Skocz do zawartości

Modelarze z Rudy Śląskiej


Pilot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiałem w Pixhawku programowy "lot odwrócony" na przełączniku  ;) Działało, ale w pewnym momencie zaczął opadać na plecach przy max drążku w górę. Zmieniłem na manual i zaczął obracać się z pleców do poziomu ale było już za nisko. Uderzył w ziemię 67km/h. Urwało dziób, mocowania skrzydeł i statecznik poziomy. Naprawa w domu i dziś już latał jak nowy  :D Jedynie mobius na dziobie trochę ucierpiał (pękła obudowa) ale działa. Nie jest źle  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ładne cacunia... :blink:. A gdzie Cox'ik ma zbiorniczek? To tuż za nim (czerwone), czy trochę dalej i niżej? Nie mogę wyśledzić po przewodzie, bazuję tylko

na fotkach... Filmiki to dopiero za parę dni, bo limit transferu zjadłem :(

 Francka , gdzie najszybciej znajdę opis klas (F1H - itp. ... :unsure:)?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory pomyliłem klasy to modele F1K czyli napedzane silnikami na gaz co2 przerobione na RC.

Kiedyś nasza modelalnia startowała w klasach wolnolotek , pozostałości zostały sprzedane albo przerobione na RC

 

(Francka , gdzie najszybciej znajdę opis klas (F1H - itp. ... :unsure:)?) najwiecej informacji jest w aeroklubach

http://www.mlik.pl/doc/Przepisy%20techniczne%20w%20klasach%20narodowych%20modeli%20swobodnie%20lataj%B9cych.pdf

 

A ty masz historię naszego klubu http://www.mlik.pl/forum/viewtopic.php?t=823

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam krótki filmik z dzisiejszego latania  ;) Materiału niewiele, więc dodałem mój pierwszy dzisiejszy, całkowicie autonomiczny lot od startu z ziemi, przez lot do lądowania bez dotykania aparatury  :P oraz trochę widoczków wokół lotniska  :) Zapraszam!

 

http://www.youtube.com/watch?v=LBW5XEv89Xc

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Francka , dzięki! Właściwie, to innym Kolegom mogę polecić tę ciekawą lekturę :).

 

Chłopy, kuśfa, na takiej zimnicy lataliście :o?! Tu było rano -16*C, tylko rąbanie drzewa mnie uratowało od odpadnięcia j...ek.

 Niezłe macie zadęcie... :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok 2015 za nami podsumowanie . Jak zawsze każdego roku w sylwestra rano spotykamy się w modelarni na kawie i ciastkach i nie kończacych się dyskusjach.

 Każdy kto znajdzie troche czasu w tym okresie jest mile widziany .post-7945-0-31913600-1452092230_thumb.jpg

post-7945-0-80608500-1452092647_thumb.jpg

 

Lampka szampana i życzenia pomyślnych lotów w Nowym Roku i wspólne zdjęcie do kolekcji. :)

post-7945-0-20273900-1452092698_thumb.jpg

W tym roku doszło kilka nowych twarzy i nowy model "Genesis 2" w budowie :D ekipa wyglada jak zawsze atrakcyjnie

post-7945-0-40767900-1452092845_thumb.jpg

 

To , że sezon się nie kończy  świadczą filmy robione przez kolegów na lotnisku . Dziś spadło troche śniegu więc narty do modelu i już latamy .

Mróz troche zelżał i latacze na lotnisku mieli trochę frajdy . Napewno Adam wrzuci film z dzisiejszych lotów .

Emeryci zostali w modelarni , ciepła herbatka i ciastka które zostały z sylwestra wystarczyły , młodzi mogą marznąć

 

Sezon modelarski 2016 uważamy za otwarty.

 

Pozdrowienia dla wszystkich znajomych , modelarzy , wielbicieli i śledzących nasze poczynania na lotnisku.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To białe duże po prawej na dole to w budowie czy sterowiec? :)

Bogatego, bezkretowego 2016 roczku! :D

To w budowie to projekt naszego kolegi http://pfmrc.eu/index.php?/topic/56491-projekt-szybowiec-genesis-ii-projektowanie-i-budowa-dylemat-profilowy/

Na modelarni nie tylko kawa i ciastka ;)

post-7945-0-99899400-1452104097_thumb.jpg

Masz racje Paweł to obraz nie spotykany Pysio 1 raz przy pracy dla nie których to niespodzianka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon rozpoczęty

Ania ćwiczy ciasne skręty

Pysio narty pozapinał

I fansrajem drzewa ścinał

Adam latał po łejpointach

Wszystkie ptaki z nieba sprzątał

Andrzej też wyciągnął ptaka

I wysoko nim polatał

Łukasz że miał wielką chcicę

Spenetrował okolicę

Achim kręcił równe lejki

Na Rafała opad szczęki

Wojtek łapał co popadło

Nawet jak na ziemię spadło

Piesek nasrał na lotnisko

I to jest w zasadzie wszystko :)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.