Jump to content

Mode 4 - lotki

Share

Recommended Posts

• Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czyli ster kierunku w lewym...

No to od samego początku sobie źle podłączyłem i muszę się znów uczyć latać... :( Dobrze że doszedłem do tego po kilku kiepskich lotach; szkoda jednak że tyle czasu spędziłem na symulatorze ucząc się złych praktyk. Ech..

Pewnie, wszystko się da ominąć, można nawet odwrotnie podłączyć ster wysokości, ale to oznacza, że będę umiał latać tylko swoim zestawem.

Dobra, ponarzekałem na swoją głupotę, idę trenować na symulatorze.

Mode 4 - ilu z was tak lata?

Ja mam mode 4 ;C biorę symulator i uczę się mode 2 :D lotki z gazem to zły pomysł ^^ Podczas lądowania sterując lotkami mimo woli ruszamy też gazem a to nie jest pożądane przez pilota.

PS. Jest nas 2 ;)

polpakpol, fajnie nie jestem sam. Obaj zapewne jednak zasilimy grono mode-2'owców ;)

EDIT: hmm... a gdyby tak pomyśleć chwilę. Na razie się uczę. Lotek nie podłączałem, więc skręcam jedynie z użyciem SK. Kiedy uruchomię lotki, podłączę je tam, gdzie teraz jest SK. Efekt skrętu będzie identyczny/podobny.

Potem SK podłączę na lewym drążku i...wszyscy zadowoleni :)

Czy dobrze kombinuję, że dopóki nie używam lotek, to SK może zostać jak jest, a potem "dam radę"?

Tak. Przestawisz się bez problemu. Ja też uczyłem się latać na modelu bez lotek (STC). Potem w miejsce steru kierunku podłączyłem lotki, ponieważ częściej się ich używa, oraz takie podłączenie jest dla mnie bardziej intuicyjne. ;) Obecnie dość rzadko używam SK (pomijając to, że lotki mam zmixowane z SK).

Ja mam mode 4 ;C biorę symulator i uczę się mode 2 :D lotki z gazem to zły pomysł ^^ Podczas lądowania sterując lotkami mimo woli ruszamy też gazem a to nie jest pożądane przez pilota.

PS. Jest nas 2 ;)

No fajnie. w mode 2 sterując lotkami w prawo na podejściu do lądowania odruchowo ruszasz ster wysokości i to w dół. Taki jest odruch, tego się w stresie na początku nauki nie kontroluje.

Istotą mode 1 jest to, że lotki i wysokość są na innych drągach. Zawsze można puścić lewy drążek i model leci poziomo. Na początku najważniejsza funkcja ;)

Gaz dajesz na full i lotki chodzą za ręką. Albo do oporu do siebie i lądujesz.

To najlepszy mode do nauki. Oczywiście dla praworęcznych.

I o to właśnie chodzi. Aby Mode dobrze leżał w dłoni.

Ja latam na Mode 2 bo prawy drążek działa tak samo jak w prawdziwych samolotach, a że dużo kiedyś się grało w sumalotory, Mode2 był dla mnie naturalnym przejściem.

Ma to swój minus, bo jestem praworęczny i ciężkie modele trudno mi sie staruje z ręki, ale to jest jedyna niedogodność jaka widzę.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.