Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście nie widzę przeciwwskazań na użycie aku żelowego w modelu redukcyjnym bo to nie ślizg. W moich modelach redukcyjnych stosowałem pakiety Nixx bo akurat takie miałem a potem i tak musiałem dołożyć pół kilo ołowiu aby model miał prawidłowe zanurzenie więc ołów i tak był na pokładzie. Jeżeli aku żelowe zmieści się pod pokładem to jak dla mnie jest OK. Model bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie na wiosnę przybędzie nowy model. Trafiłem na rysunek holownika pchacza, taki jakie kręcą się na filmach między większymi modelami. Prosty, łatwy do wykonania model, nie powinien zająć dużo czasu i miejsca. Buduję żeby mieć jakieś zajęcie, nie nudzić się albo gapić w TV.

Dysponuję rysunkiem z widokiem z boku i 4 obrazkami. To wystarcza do narysowania planów. Długość 400 mm. Wykonany będzie z HIPSu =1,0

empurrador-hulk-2000x1000.thumb.jpg.429c32bca291b5239d0eb7a25aab7fd8.jpg

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kaczma2 napisał:

Sprawdziłem klej do plastiku z Auchan na klejeniu HIPS z polistyrenem spienionym. Klej dobrze trzyma.

Kazimierz, jeśli to nie jest duży problem to czy mógłbyś zamieścić zdjęcie tego kleju.

Fajny model budujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie widziałem w relacjach na tej stronie  https://www.rc-wasserflieger.at/cms/index.php/gallery?id=417     

taki model "pchacza" który bardzo dobrze sprawdza się w nieprzewidzianych wypadkach. Może Kazimierzu zamieścisz plany tego modelu  do ściągnięcia.

Mam dostęp do sporego jeziora na wsi i mam już dwa modele na pływakach, oczywiście pianki. Huski-Graupner i Piper-FSM ale powstrzymują mnie przed lotami właśnie te nieprzewidziane wypadki a kupowanie ratunkowego "okrętu" w stylu dmuchanego kajaka nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany to są tylko takie i wymiary 600x300 mm. Szerokości sam dopasowałem. Trochę więcej tu: https://nauticurso.com.br/shop/index.php?route=product/product&path=59_95&product_id=783 

 

hulk-springer-class.jpg.b7d150ecd34be6840c014b327aafcfca.jpg

Co do ratowania modeli, to robi się pływający krzyżak z rurek pcv w kształcie X z wyprostowanymi końcówkami. Ustawia się przed dziobem modelu, który płynie wyłapać model. 

Klej 4 zł.

IMG_20230311_094657.thumb.jpg.7f2757e1e2b78e99783d7134e481e6e8.jpg

 

Jest film z zabawy takimi modelami. 

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaweto, po co kajak. Wystarczy mały 1 osobowy ponton. Z tym, że trzeba dokupić pompę z grubą tuleją żeby szybko napompować. Nakręcając wąż z drugiej strony pompa ssie i dokładnie wysysa powietrze. Zdarzyło się, że wypłynąłem po model. Po poprawce na wodzie, trzymałem model za rufę i model ciągnął ponton do brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.