Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam radio MC19 ma dwa suwaki, to kanały proporcjonalne bardzo przydatne mi w ślizgach. Są obok siebie, spięcie ich czymkolwiek łatwo rozłączalnym to  pestka dla kogoś kto majstruje i już masz radio do kutra, holownika ..etc.. Dziś robi się radia fajne, wyglądają super, nikomu nie potrzebne kolorowe wyświetlacze i 17 języków dla amatorów masturbacji radiem.. Czasami warto sięgnąć po starocie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie mnie chodzi o to że chciałbym kierować modelem dwusilnikowym w sposób nazwijmy ,,czołgowy" . Czyli tak aby była możliwość sterowania oddzielnie dwoma silnikami . Wiem że jest to możliwe , bo widziałem dwa lata temu na festiwalu w Kaliszu jak gość pływał koło mnie łódką karpiową i miał apkę Turnigy 9 . Widziałem że tam tak mógł zrobić że praktycznie łódka kręciła się do koła. Na pewno to zasługa odpowiedniego ustawienia i zmiksowania kanałów. Myślę że jak już będę na etapie wyposażenia Perkuna  w osprzęt RC, to na stole zbuduję układ połączeń , akumulatory , silniki , regulatory , odbiornik i spróbuję pobawić się SANVĄ VG6000. Jeżeli nie będę się czuł na siłach ,to myślę że odpłatnie ten problem rozwiąże mi Pan Andrzej Piec, znany magik od tych rzeczy z naszego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rozwiązaniu potrzeba 1 regulator. Tańsza wersja.

Kaszalu, Hermes czy Heros.  V-tail co da jak w holowniku jest 1 śruba? Chyba, że ma 2 śruby lub bardziej rozbudowany. Pokombinuję z V-tail w sterowaniu napędami strugowodnymi. Mogę uzyskać pływanie bokiem.

Cezary, przewody wychodzą z tej samej ścieżki.

Futaba z Kogi poradził mi jak najszybciej zmienić wgnieciony kondensator na LowESR,  na taki jaki jest na płytach głównych.

Jutro powinienem dostać z poczty tranzystor potrzebny do modułu sygnału alarmowego na okrętach. Mam gotowy sygnał modulowany. Nagle mikrofon PC zaczął działać i może uda się wstawić plik waw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Kaziu w Twoim rozwiązaniu nie puścisz dwóch silników jeden na 30 procent mocy a drugi np na 45 procent.. Jak nie masz dwóch regulatorów to nie sterujesz niezależnie silnikami. Wszystko kwestia potrzeb.  Jeśli jest jedna śruba w modelu to samo przez się wychodzi że potrzeba 1 silnik.. Rozwiązanie V tail napędza dobrze 2 śrubowe modele, pozwala manewrować nimi w miejscu bez użycia steru, pozwala też precyzyjnie dostroić silniki do siebie ( nigdy to równo nie chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.