Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich popracowałem nad siłownią parową do holownika już widać efekt jak będzie całość wyglądała, teraz tylko zamontować w kadłubie 😉

Ps uznałem że silnik bez wstecznego jaki poprzednio zainstalowałem  nie nadaje się do takiego modelu,  więc będzie SAITO T2DR 

 

 

IMG_20221005_195104.jpg

IMG_20221005_194849.jpg

IMG_20221005_194847.jpg

IMG_20221005_195059.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Cezar

Już mamy w naszym gronie kilka modeli z napędem parowym które posiadają maszyny nawrotne.

Andrzeja z Aleksandrowa model z maszyną dwucylindrową nawrotną, Andrzeja Kaszalu model "Zośka", moje dwa modele wycieczkowce też posiadają maszyny mogące działać w dwóch kierunkach, pozdrawiam. Krótki filmik z postępu prac nad holownikiem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje . Jak go robiłem to podjąłem decyzje ze kolory będą inne , tam gdzie oryginał miał chrom to ma . Gdzie ocynk tam i ocynk . Fakt jest taki ze dzisiaj chrom położony na miedzi a chrom rometu to dwie inne bajki . Dzisiejsze lakiery i farby to tez jak by inna epoka . Te wszystkie rzeczy robią efekt . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mike217 napisał:

 

A to mój zeszłoroczny projekt , pochwale się , zmieniłem nieco kierunek i modelarska dokładność wykorzystuje do takich celów . Motorower komar 232 z roku 68 . Ten

motorower wygrał konkurs na

motorower roku Bydgoskich klasyków .  Pojazd jest jeżdżący i w

ciaglej eksploatacji a Kolejny

jest w pracowni . Tym razem to prawdziwy unikat i podpowiem,

że tez Bydgoski komar . 

 

 

CA3FE648-9577-4347-A34C-DC8422A089FC.jpeg

Piękny Komarek, gratuluję,  ja posiadam między wcześniejszego Żaka 1960r.

20190328_121005.jpg

20190328_121115.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pracy trzeba będzie włożyć w ten motorek, ale może być cacko ! 

A wracając do pływania 😉- Janusz zmodyfikował balast Generała Zaruskiego - pływa super !!!!😁 Tu w rejsie z Pieczysk do Romanowa nad Zalewem Koronowskim !🤩 Gratulacje !!! Balast jest montowany tylko do pływania RC !

 

IMG-20221015-WA0005.jpg

IMG-20221015-WA0001.jpg

IMG-20221015-WA0002.jpg

IMG-20221015-WA0003.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żeby coś robić zabrałem się za zrobienie serwa 360 stopni. Rozebrałem serwo, pooglądałem, zciąłem ograniczniki. A że serwo nie działa sprawdziłem silnik, działa. Odlutowałem przewody i nowe dwużyłowe przylutowałem bezpośrednio do silnika. 

Do czego mogę to wykorzystać? Jedynie do zrobienia radaru. Wytoczyłem kielich na wypust zębaty głównej osi serwa z otworem na rurkę fi 2,0. Rurka przechodzi przez dach i łączy się z kielichem i listwą radaru. Te dwa kielichy widoczne na zdjęciu miałem gotowe. Połączenia robiłem na CA. Radar obraca się powoli, może nawet za wolno , na 3 V. Pobór prądu 100 mA. Przewód podłączę do odbiornika. Następnego dnia zrobiłem podpory.

Radar zamontowany jest na holowniczku Konrad. Do żadnego innego modelu nie pasował.

IMG_20221111_172940.thumb.jpg.5184358c7a017fe0dc1fdb512616920c.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzałem serwa w modelach, które nie pływały w tym roku. Trzy serwa Tower Pro dostały drgawek. Tj. robią krótkie ruchy. Denaturat i wd40 nie pomogły. W jednym przypadku serwo pracuje ale nie tak jak powinno. Sprawdziłem kolejne przy ślizgach. Też są wadliwe. Nie wiem czy preparat do czyszczenia potencjometrów naprawi. Kontakt PR. Wszystkie podróby.

 

Ciekawi mnie jak zmiksować aparaturę aby uruchamiać lewy lub prawy silnik DC osobno lub razem.  Mam dwa modele nadające się do tego ale nie będę przerabiał. W 1 modelu są dwa silniki i 1 regulator a drugim modelu silnik bezszczotkowy i przekładnia zębata. W oby modelach obroty przciwbieżne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.