam

Jacek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku nie ucz nas nowomowy, jaki bolec to jest drążek gazu/przepustnicy. Jako początkujący modelarz musisz przyswoić podstawowe nazwy urządzeń, przyrządów czy zwrotów modelarskich. Poczytaj Poradnik

 

Przeczytaj ten temat podobny problem Turnigy 9X - podstawowe ustawienia po wyjęciu z pudełka.

 

Wejdź w ustawienia aparatury MENU>FUNC SETTING>REVERSE i zmień rewers na kanale 3 gaz (thr).

Tu masz Instrukcje TH9X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Drugi model już jest wyważony i czeka na oblot, elektronika też działa dobrze. Jeszcze go nie zważyłem.

pozdrawiam

Jacek T

PS. Co to znaczy że li-pol ma np. 20C oraz co to znaczy że samolot zaliczył kreta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model też nie za bardzo lata :( . Nie wiem co mam teraz poprawić. Filmu nie załączę, bo znowu wyświetla się że nie mam uprawnień :angry: . Z lotu mam tylko zdjęcie modelu przed startem:

post-13571-0-76298600-1395584971_thumb.jpg

śmigło połamane a silnik troszkę najadł się ziemi (działa normalnie).

A tutaj zdjęcie pierwszego modelu (tego co jest już wrakiem) przed pierwszym lotem:

post-13571-0-56945800-1395585237_thumb.jpg

Czy ktoś by mi mógł doradzić co do wklejania filmów na to forum.

pozdrawiam

Jacek T

PS. Chciałbym sobie wkleić zdjęcie do profilu, ale kiedy je próbuję załadować to wyświetla się że wystąpił błąd, czy ktoś by mi mógł coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Konta na youtube nie mam, ale jak kolega do mnie przyjdzie, to poproszę go o pomoc w jego założeniu.

Model nie za bardzo lata czyli jak?

model leci za bardzo w dół (przez co obydwa loty skończyły się po około trzech sekundach) oraz lekko skręcał w lewo (patrząc na niego od przodu) przypuszczam, że skłon silnika był za duży, więc go zmniejszyłem. Jutro postaram się sprawdzić, jak model lata.

pozdrawiam

Jacek T

 

PPS. Dalej mam problem z wklejeniem zdjęcia. Zmniejszyłem je do rozmiaru poniżej 200x200 (na paincie) a i tak go nie mogę wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.