Skocz do zawartości

OC - szkody z tytułu posiadania i użytkowania modeli latających


MarcinS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dalej będę kontynuował ubezpieczenie przez PSP. 1000000 zł za 180 zł w całej europie. Hestia chyba nie jest najgorsza, a oc jest obowiązkowe. Wysłane z mojego LG-E410i przy użyciu Tapatalka

Niestety jak zwykle coś porządnego zawsze można zepsuć.W zeszłym roku PSP miało umowę na 2.500 000 na cału świat ale dobre się skończyło.

Niby drobna zmiana bo zmniejszono kwotę z 2500000 na 2000000 zł bo co to za różnica !

A jednak żeby wystartować na zawodach w Austrii potrzebne jest ubezpieczenie na 500 000 Jewro a tu niespodzianka 2 000 000 zł nijak nie daje 500 000 Euro a w zeszłym roku by było .Cóż wychodzi że porządnie się ubezpieczyć można tylko za granicą.

P.S. Nie mówcie mi tylko ze latacie lekkim modelem tylko w lecie i w ogóle to rzadko.

Byłem świadkiem jak model o wadze 380 g uderzył chłopaka kilka mm. od oka a i tak była policja ,prokurator itd.O szczegóły pytajcie Skidana .

Ciekawe na ile starczyłoby 10-100 000 zł gdyby przyszło płacić odszkodowanie i RENTę !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nikt nie mówił nic na temat wymiaru zniszczeń :) Ja powiem- latam lekkimi modelami i z regoly wiosna lato jesień, raz poniżej 10 stopni C latałem. uważam że jest zasadna wyższa składka dla modeli o większej wadze, tak samo jak różnica w skladkach oc za auta osobowe i ciagniki siodłowe. Większa masa większe zniszczenia i to nie podlega dyskusji. Na dobrą sprawę krzywdę możesz zrobić samolotem zabawką z pianki puszczanym z gumy :) Głęboko dosyć się wbijają w ziemię. Nie popadajmy w skrajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nikt nie mówił nic na temat wymiaru zniszczeń :) Ja powiem- latam lekkimi modelami i z regoly wiosna lato jesień, raz poniżej 10 stopni C latałem. uważam że jest zasadna wyższa składka dla modeli o większej wadze, tak samo jak różnica w skladkach oc za auta osobowe i ciagniki siodłowe. Większa masa większe zniszczenia i to nie podlega dyskusji. Na dobrą sprawę krzywdę możesz zrobić samolotem zabawką z pianki puszczanym z gumy :) Głęboko dosyć się wbijają w ziemię. Nie popadajmy w skrajności.

 

Marcin, tutaj nie chodzi o popadanie w skrajności a o zróżnicowanie oferty ubezpieczeń. Osobne dla Tych co latają zabawkami i chcą mieć podstawowe ubezpieczenie, osobne dla latajcych sporadycznie małymi modelami w miejscach "bezpiecznych", osobne dla modelarzy i osób latających regularnie, uczestniczącyhc w zlotach, zawodach, pokazach, trenujących latających FPV itd. Z mojego punktu widzenia dopóki odgórnie jakaś ustawa nie nakaże ubezpieczania się wszystkim to wolę jeżeli ktoś latając u nas w kraju ma jakiekolwiek ubezpieczenie np. na 100.000 niż żadne. Choć i tutaj nie ma pewności co do sprawcy szkody ponieważ jak praktyka wskazuje nasi rodacy dla zachowania zniżki w OC są gotowi uciec z miejsca wypadku lub wmówić komuś że była to jego wina... Mam jednak nadzieję, że świadomość ludzi powoli się zmienia i zaczynają rozumieć po co jest ubezpieczenie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomość się zmienia, obserwuje rynek od 8 lat. Ja nie wyobrażam sobie latania bez ubezpieczenia. Sam byłem sprawcą kilku niebezpiecznych sytuacji. Nie chce mieć nikogo na sumieniu, nie chce by ktoś miał pretensję że uszkodziłem jego auto. To ma być zabawa po pracy dla mnie :) Myślę że wiele osób podchodzi tak do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ty stary wapniak jesteś, albo

Bo ty wapniak stary jesteś :lol:

 

http://www.generali....uct,tabId=50922

 

UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ WŻYCIU PRYWATNYM - Klauzula nr 9

 

No może i jestem stary, ale myślący za to.

Ta klauzula określa tyle, że to dodatkowy koszt w polisie OC. A to już nie na pół roku czy ile tam. No i juz nie pięćdziesiąt parę złociszy...

 

A na upartego pkt 3 wyklucza wszelką odpowiedzialność GENERALI , bo definicji katastrofy ( oprócz budowlanej, ale o taką nie chodzi) już tam nie ma, albo jej nie znalazłem ( bo ja stary ...)

 

Ja jednak poproszę o kompletne OWU dla modelarzy, bo zaczynamy tu rozmawiać o "misiach". ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i jestem stary, ale myślący za to.

Ta klauzula określa tyle, że to dodatkowy koszt w polisie OC. A to już nie na pół roku czy ile tam. No i juz nie pięćdziesiąt parę złociszy...

cena jaka podałem to cena za całość polisy(napisałem jasno i wyraźnie),polisę możesz rozszerzyć o inne ryzyka co również jest zawarte w owu

​to jak już jesteś myślący to jeszcze pozostaje nam tylko kwestia czytania(tak to bylo złośliwe bo mnie trochę frustruje szukanie haczyków na siłe bez zapoznania się najpierw z trescią bo mam wrqażenie ze przeczytales może 2 zdania z tego co naprodukowałem w 1wszym poście)

 

No może i jestem stary, ale myślący za to.

 

 

A na upartego pkt 3 wyklucza wszelką odpowiedzialność GENERALI , bo definicji katastrofy ( oprócz budowlanej, ale o taką nie chodzi) już tam nie ma, albo jej nie znalazłem ( bo ja stary ...)

 

Ja jednak poproszę o kompletne OWU dla modelarzy, bo zaczynamy tu rozmawiać o "misiach". ..

nic tutaj sie nie robi na upartego, to nie kopanie dołów, nie twórz teorii spiskowych :) wystarczy poczytać bądź zapytać i wtedy można wyciągać wnioski

 

co do katastrofy i innych zapisów- owu w każdej firmie ubezpieczeniowej musi byc zgodne z prawem, o ile dobrze pamiętam termin katastrofa(lądowa,morska itd) zawarte sa w kodeksie karnym(art 163?-albo jakos "obok")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież prosiłem o OWU. Nie prościej było je tu wkleić?

Nie zamieszczenie ich jest dla mnie oczywistą próbą ukrycia kruczków i "gwiazdek" zawartych w ofercie,

a cytowane przeze mnie sformułowania świadczą moim zdaniem o braku profesjonalizmu i kompetencji proponującego to ubezpieczenie.

 

Teorie spiskowe nic do rzeczy tu nie mają.

 

Albo się posiada uczciwą ofertę, albo ucieka się od konkretów.

Takie jest moje zdanie, wynikające z życiowego doświadczenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kłócić się nie będę. Twój nick dużo mówi więc nie widzę sensu :)

 

OWU jak już pisałem można znaleźć za pośrednictwem google na oficjalnej stronie Generali. Jak bym podał linka bezpośrednio pewnie powiedział byś że sam je napisałem coś tak czuje :)

 

Dla mnie posty które zamieściłeś są oczywistą informacją - człowiek nie potrafi albo nie chce się jemu poszukać.

Gwiazdek w OWU nie ma, kruczków też, zakładam że nie czytałeś więc nie wiesz.

Ja ten post napisałem grzecznościowo, nie jest on oferta w mniemaniu kodeksu. Jestem multiagentem, taka polisa moim zdaniem biorąc pod uwagę parametry i czynniki subiektywne które podałem- najlepsza. Ty dla siebie możesz wybrać coś innego co Twoim zdaniem będzie lepsze biorąc pod uwagę Twoje wymagania.

 

Widzę że zabolał Ciebie mój post. Ja uważam że mam rację. Czepiasz się bo chyba nie masz nic innego do roboty :)

Jak widzisz na wszystkie pytania które padły z Twojej strony jak i ze strony innych biorących udział w dyskusji odpowiedziałem konkretnie. Dałem wędkę, wytłumaczyłem co gdzie i jak. Widzę że niektórym to wystarczyło.

 

Twoje pytania wskazują na to że raczej nie miałeś nigdy takiej polisy i pewnie nie będziesz miał. Naprawdę uważam, że po-prostu z nudów coś tam sobie piszesz.

 

ps. Logicznie myśląc - z racji odległości i ogólnopolskiego zasięgu forum jedynie garstka osób będzie mogła akurat ze mną podpisać taką polisę więc nie odbieraj tego co napisałem jako próby wciskania czegoś wszystkim :) Myślę, że dzięki temu co napisałem niektórym odświeżyłem trochę wiedzy z zakresu tego ubezpieczenia, inni się o nim dowiedzieli- taki był mój cel i ten cel osiągnąłem. Po za tym dzięki mnie mogłeś niezbyt konstruktywnie ale "jakoś" zagospodarować swój czas.

 

Z racji tego, że post powyżej uważam za niewdzięczny, czepliwy, roszczeniowy i z racji tego że nie mam ochoty wchodzić w takie niekonstruktywne dyskusje nie zamierzam odpowiadać więcej na jakiekolwiek pytania związane z tematem na łamach forum. Chciałem pomoc ale w takiej sytuacji nie widzę sensu i jestem zbyt honorowy aby pozwolić aby ktoś w ten sposób "dziękował' mi za poświęcony czas.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem wiele lat "w ubezpieczeniach" i uwierzcie mi, że przypadku ubezpieczeń odpowiedzialność cywilnej w baaardzo wielu przypadkach nawet fachowcy nie od razu odpowiedzą czy w konkretnym zdarzeniu będzie ochrona ubezpieczeniowa.

Więc nie oczekujcie, że agent na każde pytanie odpowie TAK lub NIE. Taka jest specyfika ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej – trzeba się wczytywać w definicje, wyłączenia bo ochrona nie jest oparta na „nazwanych ryzykach” tylko na odpowiedzialności opartej o przepisy prawa. I nie należy się mocno bać tego co nie jest opisane, tylko właśnie tych wyłączeń i definicji – jeśli nie są precyzyjne.

Z praktyki - większość "dodawanych OC" do ubezpieczeń mieszkań obejmuje swoim zakresem również użytkowanie modeli latających, choć nic o tym nie jest napisane…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kłócić się nie będę. Twój nick dużo mówi więc nie widzę sensu :)

 

OWU jak już pisałem można znaleźć za pośrednictwem google na oficjalnej stronie Generali. Jak bym podał linka bezpośrednio pewnie powiedział byś że sam je napisałem coś tak czuje :)

 

Dla mnie posty które zamieściłeś są oczywistą informacją - człowiek nie potrafi albo nie chce się jemu poszukać.

Gwiazdek w OWU nie ma, kruczków też, zakładam że nie czytałeś więc nie wiesz.

Ja ten post napisałem grzecznościowo, nie jest on oferta w mniemaniu kodeksu. Jestem multiagentem, taka polisa moim zdaniem biorąc pod uwagę parametry i czynniki subiektywne które podałem- najlepsza. Ty dla siebie możesz wybrać coś innego co Twoim zdaniem będzie lepsze biorąc pod uwagę Twoje wymagania.

 

Widzę że zabolał Ciebie mój post. Ja uważam że mam rację. Czepiasz się bo chyba nie masz nic innego do roboty :)

Jak widzisz na wszystkie pytania które padły z Twojej strony jak i ze strony innych biorących udział w dyskusji odpowiedziałem konkretnie. Dałem wędkę, wytłumaczyłem co gdzie i jak. Widzę że niektórym to wystarczyło.

 

Twoje pytania wskazują na to że raczej nie miałeś nigdy takiej polisy i pewnie nie będziesz miał. Naprawdę uważam, że po-prostu z nudów coś tam sobie piszesz.

 

ps. Logicznie myśląc - z racji odległości i ogólnopolskiego zasięgu forum jedynie garstka osób będzie mogła akurat ze mną podpisać taką polisę więc nie odbieraj tego co napisałem jako próby wciskania czegoś wszystkim :) Myślę, że dzięki temu co napisałem niektórym odświeżyłem trochę wiedzy z zakresu tego ubezpieczenia, inni się o nim dowiedzieli- taki był mój cel i ten cel osiągnąłem. Po za tym dzięki mnie mogłeś niezbyt konstruktywnie ale "jakoś" zagospodarować swój czas.

 

Z racji tego, że post powyżej uważam za niewdzięczny, czepliwy, roszczeniowy i z racji tego że nie mam ochoty wchodzić w takie niekonstruktywne dyskusje nie zamierzam odpowiadać więcej na jakiekolwiek pytania związane z tematem na łamach forum. Chciałem pomoc ale w takiej sytuacji nie widzę sensu i jestem zbyt honorowy aby pozwolić aby ktoś w ten sposób "dziękował' mi za poświęcony czas.

 

Powodzenia!

 

 

Tekst skopiowany ze strony Generali, wytłuszczenia moje:

 

 

Klauzula nr 9 (szkody z tytułu używania modeli latających lub latawców)

1. Zakres ochrony ubezpieczeniowej może zostać rozszerzony

na wniosek Ubezpieczającego, po zapłaceniu dodatkowej składki,

o odpowiedzialność cywilną za szkody powstałe w związku z używaniem modeli

latających oraz latawców.

2. Ochroną ubezpieczeniową objęte są wyłącznie modele latające lub latawce

użytkowane na potrzeby własne, w celach rekreacyjnych, z wyłączeniem udziału

w zawodach i profesjonalnych pokazach.

3. Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje szkód powstałych na skutek zakłócenia

czy opóźnienia pracy portów lotniczych, linii kolejowych, dróg, a także jakichkolwiek

roszczeń będących skutkiem spowodowania wypadku lotniczego, katastrofy w ruchu

lądowym, powietrznym czy wodnym.

4. Postanowień § 54 ust. 1 pkt 9 nie stosuje się.

5. Zakres ochrony ubezpieczeniowej potwierdzony jest w polisie.

 

 

Nic lepszego na stronach Generali nie znalazłem!

Ps.

Kolego MarcinS, nie przysyłaj mi więcej na PW pogróżek, bo to i dziecinne i idiotyczne zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie informacje które przytoczyłeś są w poprzednich postach. Prościej się nie da wytłumaczyć. To co zamieściłem to OC z rozszerzeniem-całość składki! Proszę czytaj i postaraj sie rozumieć tekst ;/ Ręce opadają. To tyle w temacie.

Pozdrawiam

 

 

To nie pogróżki. Kolega się trochę zapomina pisząc.

treść pm

Wysłano dziś, 15:24

Witam

Pragnę poinformować że zarzucając mi bezpodstawnie nieuczciwość godzi Pan w moje dobre imię. Jako osoba wykonująca zawód zaufania publicznego nie mogę sobie na to pozwolić. Jeśli sytuacją się powtórzy będę zmuszony wykonać odpowiednie kroki prawne aby zaprzestał Pan oczerniania publicznie mojej osoby. Wpisy zostały zarchiwizowane. Jest Pan w takim wieku że powinien zdawać sobie z tego sprawę. Tak w życiu jak i na forum istnieją pewne zasady których należy się trzymać, Pan zdaje się nie zdaje sobie z tego sprawy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Myślę że nikt nie życzył by sobie aby w jego stronę kierowane były takie słowa jakie ja przeczytałem. Póki Polska to nie Rosja i jakieś zasady istnieją i tych zasad należy przestrzegać.

tyle w temacie

Proszę moderatora o zamkniecie tematu ponieważ dalsza wywody absolutnie nie wnoszą nic do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.