Skocz do zawartości

RWD-5 by Skazoo... trochę inaczej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 334
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Hukos1,

wyglądało to tak jakbyś miał włączony rewers na wysokości :) Czy gdy ciągniesz drążek wysokości do siebie to ster idzie do góry czy do dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że konstrukcja się przyjęła, pora więc zrobić coś nowego ;) ...

Czekamy, czekamy! :D

 

wyglądało to tak jakbyś miał włączony rewers na wysokości Czy gdy ciągniesz drążek wysokości do siebie to ster idzie do góry czy do dołu?

 

Dokładnie tak było..he,he model miał lecieć do góry, pociągnąłem drążek do siebie i ładnie poleciał w dół :rotfl: No, cóż najlepiej uczyć się na błędach, ale cudzych!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pytania do bardziej doświaczonych pilotów modeli, a szczególnie do kolegi Piotra_SGM

 

Przepraszam za brak odzewu, miałem małe wakacje :mrgreen:

 

Gratuluję budowy modelu i życzę udanych lotów.

 

ps. widzę, że szalony pomysł z testowaniem efektywoności steru kierunku się spodobał? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w planach chyba na 4 stronie jest coś takiego jak laczniklotki m*1 i nie bardzo wiem co to za element konstrukcji, czy ja go ze sklejki wycinam? czy wszystkie Łączniki wycinam gdzie go montuje. wycinanie idzie mi jak krew z nosa, bo wieczorami po uśpieniu synka mało czasu jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... to jest łącznik skrzydeł, w przypadku jak robisz skrzydło z lotkami.

 

W planach są 4 łączniki, 2 proste - używasz, kiedy skrzydło będzie miało lotki i dwa "krzywe" (nadają skrzydle wznios) -używasz, kiedy skrzydło nie będzie miało lotek.

 

Wycinasz to ze sklejki. Po zrobieniu skrzydła zgodnie z planami zobaczysz, że w każdej z połówek zostają odpowiednie szczeliny, akurat żeby wsunąć te łączniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :D w piatek przyszla mi ladowarka naładowałem pakiet i w sobote pierwsze loty :jupi: .Pierwsza próba była tragiczna i tu prosiłbym o jakąś porade samolot pikował mi po chwili prosto do góry az w koncu zaczął robić beczke :oops: i gleba o ziemie :( .Na całe szczeście na zaorane pole i tylko lekko przód sie uszkodził.Małe polepienie taśma i z powrotem w góre.Drugie podejscie bylo zdecydowanie lepsze latalem ani na polowie gazu miałem stracha że znowu samolot wykona jakąś niepełna figure :lol2: .Moje doświadczenie jest zerowe troszke latałem na symulatorze ale w realu to moja rwd piatka jest strasznie nerwowa.Chcialem podziekować Wam za cenne podpowiedzi podczas mojej wiecznej budowy :oops:.Szczególne podziekowania dla baxter12 za skapletowanie calej elektroniki i wesolemu za zmontowanie filmiku. O to filmik z oblotu http://www.youtube.com/watch?v=I0eUc3rnB1Y

Sorki za jakosc ale filmik byl nagrywany telefonem komorkowym.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) W takim razie dalej obstawiam za moncy silnik/za małe wychylenie w dół. Poeksperymentuj.

 

2) Gdzie umieścić pakiet to Ci nie powiem, bo tak się nie da (różne wyposażenie, różne wykonanie modelu), ale przyjrzyj się śrokowi ciężkości (u mnie było dobrze tak jak w/g planów).

 

3) Jak model jest nerwowy na wysokości może masz za duże wychylenia steru wysokości i ciężko Ci nad tym zapanować?

 

4) Do oblotów (jak masz zapas mocy, a widać masz) to bym radził jednak bezwietrzną pogodę. Wtedy łatwiej jakieś wnioski wysnuć.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie do wszystkich co latają latali rwd-5 by skazoo.Czy mozna latać przy lekkim wietrze??Ja probowalem dzisiaj i nie wiem czy mam cos nie tak z modelem. :( .Miejscami model lecial prostopadle do ziemi gdy ziawiało w kadlub z boku.Wiatr nie był aż tak silny :( .Czy dzieje sie to przez stosunkowo duza powierzchnie kadluba jaką ma rwd-5??Albo może rwd-5 jest na bezwietrzna pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.