Skocz do zawartości

Idealna deska modelarska


TeBe

Rekomendowane odpowiedzi

ją polecam na deskę modelarską - dział wyprzedaży w ikei.

za 20 zł można kupić kawał solidnego blatu lub elementy biurka lub szaf. Jedne twarde inne miękkie.

Ja za 150 zł kupiłem 2 szt biurka 2 m długie 0,5 m szerokie (do dziś nie wiem do czego miały wg ikei służyć ) podstawiełem równolegle obok siebie i mam super blat. A jak trzeba to i mogę ustawić jedno za drugim to i skrzydło 4 m mogę ustabilizować. Dodatkowo mam 2 ogromne szuflady! które szybko zagraciłem. w tym wątku widać moje biurka i blaty z ikei

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/39875-ideal-v-32-m-z-topmodel-cz-przyjemnosc-skladania-i-potyczki/page-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

40 lat temu dałem zrobić 24 deski modelarskie z płyty wiórowej 24mm oklejonej obustronnie 3-warstwową sklejką (dyktą) 4mm, w prasie oczywiście. Wszystkie służą do dziś a w każdej były już tysiące gwoździ i jeszcze więcej szpilek modelarskich. Wymiar 1400x400. Jestem przekonany, że mnie przeżyją.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem dziś spotkanie ze stolarzem, niestety z lipą jest problem, ale szukamy dostawcy. Z tego co mamy zdecydowaliśmy się wykonać próbną partię desek wykonanych w technologii sprężonej o wymiarach 1500x300mm. Będą oklejone z jednej strony lipą 9mm (po szlifowaniu), z drugiej strony sklejką lipowo-balsową 3mm (nieszlifowaną).

 

I tu prośba o pomoc. Gdzie kupić sklejkę lipowo-balsową o dłuższym wymiarze arkusza 1500mm? Ja nie znalazłem, ale liczę na Was  :)

Coś się dzieje w temacie, czy odpuściłeś?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie!

Od zawsze,płyta gipsowo-kartonowa ogniochronna,docięta na wymiar jaki mi potrzebny.

Kładę na stół (czytaj warsztat), na płytę poziomica np.2.0m.

Jeżeli między płytą a poziomnicą jest szczelina,pod płytę daję gazetę,1.2.3.... arkuszy,aż do uzyskania idealnej płaszczyzny.

Ogniochronna? bo jest sztywniejsza i twardsza od zwykłej.Szpilki,pinezki,gwoździki trzymają.

pozdrawiam

adamr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze napiszesz, że po kilku miesiącach jest nadal prosta (sprawdź proszę czymś długim i trzymającym wymiar) to ją nabędę. Czasami muszę postawić deskę pionowo z przypiętymi rzeczami niekoniecznie samolotami i wtedy płyta gipsowo kartonowa nie zdaje egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze napiszesz, że po kilku miesiącach jest nadal prosta (sprawdź proszę czymś długim i trzymającym wymiar) to ją nabędę. Czasami muszę postawić deskę pionowo z przypiętymi rzeczami niekoniecznie samolotami i wtedy płyta gipsowo kartonowa nie zdaje egzaminu.

No nie, ja nie trzymam tyle konstrukcji na płycie montażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze napiszesz, że po kilku miesiącach jest nadal prosta (sprawdź proszę czymś długim i trzymającym wymiar) to ją nabędę. Czasami muszę postawić deskę pionowo z przypiętymi rzeczami niekoniecznie samolotami i wtedy płyta gipsowo kartonowa nie zdaje egzaminu.

Spoko sprawdzę, ale za kilka dni bo jestem na wyjeździe. Niemniej jednak cały czas na niej buduję, skrzydła wychodzą proste....

Przechowuję też na stojąco lub na szafie gdzie jest podparta w 60% powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze deski montażowe są bardzo stare, pochodzą jeszcze z "czasów dobrobytu" i były wyposażeniem modelarni Aeroklubu.

Po prostu sklejka, a dla (nasz wynalazek) łatwiejszego wbijania szpilek i gwoździ oklejone wykładziną podłogową tzw "gołyleon" , nie moher :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko sprawdzę, ale za kilka dni bo jestem na wyjeździe. Niemniej jednak cały czas na niej buduję, skrzydła wychodzą proste....

Przechowuję też na stojąco lub na szafie gdzie jest podparta w 60% powierzchni.

Sprawdziłem dziś jak to wygląda. Jako element odniesienia posłużył taki o to przymiar:

post-13655-0-66068900-1451848890_thumb.jpg

 

Pomiar wyglądał tak:

post-13655-0-36018800-1451848890_thumb.jpg

 

Wpierw świeciłem z tyłu latarką, na środku ukazał się prześwit. Odcinek ok 10 cm.

Zmierzyłem odległość od góry przymiaru względem deski. Miejsce które prześwitywało było odchylone o 0,15- 0,20 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.