Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam współmodelarzy....kilka dni temu nabyłem rejestrator samochodowy nagrywający w  FULL HD z stosowną kartą pamięci (32GB) i zamontowałem na Zefirze . Pływałem przed wczoraj na Kanale i wczoraj na Balatonie . Nagrałem w tych dwóch przypadkach po jednej godzinie materiału filmowego jak te akweny wyglądają od strony wody. Wg, mnie jakość jest dobra.

 

 

167gsZr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kazimierzu i reszta wspólmodelarzy....Dżwięk wyłączyłem , no dobra na próbę go włączę. W moich byle pływadłach to mam zasilanie na 12v , więc zasilenie rejestratora realizuję z takowego . Musiałem skrócić oryginalny przewód i usunąć obudowę wtyczki do gniazda zapalniczki - mniej miejsca zajmuje. Dzisiaj byłem nad Kanałem , jedną godzinę i było na styk , bo zaczęło kropić. Oczywiście wiał wiatr i było zimno , ale godziny muszą być wypływane , od początku sezonu mam coś koło 21 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Cezary. Rejestrator mocuję w dorobiony uchwyt do nadajnika. Zasilam przewodem dołączonym do kamerki, który łączy komputer z kamerką, USB - mini USB. Ponieważ wewnętrzny aku starcza na kilka sekund tym przewodem łączę z niedużym, tanim Power Bank (dostałem w Plusie za umowę), który  wkładam do kieszeni. Następnym razem zamocuję kamerkę na modelu, Power Bank tak aby się nie zsunął i zrobię sobie ujęcie w wody. Film robiony z modelu jest w zasadzie nudny, chyba , że na wodzie są inne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Drodzy - chyba niedługo zaczniemy używać tytułów szlacheckich i hrabiowskich !!  :D

Nie wystarczy po imieniu ?

 

Ps.

Cezary - czy  mógłbyś podać na forum jakich częstotliwości i  kwarców (kanałów) używasz do aparatury w swoich modelach ?

Często pływasz w pewnej odległości od nas a część kolegów ma jeszcze aparatury na 35 i 40 MHz więc możemy się zakłócać !

To dla bezpieczeństwa pływania więc proszę o odzew ! :)

Ja np. używam jeszcze do modeli pływających 35 MHz na kanałach 62 i 65 ( mam też inne kwarce i mogę wymienić w przypadku kolizji B) ).

Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy , najdrożsi współmodelarze , od tytułow hrabiowskich i szlacheckich jeszcze nikt nie umarł , ale jak ktoś krzyczy to i owszem. Tak potwierdzam film nagrywany z pokładu modelu jest nudny....no ale coś trzeba robić aby ogólnie pływanie nie było nudne , zwłaszcza w kółko . Co prawda kiedyś jak pływałem parę razy z Waszą kompanią to nie stwierdziłem aby mi ktoś siał i zakłócał. Owszem Smyk mi burknął nad Balatonem że mu moje radio przeszkadza i tyle.....ale jego radio mi nie . No cóż eksploatuję 6 kompletów RC. Zestaw raz zamontowany nie demontuję z modelu.  Wiadomo FLYSKI FS6IA to ma 2.4 Ghz i jest zamontowane w Rosomaku   ,  SANVA VG6000 35Mhz mam kanał 73 i właśnie ten zestaw miałem ostatnio jak mnie widzieliście z Zefirem.  SANVA VG400 35Mhz mam kanał 67 pracuje w Atlasie.  FUTABA T4EX 40Mhz mam kanał 50 pracuje w Sztormie.  MULTIPLEX 35Mhz mam kanał 79 pracuje w Odysie.  GRAUPNER 40Mhz mam kanał 58 pracuje w Pilocie 20.  Oczywiście te informacje podaję przez grzeczność , ale   myślę sobie że już nie będę się pojawiał na akwenach w czasie kiedy wy się będziecie dobrze bawić ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary - dziękuję za podanie używanych  kanałów i częstotliwości  - pozwoli to na bezkolizyjne używanie aparatur przez grono bydgoskich modelarzy okrętowych !  B)

Każdy ma prawo pływać kiedy i gdzie mu się podoba , byle sobie niepotrzebnie nie przeszkadzać .

Oczywiście zapraszamy na wspólne pływanie każdego kto ma na to ochotę !  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku... co się dzieje z Wami ludzie. 4 na krzyż co pływają a razem się spotkać nie możemy nigdzie bo animozje jakieś. Nawet na tej durnej wystawie modelarskiej się Cezary nie pokazałeś a Ty akurat masz co pokazać. Weźcie się dogadajcie bo w tym grajdole wymrze to hobby.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze zależy mi na popularyzacji modelarstwa i wspólnym pływaniu o czym pewnie wszyscy koledzy wiedzą !

Kto chciał się spotkać to nas zawsze znalazł , przynajmniej ten kto czyta to forum.

Zawsze były też  zamieszczane ogłoszenia o spotkaniach ich  terminy oraz godziny rozpoczęcia i zakończenia imprezy. 

Też nie rozumiem co to za dąsy , fochy , dziwne teksty na forum i o co właściwie chodzi !

Ponawiam propozycję złożoną kilka postów powyżej - "...... zapraszamy na wspólne pływanie każdego kto ma na to ochotę !   B) "

I dajcie sobie w końcu luz z przepychankami ,PAX VOBISCUM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zdjęcia od ostatniego myślałem, że budujesz płotek :) . Dojechałem do początku i się wyjaśniło.

 

Robię 4 reflektory do Fairmount Alpine. Podstawa zrobiona i obudowy wytoczone z drewna bukowego. I teraz mam pytanie, dlaczego  szkła reflektorów są czarne? Widać na zdjęciach. Specjalne szkło, założone osłony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek narzędziowy zmontowany, można się brać za tematy parowe ! B)

Dojechała armatura do nowej realizacji - zawór kątowy zaporowy na kocioł i zawór RC do sterowania parą ! :)

Janusz podesłał parę fotek z realizacji Halnego - na razie kompas !

post-3419-0-41504500-1494965186_thumb.jpg

post-3419-0-36604300-1494965207_thumb.jpg

post-3419-0-04016100-1494965224_thumb.jpg

post-3419-0-44635600-1494965458_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.