Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znowu trochę zmontowałem.....

Tokarka wstawiona na łożu + wykonany i wstawiony stolik szlifierski za wrzeciennikiem .

Do wykonania pozostaje tarcza szlifierska z papierem ściernym do zamocowania na lewej stronie wrzeciona .

CDN, ?

IMG-20200331-WA0002[1].jpeg

IMG-20200331-WA0003[1].jpeg

IMG-20200331-WA0008[1].jpeg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem funkcje szlifierki i ostrzarki do dłutek tokarskich oraz szlifierki tarczowej do drewna...

Tuning zbliża się do końca, pozostało tylko wykonanie trzpienia do osadzenia piły tarczowej do drewna - stolik do piły z nacięciem blatu  z czerwonym napisem po prawej stronie łoża - i mamy małe, uniwersalne, wielofunkcyjne narzędzie modelarskie !! ?

Tnie, toczy, szlifuje, poleruje, frezuje, wierci i ostrzy, wszystkie klamoty wraz z zasilaczem można schować do szufladki ( żona nie nadaje że bałagan ?) - w sam raz do budowy małych modeli - koszty prawie znikome, wyszło za wszystko  jakieś 180 zł !!

Niedługo jedzie do kuzyna do Kołobrzegu - mam nadzieję, że spławiki będzie toczyć aż miło !! ???

Zapraszam do samodzielnej budowy takiego ustrojstwa - na pewno się przyda a miejsca zajmuje naprawdę niewiele ...?

Po wykonaniu pokażcie swoje realizacje !!! 

IMG-20200402-WA0002[1].jpeg

IMG-20200402-WA0007[1].jpeg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENDRIU - WSPANIALE CI TO WYSZŁO - małe, uniwersalne, wielofunkcyjne narzędzie modelarskie !! ???

I to za dwie stówki - odrobinę fantazyi, pomyślunku, przyjemnego grzebania i powstało fajne narzędzie :unsure::wub::unsure:,

zamiast jakiegoś " e-tam - wiertarka w zęby i patrzeć na konika poniżej : czy się ustawi prawidłowo czy nie: ???"

Piękny prezent dla Tomka - trzeba mieć gust i smak - GRAWÓLKA .

ps. moja jest już w Polsce ( deklarują, że jutro kurier dostarczy!!!!)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENDRIU - NADESZŁA WIEKOPOMNA CHWILA - dzisiaj godz. 8:30 DHL dostarczył z Niemiec mini Tokareczkę  :wub:

Dostarczyła radochy co nie miara - pierwsza przymiarka :

- kuwetka nierdzewka podarowana od żony,

- blacha nierdzewka z której będzie zrobiona osłona do tokaręczki znaleziona,

- w miejsce myszki - lampka LED, którą muszę poszukać w pudle w garażu,

- lakierobejca znaleziona, 

- przegródka w szufladzie przycięta,

Endriu - odrobinę poprawię Twoją WENĘ twórczą - ale dzięki za przedni pomysł :unsure:

ps. resztę klamotów muszę poszukać ....... lub ewentualnie dokupić + odrobinę kosmetyki ........

 

IMG_20200403_155710.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Przedstawiam kolejny etap prac nad Bałtykiem na parę.

Dorobiony zbiornik na skropliny, wklejony wał oraz ster, kadłub pomalowany podkładem oraz kolejne prace nad wykończeniem wnętrza, kartusz na gaz oczywiście będzie zabudowany, zastanawiam się jeszcze gdzie zabudować serwa od zaworu pary i zmiany obrotów silnika.

W między czasie docieranie silnika, 30 min równomiernej pracy na jednym zbiorniku przy ciśnieniu 1,2 bara i jeszcze był zapas wody :) no i oczywiście kominek pomalowany :)

20200405_160558.jpg

20200405_160600.jpg

20200405_160606.jpg

20200405_160610.jpg

20200405_175352.jpg

20200405_182831.jpg

20200405_184123.jpg

20200405_184131.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo .....pięknie !!! ?

Widzę że "pod maską"  SAITO T1DRL chyba -  czyli Porsche wśród parowych napędów !!

Będzie dużo radości z tego pływania !!! A i model wygląda rasowo !!! Brawo Marcin - jest MOC !!! ?

Ja u siebie w "Zośce" też lekko przerabiam grzanie kotła na gazowe - fotki wkrótce, próby po kwarantannie !! 

A w międzyczasie, po weterynaryjnym postawieniu na 4 łapy mojej kocicy Loli, wykończeniu tokarki "spławikówki" dla kuzyna Tomka oraz opanowaniu swojej infekcji gardłowej ( na szczęście to nie koronawirus... brrr...?) - zabrałem się za dokończenie montażu drukarki 3D ! ?

Już złożona, podłączona,  czeka na próby, pewnie jutro !!

Po testach ostatnie dopieszczenie i zebranie tych pęków kabli w jakieś rozsądne wiązki.... Nie chcę robić tego wcześniej, bo a nuż coś trzeba będzie poprawić ....

A najgorsze w tym wszystkim kurde, że nie umiem po mandaryńsku, a by się przydało  !!! ???

Ps.

Marcin - od rufy między wał a kadłub pod woda daj trójkatną wstawkę aby wzmocnić prowadzenie wału, a na przejściu silnik - wał najlepiej podwójny kardan !! 

A To w szklanym naczyniu to wyciąg ziołowy z żeń-szenia gatunku "red label" na koronawirusa - polecam na długie, kwarantannowe wieczory - sprawdzone, działa bardzo dobrze !! !! ?

IMG-20200405-WA0011[1].jpeg

IMG-20200405-WA0038[1].jpeg

IMG-20200405-WA0042[1].jpeg

IMG-20200405-WA0044[1].jpeg

IMG-20200405-WA0048[1].jpeg

IMG-20200405-WA0046[1].jpeg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki trójkątna wstawka będzie wstawiona , z tym podwójnym przegubem kardana mogę mieć za mało miejsca między wałem a silnikiem zastosuje pojedynczy i zobaczę jak się będzie sprawowało na testach :)

W okolicach dziobu może uda mi się zastosować taką lampkę (zdjęcia znalezione w necie)  ale znów się kłania posiadanie tokarki ?

 

lampa 1.jpg

lampa 2.jpg

lampa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarka 3D odpalona do testów i działa - stół wypoziomowany, ekstruder złapał "0" !!! ?

Można teraz powiązać tą plątaninę przewodów w wiązki aby jakoś to ogarnąć i uporządkować  .....??

No i nauczyć się drukować COŚ ....?

Ps.

Wiązki opanowane , wszystko działa !!! ?? jutro drukujemy smoka !!!

IMG-20200406-WA0006[1].jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzę że temat bocznokołowca ruszył pełną parą :) Nie obawiasz się że jak całość zabudujesz to nie będzie tam za gorąco ? Dobra wentylacja będzie musiała tam być. W mojej stoczni garażowej ? też trwają dalsze prace , zamontowany przewód gazowy, przymiarki do wklejenia serwa steru oraz zgodnie z podpowiedziami kolegów wklejona podpora wału, oraz zainstalowany podwójny przegub kardana. Prace nadzoruje kapitan który już się nie może doczekać kiedy będzie mógł zwodować jednostkę :) no i mewa też przyleciała sprawdzić postęp prac. 

 

 

20200407_185945.jpg

20200407_195438.jpg

20200407_195456.jpg

20200408_185157.jpg

20200408_194401.jpg

20200408_194419.jpg

20200408_194430.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja jak najbardziej musi być dobra - popracuję nad tym ! ?

Na pewno będą otwarte bulaje i świetliki maszynowe oraz folia termiczna alu wewnątrz siłowni !

Myślę też, że w związku z tym zamkniętym dość mocno  pomieszczeniem siłowni nie trzeba będzie chyba robić izolacji kotła - ale to się okaże w trakcie prób - zawsze można mu płaszczyk dołożyć !

Kardanik widzę już założony i wzmocnienie wału też !! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt zaklinowania wału w stosunku do kadłuba to przeczy prawom fizyki , hydrodynamiki i logiki. Ten podwójny przegub to też niepotrzebna strata mocy. Przecież jest jeszcze miejsce między śrubą a dnem kadłuba i tym samym uzyskać korzystniejsze bardziej poziome ułożenie wału . Ale ja się nie znam.....może ten Bałtyk ma płynąć nad powierzchnią wody.....  .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pływał, a w razie czego się go dopieści !! ?

Trzeba samemu doświadczyć pewnych sytuacji i zdobyć własne doświadczenia - ja tam trzymam kciuki za powodzenie operacji " Bałtyk parowy Marcina" ! ?

Do przodu  i do tyłu popłynie, bo składowa pozioma  siły napędowej nawet od tak pochylonego wału i tak będzie znaczna ...

Znam ten silnik i tą śrubę - cały zestaw ma niezłego "kopa" .?

 

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.