Skocz do zawartości

Me 262 xl


pilot71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Po długiej przerwie i ciągłym braku wolnego trochę podłubałem przy modelu. Doszły klapy, jutro jak dobrze pójdzie dorobię pylony i bomby i zostanie już tylko malowanie. Wymieniłem nadajnik z 35MHz na 2,4GHz, już nic nie zakłuca lotu, ponadto ustawiłem spowolnienie serw wychylających klapy.

Być może niedługo dojdzie jeszcze film z oblotu:

post-6922-0-01972000-1392489846.jpg

post-6922-0-88523300-1392489854.jpg

post-6922-0-19093300-1392489862.jpg

post-6922-0-88854200-1392489870.jpg

post-6922-0-90575400-1392489879.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu zważę model, nie liczyłem obciążenia pow. nośnej ale po zachowaniu modelu w locie nie jest za duże: w pętli jest bardzo zwrotny i nie zrywa strug, na małej prędkości zaczyna się "bujać" na skrzydłach ale to z pewnością moment od śmigła - w domu oparłem model dziobem o podłogę a ogon trzymałem podparty w górze i przy dodawaniu dynamicznie gazu model obracał się w osi podłużnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego świadom :unsure: ale to ze strachu. Start jest na 1/2 lub 3/4 gazu, na pełnym gwizdku model wchodzi na pętlę, nie ma tego na filmie ale Konrad świadkiem jak start (bez klap) na 3/4 gazu i model wykręcił pętlę na wypchniętej wysokości, a wyjście z pętli było kilka cm nad ziemią. Ogólnie rzecz biorąc trudno się startuje tym modelem bez wiatru ale jak już poleci to sama słodycz, poza tym ogromną motywacją do dalszych eksperymentów nad tym samolotem jest fakt, że jeszcze nie zaliczył dzwona :D .

Nie orientujesz się Robercie, czy ktoś nie zabudował w tego typu modelach uzbrojenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbrojenia w sensie? Atrapy, czy coś w stylu ASG i sztuczne ognie? Marek odpalał sztuczne ognie z F-16.

A jeśli chodzi o starty to Twój model potrzebuje bardziej prędkości początkowej niż ciągu. A więc mocny i szybki wyrzut z silnikiem na pół gwizdka.

Czy w locie też przy gwałtownym dodaniu gazu zabiera się do pętli? Może trzeba by zrobić jakiś skłon?

 

PS. Powiększa się nam ekipa ulotnionych XL-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzbrojenie w sensie: coś zrzucam, morze być bomba, zbiorniki paliwa, lub odpalam: rakiety lub rzymskie ognie, zdecydowania nie ASG

Na pewno powinien być skłon ale już za późno na takie grube przeróbki, teraz jest mikser: SW/gaz , powinno być ok

Mam już wyrobiony głupi nawyk rzucania modelem bez rozpędu mając świadomość, że i tak ma nadmiar mocy, więc poleci. Teraz się to mści bo morze i mam nadmiar mocy ale model potrzebuje prędkości do startu. Masz Robert rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.