Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I następne  efekty działań szkoleniowo - praktycznych 3D !?

Makieta silnika gwiaździstego i zamontowany na instrumencie, drukowany z PLA spec-uchwyt do saksofonu !

Teraz szukam do testów osprzętu okrętowego - nawiewniki, bulaje, polery itp .

IMG-20200521-WA0002[1].jpeg

IMG-20200521-WA0000[1].jpeg

IMG-20200521-WA0004[1].jpeg

IMG-20200520-WA0026[1].jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta większa czy ta mniejsza Kaziu ? Biały czy czarny ?

A może inaczej zapytam - jaka ma być średnica zewnętrzna silnika - mogę to odpowiednio przeskalować ( w granicach oczywiście powierzchni roboczej stołu !! )

Chętnie Ci zrobię w ramach działań ćwiczebnych !!! ?

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Świetny ten napęd,  mieć takie dwa i można fajną jednostkę pływającą zbudować. I znów będę nusiał podjechać do Andrzeja na korepetycje z budowy hi hi ;) ale najpierw trzeba skończyć Bałtyka na parę a następnie budowa latarni morskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ręcznie na śrubach, ale zdjęcie jest tak zrobione, że ich nie widać ! 

Gdyby Kaziu zrobił zdjęcie bardziej z góry i z boku od strony konika to by było widać .....

Na razie śrubę zasłania pręt łoża i tylna ściana suportu.

Ale zasada jest taka jak w tym Unimacie poniżej - widać dokładnie śruby napędu suportu!

Jest  tylko posuw ręczny, mechaniczny można było zrealizować na Unimacie za pomocą specjalnej przystawki z napędem paskiem od wrzeciona.

Miałem taką kiedyś w modelarni jeszcze w czasach technikum....?

Austriacka mini Tokarka Emco Unimat SL -Super Stan

 

Tokarka zegarmistrzowska Emco Unimat SL Frezarka

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego UNIMATA posiadam.... dupy nie urywa , elementy w większości zrobione są z aluminium...... ale już mi służy z 10 lat , patrzałem na austryjackiej stronie  i ona kosztuję nowa z kompletem przystawek prawie 700 euro .....śmiech mnie ogarnął , tyle bym w życiu nie dał za to coś . Ja za moją z jakimiś tam przystawkami dałem 500 pln. , była mało używana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nagle i zbyt szybko odeszła od nas nasza piękna, mądra i kochana kotka Lola ....

Była z nami od urodzenia 18 lat i 7 m-cy.....

Często towarzyszyła mi  mi przy budowie wielu różnych modeli .....

Bardzo mi jej brakuje ....?

 

Lola.jpg

Lola1.jpg

Lola2.jpg

Lola3.jpg

20190925_214502[1].jpg

IMG-20191007-WA0000[1].jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje stratę kochanego zwierzaczka, miałem kiedyś szynszyle zdechła na jakąś chorobę nagle nawet weterynarz nie pomógł. Broniłem się przed następnym zwierzaczkiem aż żona i córka namówiły męczyły mnie kilka miesięcy na króliczka, teraz obowiązkowa wizyta u lekarza i szczepienia aby go nie dopadła choroba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Andrzej, nasz Rysiek jest z fundacji Koci Pazur i badamy go średnio co dwa miesiące bo ma koci Aids. Może dobrym sposobem na stratę poprzedniego kłaczaka jest danie szansy jakiemuś z fundacji? Nasza jest taki kochany tylko pierwsze śniadanie je o 4 ... rano:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.