Skocz do zawartości

Zakup łodzi spalinowej do 2 tys. zł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To powiedzcie mi proszę - jeżeli ktoś miał styczność lub używa - jak to jest z jakością łódek ProBoat? Bo jest to mimo wszystko bardzo popularna firma i w kazdym sklepie modelarskim można spotkać ich produkty - czyli chyba nie jest to jakaś kompletna tandeta, która po jednym sezonie się rozpadnie?

 

Dlaczego mimo wszystko tak się upieram przy gotowym modelu? Otóż w dzisiejszych czasach mało jest wolnych chwil i obawiam się, że w tym sezonie sam takiej łódki już bym nie zdążył skompletować i złożyć. Po prostu kiedyś (2 lata temu) "bawiłem" się modelami śmigłowców. Miałem Raptora 50 i do dziś dzień mam Lamke V3. RC traktuję tylko jako miłe spędzenie wolnych chwil i jako przyjemność i chciałbym teraz wrócić do tego hobby tyle, że z łódkami. Dlatego chciałbym mieć w miarę porządną łódeczkę, która długie lata by służyła do rekreazyjnego pływania. Nie wymagam hiper prędkości, bo nie będę się z nikim ścigał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam i przeglądam ten internet i ostatecznie chyba wybiorę jednak elektryka. Na obecną chwilę najbardziej podoba mi się ProBoat Impulse 31 V2 Deep-V Brushless. Aparatura Spektrum, laminatowy kadłub i w miarę porządne osiągi. Myślę, że ze wszystkim zmieszczę się w dostępnym budżecie.

 

72edd34850039c31c19336b2717ab295.jpg

Chciałbym poradzić się Was jakiej firmy i pojemności pakiety Lipo najlepiej wybrać do tego modelu? Chciałbym także kupić w miarę dobrą ładowarkę wraz z balanserem zasilaną najlepiej z 220V. Czy np. coś takiego jest warte uwagi i będzie można "zaufać" tej ładowarce (jak wiadomo lipo są dość niebezpieczne).

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p5311,ladowarka-modelarska-equilibrium-3-5-rc-system

Obecnie ze starych dobrych czasów posiadam Sharka 10 v2 ale nie ma ona balancera i chyba przydałaby mi się lepsza i nowsza ładowarka. Także prosiłbym o jakieś opinie.

A co sądzicie o samej łódce? Nie są to pieniądze wyrzucone w błoto? Jak już wcześniej pisałem nie chcę się z nikim ściagać. Chciałbym sobie po prostu czasami trochę poszaleć dla własnej przyjemności :-) I chciałbym aby to była łódka na długie lata - czyli musi to być trwałe - co niby powinien zapewnić laminatowy kadłub i metalowe usterzenie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoglądam na tą oferte i się dziwię. 1800kV to dużo za mało na rekomendowane 2 cele  a w sam raz na 5 cel lub 6 cel.   Silnik wsadzony tam to szajs 1 wody regulator też. Przy 6 celach wirnik w nim wyjdzie bokiem. Jednym słowem kolego, gotowy model od jakiegoś zawodnika kup i już. Mam na sprzedaż mono 1 z markowym kontronikiem. model jest w pełni wyposażony we wszystko łacznie z serwem i regulatorem i 2 wałami. Wszystko jest z najwyższej jakości materiałów , wały są na łożyskach łącznie z łożyskiem oporowym pod śrubą. Wołam za gotowy model 450zł i jest do obejrzenia w Bydgoszczy. A tak wogóle, wsiadaj i jedz do Tucholi mamy właśnie tam w ten weekend zawody.

Pozdrawiam Michał Hoffa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, skoro silnik i regulator taki szajsowaty, to sobie to odpuśćmy, Powiedzcie teraz proszę co sądzicie o podobnym cenowo spalinowym modelu Thunder Tiger Outlaw 7.5?

 

20082143410.jpg

 

Czy model ten jest bardziej godny uwagi? Czy ma jakieś słabe strony, które go dykwalifikują? jak się ma do modeli "Miss..." firmy Proboat?

 

Pozdrawiam

 

 

 

PS: Ewentualnie gdybym powiedzmy wybrał Impulse 31 z poprzedniego postu, to np jaki silnik i regulator byście polecili na podmianę aby był w miarę porzadny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, hehe zabawki - ale strasznie drogie :-) Ale teraz poważnie, faktycznie przeanalizowałem sobie ceny i wyszło, że do 2 tys mogę sobie sklompletować

naprawdę porządne części do airboata. Zrobiłem taką wstępną listę najwazniejszych elementów i chcialbym Was prosić o opinię i ewentualne porady. Nad

kadłubem jeszcze nie myślałem ale model będzie raczej długości coś około 1 metra.

silnik
-------------------------------------------

tu mam największy dylemat, jedyne doświadczenie jakie mam to z silnikami OS MAX Hyper 50, choć bardzo interesujące i tańsze są silniki ASP no i

najfajniejsze ale i najdroższe benzyniaki.

wstępnie celuję w OS-MAX 65LA + śmigło 13x8 - tak przy okazji co oznacza seria LA? (około 600 zł)

radio
-------------------------------------------

co sądzicie o 2-kanałowej XG-4i 2.0 FHSS Race-Spec 2.4GHz - Graupner z mikroodbiornikim? (około 350zł)

serwa
-------------------------------------------

na przepustnię i ster chcę dać HITEC HS 325HB (około 100zł za 2 sztuki)

pakiet osbiornika i serw
-------------------------------------------

jeszcze nie wiem ale chyba jakiś NiMh np. SANYO 4,8V (4 x AA) 2700mAh (około 84zł)



Podsumowując mamy około 1130 zł - reszta budżetu (jakieś 300-500zł) to pozostałe akcesoria, a co zostanie pójdzie na kadłub. Prosiłbym o opinię i pomoc w wyborze najważniejszych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ceny modeli które przytaczasz bez problemu kupisz model spalinowy używany w bdb stanie, który posłuży ci dużo dłuzej niż jakakolwiek z tych zabawek i bedziesz pływac rekreacyjnie lub wyczynowo zależnie od życzenia. To kwestia tylko zdecydowania sie czy chcesz napędu ze śrubą pólzanurzoną czy zanurzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Mu napisali, że to co chce kupić nie jest warte swojej ceny, I kupi bubla, do którego będzie dokładał.

Ale tez jako zawodnik startujący wyczynowo, odradzam kupowanie w ciemno modeli od zawodników. Przewaznie łódki wystawiane na sprzedaż są kompletnie wyeksploatowane. Nikt nie sprzedaje dobrej łódki..... Silniki zuzyte a łodki "odpicowane". Podobna sytuacja jest ze starym samochodem którymi jeździła niemiecka emerytka, tylko po autostradzie i  tylko do sklepu za rogiem... Jeżeli nie masz doświadczenia, to takiego modelu nie kupuj. Wstyd pisac,ale sa tacy zawodnicy, którzy bez skrupułów, za duże pieniądze wcisną wrak modelu nadający się tylko do utylizacji . Więc jak nie masz doświadczenia, to takiego modelu nie kupuj. Wielokrotnie zdarzało się, że delikwent kupił "trupa" a potem szukał pomocy na forum. Tu mamy przykład z ostatniego okresu: http://www.fsrv.wroclaw.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=2780   I ta rada tyczy się wszystkich młodych adeptów,którzy chcą popływać. Oczywiście czasem trafi się okazja i można kupić porządnie wykonany model,ale to zdarza się rzadko.Jeżeli już ktoś chce kupić łódkę z drugiej ręki, to warto  przed zakupem zasięgnąć opinii fachowców...

Jeszcze raz: UDAJ SIĘ POD ADRES WSKAZANY przez Michała. unikniesz niepotrzebnego wydawania pieniędzy, i nabierzesz doświadczenia w tym co chcesz robić, choć po tym co napisałeś, to ja Ci nie wróżę przyszłości w modelarstwie pływającym.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najzabawniejsze, że każdy ma tu rację: doświadczeni "pływacy" ze swoimi sugestiami i autor - czekający na akceptację sprzętu...

Doświadczenie - biorąc pod uwagę swój punkt widzenia - sugerują najlepsze wyposażenie i łódki. autor - jak piszecie celuje w zabawki. Według mnie czyli ogólnie modelarza, a nie specjalisty od pływających modeli - każde coś z silnikiem spalinowym nie może być nazywane zabawką!  Pływanie kadłubem z silnikiem 7,5cm - tak jak i latanie - zasługuje na coś więcej niż miano "zabawy". Mam na myśli zarówno aspekty bezpieczeństwa i zadowolenia z pływania...

Autor tematu - przypuszczam, że zielony w temacie - według mnie obojętnie co wybierze będzie z tego bardzo zadowolony. Przecież nie chce startować w zawodach więc po co pisać, że najlepsze są wykonane własnoręcznie. Kiedyś na Allegro kupiłem "zabawkę" elektryka - katamaran A...coś tam i zabawa była ekstra zwłaszcza jak zacząłem dokładać napięcie. Potem zachciało mi się przerobić go na spalinę. Kupiłem silnik wodny ASP 7,5cm, wzmocniłem kadłub, wstawiłem wał, mocowanie steru i pierwsze odpalenie. Niestety nie udało mi się w pojedynkę. A gdy kupiłem używanego Pelikana V-26 to katamaran poszedł w odstawkę. Pelikanem pływa się bardzo fajnie choć nie jeden stwierdzi, że to "zabawka" . A ponieważ zawsze gdy pływam nagle robi się przy mnie tłumek kibiców to koncentracja staje się zdwojona lub potrojona :D. Czasem rezygnuję z pływania gdy widzę, że gdzieś tam ktoś już jest w wodzie albo ma zamiar - wiadomo 7,5kg masa i prędkość ok 50km/h. Tu mój pierwszy z brzegu film z pływania

czy ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, że chce kupić - byle coś kupić :-) Po prostu fakt, na łodziach akurat się nie znam - stąd może i moje męczące pytania i propozycje gotowych modeli. Ale postanowiłem jesdnak, że sam zbuduje airboata :-) Niestety nadal wacham się i kalkuluję co do wyboru silnika (elektryk czy spalina). Niestety obecnie nie posiadam nawet ładowarki z balancerem do lipo więc biorąc pod uwagę elektryka czeka mnie zakup wszystkiego (aparatura, ładowarka, silnik, pakiet, bec itd.) Wyjdzie początkowo chyba drożej niż spalina. Jednak z czasem, to pewnie znowu spalina okaże się droższa (zakup paliwa, wymiana węży i pewnie coś tam jeszcze).

 

A powiedzcie proszę jakie orientacyjnie wymiary powinien mieć kadłub airboata pod taki zestaw:

 

FOXY REGULATOR NAPIĘCIA 6A UBEC
HITEC SERWO HS 805BB    
FOXY 11,1V/4500MAH 40/80C G2
FOXY SILNIK C3014/16+FOXY 45A SBEC COMBO

 

Czy silnik jest w miarę OK? A może wybrać jeszcze mocniejszą jednostkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nasza propozycja co do napędu jest taka:

Silnik: Emax 3520/05

Regulator z sbec: Ray R-70SB 70A

Do tego pakiet 5000mAh 14.8V 40C ( lub więcej )

Serwo zdecydowanie za mocne do takiego modelu- tylko niepotrzebnie byś przepłacił. Lepiej kupić Hitec HS75BB RETRACT- nie za szybkie, ale jest bardzo dobre do Air Boatów.

Takie wyposażenie wystarczy do Air Boata od dł. 640mm szer. 320mm

 

Tu masz linka do tematu na forum

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=299686

 

Masz tam podane jakie wyposażenie zastosował Krzysztof do swojego Air Boata wykonanego przez nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik powinien mieć raczej więcej obrotów żeby śmigło było mniejsze silnik będzie niżej i obniży się środek ciężkości

 

wymiary mojego:

 

długość kadłuba to 57cm + stery 4cm, szerokość 31cm

 silnik turnigy sk 35-30 1400kv  śmigło 8x6 z trzema łopatami

 

regulator 60A

 

pakiety 3s 4000mAh

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik powinien mieć raczej więcej obrotów żeby śmigło było mniejsze silnik będzie niżej i obniży się środek ciężkości

 

wymiary mojego:

 

długość kadłuba to 57cm + stery 4cm, szerokość 31cm

 

silnik turnigy sk 35-30 1400kv śmigło 8x6 z trzema łopatami

 

regulator 60A

 

pakiety 3s 4000mAh

 

 

Ile czasu można szaleć na tym lipolu?

Sam ją budowałeś, czy to jakiś zestaw KIT?

 

A tak swoją drogą to co byście mogli mi polecić w tym wątku http://pfmrc.eu/index.php?/topic/46941-co%C5%9B-na-pocz%C4%85tek-szybszego-p%C5%82ywania/ ?

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.