Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem magnesy i właśnie wróciłem z wklejania.

Wlutowane i zaizolowane kabelki.

IS_IMG_20200415_174011.jpg.bb9c2199447732dcc214c03563084b77.jpg

 

Ustawione odstępy między magnesami i zakropione CA. Było trochę kłopotu z ustaleniem biegunów. Jeden ma odpychać a drugi przyciągać.

IMG_20200415_173852.thumb.jpg.d592eecd28ba5ed4f7275c70c41bd301.jpg.

 

Po stwardnieniu CA pozalewałem żywicą.

IS_IMG_20200415_175744.jpg.f3b0f99715e3e58f5e20306672dac909.jpg

 

Do jutra dobrze wyschnie i będzie próba.

 

 

Link dla Marcina https://www.youtube.com/watch?v=IHQoIDGRXXE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem kubek z magnesami na stator i przykręciłem. Ładnie pasuje. Silnik zacisnąłem w imadle, podłączyłem regulator, tester serw i zasilanie 3S. Po ustawieniu pokrętła testera na początku zakresu i pokręciłem silnik ruszył i z ruchem pokrętła nabierał obrotów. Hamowanie palcami nic nie spowolniło ruchu. Obroty nie są zbyt wysokie. Teraz potrzebuję piastę śmigła na oś fi 6,0 żeby sprawdzić pobór prądu pod obciążeniem i na śmigle zmierzyć obroty..

Na zdjęciu praca silnika na małych obrotach.

IMG_20200416_170126.thumb.jpg.d3ab09bf654808245f4b1ca9b85c1207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomiaru poboru prądu wcześniej prezentowanego silnika, wykorzystałem dawniej zrobione przejściówki. Na zdjęciu. Do wolnych styków w łatwy sposób podłączyłem amperomierz. Uruchomiłem silnik i na max obrotach wynik był 1,35 A Wniosek jest taki, że uzwojenie może być zrobione z grubszego drutu.

IMG_20200418_190133.thumb.jpg.74f9c2bef2236cdfda963abf9a04bae6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Wczoraj w ramach odmiany od łódźi parowej zabrałem się za motorówkę, zainstalowane drobne ramki boczne oraz maszcik na flagę, i tu moje pytanko kto może ma fany namiar gdzie kupię banderę Polską z materiału rozmiar mniej więcej 6x4 cm 

20200418_190626.jpg

20200418_190620.jpg

20200418_190645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co gdzieś szukać jak jest pod nosem. Są chorągiewki od samochodów i wystarczy w miejscu styku białego z czerwonym wyciąć odpowiedni prostokąt. Nie masz? Przyjedz do mnie. Chyba , że chcesz z godłem, to nie do mnie. Flagę brytyjską robiłem na drukarce i papier impregnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rozpocząłem sezon nawigacyjny 2020. Pojechałem do Piecek , wziąłem Zefira , pływałem jedną godzinę dziesięć minut. Woda czysta , wiatr umiarkowany , ładne słońce , kilkanaście osób, był min. gość z wypasioną łódką zanętową , z GPS i z echosondą , fajnie było widać jak na brzegu na wyświetlaczu był pokazany przekrój dna z podaną głębokością....  zarysem roślinnośći czy ew. leżącymi na dnie np. kłodami drewna.  Droga to zabawka , mówił mi gość że taka echosonda z oprogramowaniem to ok. 4 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nowy model trafił na wodę, czyli wodowanie i 1 krótki rejs. Te przerwy, skoki spowodowane były prawdopodobnie drżeniem rąk. Emocja, nowy model i długa przerwa.  Kamerka miała całkowicie rozładowaną baterię. Pływa trochę za wolno. Silnik, większe obroty lub większa śruba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie pływa i fajnie wygląda !! ?

Gratulacje Kaziu ! ?

Moim zdaniem powinien dostać jeszcze trochę balastu aby głębiej siadł na wodzie i trochę należy doważyć prawą burtę bo ma lekki trym na lewą - poza tym ekstra ! ?

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na kanale Bydgoskim . Pływałem PERKUNEM. Dokonałem w nim zmiany w sterowaniu napędem. Ma on głupi układ że ma dwie śruby napędowe , ale jedną płetwę sterową. Może w prawdziwym Perkunie to się jakoś sprawowało , to w modelu już nie , był  problem z skręcaniem , pierwsza modernizacja obejmowała  powiększenie powierzchni płetwy sterowej o jakieś 30 % , i wtedy  już było lepiej. Ale nie na tyle że np. bym mógł spokojnie i bezstresowo opłynąć trasę na zawodach. W tej sytuacji postanowiłem zastosować system taki jak jest w łódkach dla wędkarzy , gdzie skręt jest realizowany za pomocą zmiany obrotów  silników napędowych . Kupiłem od p. Bodziocha z Krakowa cały gotowy system , płytkę sterującą , dwa regulatory i radio FLYSKI FSI6 . Pan ANDRZEJ mi to wszystko poustawiał , ja tylko zamontowałem  w kadłubie Perkuna . Dzisiaj po wypływaniu 2 godzin i przyzwyczajeniu się do odmiennego sposobu sterowania , stwierdzam że to jest to o co mi chodziło. Promień skrętu jest tak mały że prawie model zawraca w miejscu. Polecam ten zestaw od p.BODZIOCHA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.