Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Było słonko i ciepło. Okazja do puszczania modeli. Wykorzystałem to i było pierwsze pływanie Pilota 66.

Wymaga dociążenia za względu na przechyły. Ruchy sterem powodują kołysanie. Świst silnika został usunięty. Takie strzały na wstecznym też usunięte. Samoczynne uruchamianie na krótko silnika powoduje serwo. Wcześniej to serwo zakłócało pracę drugiego serwa w żaglówce. Będzie wymienione. Napęd aż za mocny. Nie było max. obrotów. Windows Movie Maker ścieśnia obraz w poziomie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model wyszedł !

Nie wszystko musi być idealnie jak z maszyny CNC - w realu też kadłuby są tu i tam powgniatane, obite i zadrapane !

Dołożyłeś już balastu żeby siadł głębiej i zmniejszył kiwanie przy ruchach steru ?

 

Poniżej fotki z Januszowego Halnego - dalej walczy z relingami ! 

post-3419-0-82236600-1482090849_thumb.jpg

post-3419-0-72968300-1482090910_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim modelarzom i sympatykom modelarstwa a także pozostałej części ludzkości :)  wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2017 życzy Kaszalu ! :)

Ps.

Chyba byłem grzeczny, bo z nieoficjalnych źródeł zbliżonych do reniferów Mikołaja donoszą, że moja kolekcja wzbogaci się o jeszcze jedną mikromaszynkę parową z Microcosmosu . Całe parowe stado jak na dłoni ! :P

post-3419-0-16814200-1482536079_thumb.jpg

post-3419-0-86551400-1482536089_thumb.jpg

post-3419-0-01075100-1482536530_thumb.jpg

post-3419-0-29419300-1482536786_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj spędziłem 70 minut na dnie zalewu Koronowskiego, z Ciekawostek wodniackich... znaleźliśmy silnik zaburtowy razem z pawężą... leży na 18 metrach. Podejmiemy za tydzień próbę wydobycia go choć nie będzie to łatwe.  Na oko to 10-15 koni , spodzina i stopa cała w mule, wystaje tylko kapa i motylki do mocowania. Tak to jest właśnie jak się pływa na niekonserwowanej  łódce a silnik mocuje niechlujnie. Woda w zalewie ma 2 stopnie, sumy na dole były bardzo ospałe i nie robiły sobie nic z naszej obecności.

Wesołych Świąt !!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponujemy tylko zespołem 4 płetwonurków , przygotowanych do  maksymalnie 2 godzinnych działań w wodzie o temp bliskiej zero. Potem nasze możliwości się kończą. Gazów do oddychania jesteśmy w stanie zabrać więcej bo to jest nie problem ale  nie damy rady  jeśli chodzi o temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponujemy tylko zespołem 4 płetwonurków , przygotowanych do  maksymalnie 2 godzinnych działań w wodzie o temp bliskiej zero. Potem nasze możliwości się kończą. Gazów do oddychania jesteśmy w stanie zabrać więcej bo to jest nie problem ale  nie damy rady  jeśli chodzi o temperaturę.

 

Trzymam kciuki, sam nie przepadam za tak zimną wodą.

 

Udanych Świąt i pomyślnego nadchodzącego roku dla całej braci modelarskiej!

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.