Skocz do zawartości

Zasilanie do Turnigy 9x


Togo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecana na rcgroups :http://allegro.pl/pakiet-9-9v-life-do-aparatury-9x-1500mah-3s-24h-i3901083849.html

Sam mam większa life 1800 od Zippy ale po zostawieniu na noc włączonego nadajnika zrobił sie balonik dlatego zippy już nie kupie, ciekawe co by sie stało gdyby zamiast life siedział tam lipo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gdybyś się jeszcze zastanawiał między life i lipo to pamiętaj ze im większe napięcie dostaje nadajnik tym bardziej się grzeje co skraca jej żywotność.

 

Stabilizator w nadajniku. Nadajnik chodzi chyba na 5V Czy to bardzo skraca jego żywotność? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z moim spuchniętym pakietem myślę o zastosowaniu takich akumulatorków :

Jest jeden haczyk, jak on z dwóch celi 3,7 zrobił 9.0V, bo tak pokazuje się na ekranie. Myślę, że ten rezystor co się lutuje na płycie to jest po to aby ustawić stały komunikat 9.0V na wyświetlaczu. Czy to jest dobre? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden haczyk, jak on z dwóch celi 3,7 zrobił 9.0V, bo tak pokazuje się na ekranie. Myślę, że ten rezystor co się lutuje na płycie to jest po to aby ustawić stały komunikat 9.0V na wyświetlaczu. Czy to jest dobre? Nie sądzę.

 

Na pakiecie np lipo 3s napisane jet 11.1V po naładowaniu i sprawdzeniu napięcia sprawny(b.dobry) pakiet ma napięcie 12.6V. Rezystor ma na celu najprawdopodobniej wyłączenie alarmu niskiego napięcia.

 

Stabilizator w nadajniku. Nadajnik chodzi chyba na 5V Czy to bardzo skraca jego żywotność? Nie sądzę.

 

nie pamiętam dokładnie jak to wygląda jak znajdę to wkleję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd właśnie moje pytanie :D Jeżeli napięcie na takiej baterii spada do 6.5v to chyba nic się nie powinno dziać. Nie wiem jakiego napięcia potrzebuje stabilizator w nadajniku, aby poprawnie działał. Czy wystarczy 5,7V, czy większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tg9x jest zaprojektowany pod 5V a każde następne volty to po prostu nadwyżka (tak jak tam napisano zwiększająca temperaturę pracy regulatorów napięcia w naszej apce) tylko trzeba brać pod uwagę pod jakim napięciem pracuje nadajnik w naszej apce bo w niektórych przypadkach ta nadwyżka może iść na antenę np. w jakiś zestawach full range.

Przykładowo modułu jaki mam zakres to Operating voltage: 3.0~16V(HV Version)i wieksze napięcie jest z myślą o telemetri.

Dlatego myślę o zlutowaniu sobie pakietu z 8 akumulatorków SANYO AA 2000 mah co da mi w miarę pewne - stabilne - żywotne, a przede wszystkim optymalne zasilanie apce w przyszłości z telemetrią też sobie poradzi.

Jeżeli się mylę to proszę poprawcie mnie :P Mile widziane lepsze rozwiązania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tg9x jest zaprojektowany pod 5V a każde następne volty to po prostu nadwyżka

(...)

Jeżeli się mylę to proszę poprawcie mnie :P Mile widziane lepsze rozwiązania :D

 

Tak, ale po drodze jest stabilizator, który na samo przejście przez siebie potrzebuje 0,7V i dodatkowo może potrzebować jakąś nadwyżkę do poprawnej pracy. Koledzy opisywali to zjawisko w wątku o indywidualnych BEC dla serw w szybowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. 8 zwykłych paluszków można zamienić na pakiet lutowany z pojedynczych ogniw, ale bez sensu jest zamieniać pakiet 3cel na 8 cel. Masz 8x2 miejsc, gdzie może puścić lut, zamiast 3x2.

 

Jak najbardziej istnieje takie ryzyko ale przy sklejeniu ogniw taśmą a następnie zgrzaniu całości koszulka termo kurczliwa ryzyko rozłączenia spada, do tego pakiet jest w urządzeniu raczej nie narażonym na wstrząsy, uderzenia ta jak np nasz model.

Ale jeżeli się mylę to można pomyśleć nad dwoma ogniwami Li-Ion 18650.

 

Tak, ale po drodze jest stabilizator, który na samo przejście przez siebie potrzebuje 0,7V i dodatkowo może potrzebować jakąś nadwyżkę do poprawnej pracy. Koledzy opisywali to zjawisko w wątku o indywidualnych BEC dla serw w szybowcach.

 

to całkiem zmienia moją koncepcje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.