Skocz do zawartości

21.06.14 - Piknik modelarski - Kęty


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek ,słuchaj Marka.. :)

Model który Ci poleca to naprawdę rewelacyjny model do akrobacji,nauki latania.Można nim wyczyniać cuda,ma świetne własności lotne mimo że model taki niepozorny.Gruby profil !! wolno ,nie przepada !!

Były 2 takie Bossanowy u nas i miło się patrzyło jak to lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bossannowa strasznie mi się podoba, nad diablem i ucando też się już zastanawiałem. Podobnie jak nad reactorem Seby, ale trochę się waham co do ceny.

W końcu pracuję w firmie modelarskiej :) i pomyślałem o czymś z naszej oferty.

Propozycje:

1) http://abc-rc.pl/Black-Horse-Renegade - narazie elektryk a na jesień przekładka na spalinkę

2) http://abc-rc.pl/Commander-F3A-GM049XM - tylko elektryk ale ponoć lata cudnie jak przystało na F3A.

3) http://abc-rc.pl/Black-Horse-YAK-54-BH047

Silnik elektryczny jakoś znajdę lub kupię co do spaliny to mam od mirka O.S.Maxa LA 46. i jakieś inne mniejsze.

 

Na razie chyba jednak bezpieczniej dla wszystkich użytkowników lotniska będzie jakiś elektryk do 3D :)

Zaraziliście mnie cholerka i mam zgryza, ale serdeczne dzięki za porady - proszę o jeszcze.

 

Nie wiem Marku chyba dobrze radzisz z tą bossanową bo i silnik jest w porządalu (o ile jest jak piszą) więc cena generalnie zła nie jest.

 

Dziś poszalałem na lotnisku i żałujcie że was nie było . Pogoda wymarzona, wiaterek ustał a ja szalałem po całości. Zrobiłem nawet żyletkę moją funtaną z EPP.

Szkoda że nie było nikogo z kamerą. Podczas lotu  do góry kołami z funtany coś wypadło (jak się później okazało aku) i nieprawdopodobnie widowiskowo funtanka zatoczyła krąg i sama wylądowała kołami do góry. BYŁEM W SZOKU. To było piękne. Co prawda straciłem pakiet i ster kierunku , ale warto było to widzieć :) Jak by ktoś kosił zboże to pakiet 2200 nanotecha jest mój :)

 

Wilgą też próbowałem acro , ale koniec końców podczas próby odganiania komarów nie wyszedłem z pętli i wilga srtraciła ryjek :) w ramach rekomensaty dostanie jutro silnik 350W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek kup raczej coś lepszego,gdy zaczynałem z samolotami rc przerabiałem modele tych firm i podobnych z wagą do lotu którą podają często bywa  to fikcją a i same modele niezbyt fajnie się pilotuje.

Jak chcesz coś do nauki akrobacji to raczej stawiał bym na jakiegoś fun-flaya no i o większej rozpiętości,większy model łatwiejszy w pilotażu.

Marek lata fun-flayaem  i z tego co wiem miał wcześniej inne tego typu modele,na pewno doradzi ci jakiej firmy i jakiej wielkości model kupić.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,mam wielką prośbę :) .

Kiedyś wzorem innych miejscówek do latania założyłem wątek o naszym lotnisku.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/29017-lotnisko-modelarskie-kety/

Wszystko ok, ale nie bardzo chciało się tam nikomu  oprócz mnie pisać a przecież dzieje się u nas sporo i jest się czym pochwalić.

Proszę więc o  pisanie tam w sprawach związanych z naszym lotniskiem ,modelami -niech temat się rozrasta .

Proszę moda o przeniesienie w/w dyskusji o doborze modelu dla Wojtka do tamtego tematu. Ten jest o pikniku i niech tak pozostanie bez OT ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mimo że już upłynęło trochę czasu od pikniku, zamieszczam kilka fotek mojego autorstwa.
Jest tego dość sporo więc chyba lepszym rozwiązaniem na pozostałe foty będzie album Picassa...
Żałuję tylko że nie mogłem zostać do końca bowiem musiałem jechać do pracy.
6432076000_1404163937.jpg

 

4659676500_1404164278.jpg

 

5310805100_1404164400.jpg

 

5367117100_1404164494.jpg

 

2802692200_1404164567.jpg

 

9932019300_1404164843.jpg

 

1489769000_1404165123.jpg

 

Dalsza część zdjęć:

https://picasaweb.google.com/116189925827455238994/PiknikModeliRCKetyNowaWies2014?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNCr6oCWg_eJwAE&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne focie . Gratuluję. Jest się naprawdę czym pochwalić.

Dziękuję Wojtku.

Dodam jeszcze że imprezka naprawdę była fajna i mimo że nie mogłem być do końca coś tam upolowałem.

Tak naprawdę trafiłem na nią po informacji kumpla  ( z którym wybraliśmy się )  że takowa się odbędzie i po części z informacji z tego forum.

W sumie nie znałem tam nikogo ale można było odczuć sporo serdeczności co w dzisiejszych czasach jest na wagę złota.

Myślę że jeśli czas pozwoli to obowiązkowo Piknik - Żar. Co prawda to moje pierwsze kroki bo jedyne loty to jak na razie symulator, ale popatrzeć na wyczyny RC pilotów i popstrykać foty warto.

Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak potrzebujesz pomocy w pierwszych lotach to służę pomocą.

 

Pozdrawiam 

Marek

Cześć Marku

Bardzo chętnie skorzystam, jak na razie tak jak pisałem jest symulator, ale w planie Turnigy 9x i prawdopodobnie coś z segmentu Beta 1400, Easy S II lub coś innego na początek.

Nie chce zaśmiecać tu wątku więc dziękuję za pomocną dłoń,na pewno się przyda i nie omieszkam poprosić.

Pozdrówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan jak byś chciał spróbować swoich sił szybciej niż myślisz to chętnie udostępnię klon bety 1400. Ja uczyłem się na nim latać i chyba w moim przypadku zrobił co do niego należało , a teraz wisi bieda na ścianie i płacze że nie czuje wiatru. Model o  dziwo przeżył moją naukę. Co prawda jest troszkę "reanimowany" ale lata całkiem fajnie. Spokojny , opanowany , idealny na początek.

Zgadajmy się jakoś to go wezmę i chętnie dam popróbować pod bacznym okiem Mistrza Marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan jak byś chciał spróbować swoich sił szybciej niż myślisz to chętnie udostępnię klon bety 1400. Ja uczyłem się na nim latać i chyba w moim przypadku zrobił co do niego należało , a teraz wisi bieda na ścianie i płacze że nie czuje wiatru. Model o  dziwo przeżył moją naukę. Co prawda jest troszkę "reanimowany" ale lata całkiem fajnie. Spokojny , opanowany , idealny na początek.

Zgadajmy się jakoś to go wezmę i chętnie dam popróbować pod bacznym okiem Mistrza Marka.

O jasny gwint Wojtku, ależ mi się micha uśmiechnęła, bardzo chętnie.Chyba OC wykupię ;)

W takim razie na PW napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jedynie taki że latam na rzadkim (jak się okazuje) MODE 1. Ale jak jeszcze nie latałeś to nie będzie problemu, a powiem szczerze że i na MODE 2 dam radę ale proste obloty w stylu "wysoko i powoli" (w MODE 2 latam multicopterami) ale samolotem jednak jakoś bardziej mi "po drodze" w MODE 1.

Pomyśl i zdecyduj póki masz prawo wyboru , bo jak się nauczysz i przyzwyczaisz to ciężko będzie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.