Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, piotrp napisał:

Bardzo odprężający w budowie zestaw

I bardzo dobrze - zawsze chętnie witamy modelarzy budujących modele pływające ! Sam też buduję modele latające i latam nimi z dużą przyjemnością, ale pływających na pewno  nie odpuszczę  !!!  ?

Ps.

Doprowadź do tego, aby orczyk steru i serwa były równoległe ( na zdjęciu widać jakby były nierównolegle) bo kąty obrotu steru nie będą równe w obie strony i możesz mieć problemy z manewrowaniem modelem !

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaszalu napisał:

Doprowadź do tego, aby orczyk steru i serwa były równoległe ( na zdjęciu widać jakby były nierównolegle) bo kąty obrotu steru nie będą równe w obie strony i możesz mieć problemy z manewrowaniem modelem !

 

Andrzeju, do malowania ster jest zdemontowany (zamiast osi steru tkwi tam gwóźdź) i orczyki są założone tylko tak na słowo honoru. Ale dziękuję za radę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła machina - pomyślę....?

Na razie spaceruję sobie nad zamarzniętym zalewem, dokarmiam działkowe koty i ptaszki i podziwiam odwagę spacerowiczów którzy "kupą mościpanowie" i z dziećmi wybrali się po lodzie na wyspę po środku zalewu ...? Ułańska fantazja ludzi jednak nie opuszcza. ..??

mms_img-1711612508.jpg

mms_img1366863348.jpg

mms_img-1465826789.jpg

mms_img877884946.jpg

mms_img-1964407277.jpg

mms_img279191824.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super machina !!! ???

Tylko oni mogli to wymyślić !!

Przy jeździe trzeba uważać aby sobie klejnotów rodowych nie ugotować na twardo !!!?

Ale pomysł ciekawy, chociaż jak się okazuje nie jedyny !!?

 

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 19:46, piotrp napisał:

2.jpg

 

Koniecznie przed sklejeniem pokładu z kadłubem,sprawdź wyważenie modelu.Przy tak usytuowanym zasobniku na pakiet , łódka ma spore przygłębienie na dziób.Wiem że tak jak zrobiłeś,jest w instrukcji/planach , ale łódka stoi równo na wodzie dopiero jak pakiet jest na wysokości serwa i odbiornika.

Za to pływa wręcz idealnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek zaizolowany termicznie matą aluminiowo-szklaną od Marcina i taśmą samowulkanizującą!  Poprawa sprawności kotła gwarantowana !!?

JANUSZ też daje do przodu - nowe elementy Zaruskiego zamontowane ?!!

20210217_232609.jpg

20210217_232557.jpg

20210217_232308.jpg

20210217_232250.jpg

IMG-20210217-WA0003.jpg

IMG-20210217-WA0002.jpg

IMG-20210217-WA0001.jpg

IMG-20210217-WA0000.jpg

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 22:51, fordson napisał:

Koniecznie przed sklejeniem pokładu z kadłubem,sprawdź wyważenie modelu.Przy tak usytuowanym zasobniku na pakiet , łódka ma spore przygłębienie na dziób.Wiem że tak jak zrobiłeś,jest w instrukcji/planach , ale łódka stoi równo na wodzie dopiero jak pakiet jest na wysokości serwa i odbiornika.

Za to pływa wręcz idealnie.

Masz rację, na wodzie dziób jest nisko przy dużym pakiecie 4400. Ta półka na pakiet była w poprzek kadłuba, co w ogóle mi się nie podobało, bo po pierwsze pakiet był wysoko, co podnosiło środek ciężkości, a po drugie uniemożliwiało demontaż silnika. Więc wkleiłem ją wzdłuż kadłuba z zamysłem, że dam mniejszy pakiet (2200), a zasilanie oświetlenia (bo oczywiście takowe będzie) dam maksymalnie z tyłu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczma2 napisał:

Do zasilania oświetlenia nie musisz dawać aku. Możesz zastosować przetwornicę (malutka płytka). Obniży napięcie do np. 3V

 

Potwierdzam - regulowane mikro-przetwornice 12V -  na aukcji "aledrogo" po 3,70 - działają świetnie i równo trzymają napęcie. W Hydrografie zainstalowałem dwie: wejście 12V wyjścia 6V i 3,0 V

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Senior napisał:

 

Potwierdzam - regulowane mikro-przetwornice 12V -  na aukcji "aledrogo" po 3,70 - działają świetnie i równo trzymają napęcie. W Hydrografie zainstalowałem dwie: wejście 12V wyjścia 6V i 3,0 V

Rysiu, nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem. Uprzejmie proszę o link do aukcji.

 

Tymczasem zająłem się pokładem. I tak, wiem, że kolory niewiele mają wspólnego z rzeczywistością, ale nie mam ambicji redukcyjno-makietowych. Wolę, by model wyglądał atrakcyjniej na wodzie dla np. dzieciaków. Przydał się stary łańcuszek ze srebra. Wyobrażacie sobie - srebrny łańcuch okrętowy.  :)

 

 

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.