Skocz do zawartości

PZL 11


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Opis będzie skromny, bez dużej ilości fotek.

 

Jedziemy:

 

W paczce dostajemy wydrukowane kartki z pobieżnym opisem budowy (sam opis jest ok, ale fotki słabej jakości - może kolejne wersje na CD?)

 

Wycięte elementy, niektóre luzem, niektóre jeszcze w balsie do wyciągnięcia. Tutaj info dla producenta - niektóre linie cięcia są zygzakowate jakby CNC miało luzy... pare elementów też nie jest ucięte do końca - trzeba odcinać nożykiem.

 

Oprócz tego dostajemy trochę balsy.

 

I tyle.

 

Na pierwszy ogień poszło skrzydło - pół godzinki i mamy już trochę zrobione.

 

potem jeszcze kawałek maski silnika.

 

fotki:

 

fd1ac1d14dbad07b.jpg

ff2a174b773ee7e7.jpg

8f660dfcb07f344c.jpg

cd7446302e864c21.jpg

d2259d16a1fb8e05.jpg

d6d2250152200518.jpg

394a817ca280c06f.jpg

9a2cae5b97393555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zdecydowalem sie na instrukcje drukowana z tego powodu iz wilu modelarzy mowilo iz nie chce korzystac z komputera przy budowie ale wersja z planami i instruckja na CD ciagle chodzila mi po glowie i od polowy nastepnego tygodnia bedize dolaczony Cd z fotkami oraz instrukcja w pdf

 

tutaj mozna zciagnac zdjecia z budowy zamieszczone w instrukcji.

 

http://217.113.230.114/pzl_p11.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilop za pomysł masz + i to nawet dużego :D

Ale czemu te laser wycina w takie zygzaczki i z tego co widać to niektóre elementy są jakby za bardzo kanciaste?

Może trzeba jeszcze dopracować szczegóły a potem to sprzedawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo

 

dziekuje za plusa

o model pytalo sie juz zbyt wiele osob i dlatego zdecydowalismy sie go juz pokazac

elementy pasuja i sa zgodne z projektem co bedzie mozna przesledzic w tym watku

Sklejajac nawet model plastikowy znanych firm sam dostrzerzesz jakies niedociagniecia i

czesci ktore muszisz lekko podszlifowac i cos poprawic. podam przyklad rok temu sklejalem dwa model firmy kiwi tez spotalem sie z paroma takimi malymi nie dociagnieciami ale poprawilem to sam i modele lataja do dzis dnia i jestem z nich tez zadowolony .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek :

 

w zestawie jest 2mm balsa na listewki i 1mm na oklejenie to wlasnie te dwie deski o ktorych pisal Anasazi.

 

plan montarzowy 1:1

czesci w 3 deseczkach balsowych i oddzielnie te ktore sa wyciete ze sklejki i sa tez zamieszcozne na fotkach tutaj jako oddzielne .

 

 

podwozie nie znajduje sie w zestawie stweirzdilem ze kazdy moze dobprac sobie takei jakie bedzie uwazal za najlepsze ja w swojej uzywam podnad skalowych kolek jakies 61mm srednicy po to by na polu lepiej sie nia startowalo jutro pokaze odpowiednie kolka ktore mozna by do niej uzyc . Chcielismy by model byl tani i dostepny na kazda kieszen i mysle ze ten najwazniejszy cel zostal osiagniety i w pelni zrealizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam przyklad rok temu sklejalem dwa model firmy kiwi tez spotalem sie z paroma takimi malymi nie dociagnieciami ale poprawilem to sam i modele lataja do dzis dnia i jestem z nich tez zadowolony .

Ciesze sie ze jestes zadowolony ale nad jakoscia ciecia musicie popracowac Takie zygzaki i przesuniecia elementow sa raczej nie do przyjecia. My modyfikowalismy pliki wzgledniajac grubosc wiazke i materialu ( od grubosci zalezy szybkosc glowicy a to z kolei wplywa na grubosc szczeliny - im wolniej tniemy wym wiecej balsy wyparowywuje ) Jak zobaczysz np. na sklejkowe formatki to szczeliny mamy niemal jak wlos.

Pomysl oczywiscie pierwsza klasa i jak najbardziej popieram i kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm , to jest jasne ,ale zwiększenie ceny o 10-20 zł wiele by nie zmieniło ,a np. naklejek większość modelarzy sam sobie nie zrobi.

Mam na myśli ta młodszą część modelarzy ,bo to chyba do nich przede wszystkim jest polecany.

A co z popychaczami ,orczykami itd.?

Pomysł jak Olo +++++

Ale sama realizacja ,hm... uboga.

Ponieważ mój projekt łosia (to być może konkurencja) ,więc nie chce aby moje wypowiedzi brzmiały jak anty reklama Twojego produktu i mam nadzieje , że tego Kilop tak nie odbierasz.

 

Ja osobiście czekam na wytłoczkę zamiast balsowej maski silnika i zamawiam model ,dla mojego syna , zamiast jakiegoś tam Piperka z Chin , niech lata polskimi maszynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dokładnie, model wymaga pewnego doświadczenia w budowie i umiejętności kombinowania. I sporej drobnicy w warsztacie modelarskim :) Mysle, ze koszt modelu bez wyposazenia RC zamknie sie w 200zl jesli doliczyc folie, klej, oraz cala galanterię.

 

Tak więc możnaby w przyszłości pomyśleć nad wersją ''big kit'' gdzie, za cenę większą od podstawowej, dodawano potrzebną galanterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.