Skocz do zawartości

Budujemy zaglowke!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

To nie ma byc zaraz obietnica, wiec uzyje zdania warunkowego: jesli czas mi na to pozwoli (niestety, z tym jest u mnie zazwyczaj bardzo krucho), postaram sie zima zaprezentowac na forum relacje z budowy jachtu zaglowego z uzyciem latwo dostepnych materialow. Dla zachety.

O właśnie!

I to by było najlepsze.

 

W sieci jest mnóstwo szkiców, rysunków, i "opracowań", niestety ogromna większość to chłam.

Trzeba naprawdę być specjalistą w danej dziedzinie modelarstwa, aby wyłapać to, co wartościowe. A specjaliści takiej "pomocy" z netu nie potrzebują.

 

Myślę, że to jest właśnie powodem chętnego korzystania z gotowych modeli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nawiasem mowiac, jakby Ciebie naszla ochota na mala odskocznie w kierunku napedu wiatrem, chetnie udostepnie badz pomoge znalezc odpowiednie rysunki.

 

 

 No i tu mnie masz.

Taka ochota przychodzi mi co roku zimą.

Powstrzymuje mnie tylko nieznajomość tematu. Ale gdybym miał plany dobrze pływającej jednostki powiedzmy w klasie 1 metr, to pewnie zacząłbym dłubać...

Tak, że jakby co, to poproszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, jak widzisz jest parę osób które chętnie zbudują żaglówkę z Twoją pomocą.

 

Jeżeli nie miałbyś nic przeciwko, to czy może to być jacht nielaminatowy? Co do wielkości to wolałbym budować GR65 zamiast IOM - ze względów transportowych, natomiast jeżeli wybierzesz większy, to zbuduję taki :D  

 

Chętnie zacznę gromadzić materiały potrzebne na zimowe wieczory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie całe piękno w modelarstwie rc to budowa od podstaw modelu. Sam się właśnie biorę za Ajaksa ale zaglówka też mnie korci. Choć wpierw muszę się zaznajomić z podstawami żeglarstwa ☺

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zdecydowałem się na kupno ETNZa dużo szukałem i czytałem w necie.na RC GROUPS chyba najwięcej wątków jest poświęconych budowie żaglówek klasy RG65.jak widać jest to najpopularniejsza klasa właśnie ze względu na tani koszt budowy.planów budowy takiej łódki też jest całe mnóstwo,sęk w tym jak wśród tego mrowia wybrać ten włściwy...

 

przyznam że nie jestem biegły w budowaniu modeli pływających,ale jeśli osoba znająca temat (mam tu na myśli kolegę Jarka ) poprowadzi temat to jak najbardziej jestem skłonny zbudować sobie coś takiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!znalazłem ciekawą stronę z masą planów RG 65: http://rg65.free.fr/http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2226510&highlight=RG+65+plans#post29189751

 

a wszystko na temat RG 65 jest opisane w tym temacie:  http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2226510&highlight=RG+65+plans#post29189751

 

najbardziej jednak odpowiadałby mi opis w formie totuoriala ukazujący poszczególne etapy budowy żaglówki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja póki co składam ETNZ-ta i raczej wolno mi to idzie... niestety brak czasu,ale będę chciał w październiku go zwodować  :D .

 

generalnie oglądam,czytam,przeglądam i zdecydowałem że właśnie przez zimę postaram się zbudować żaglówkę typu RG65.jak już wspomniałem i kolega Jarek to potwierdził planów i opisów jest całe mnóstwo poza tym budowa jest w miarę prosta.

 

myślę że trzeba będzie zacząć od zrobienia kopyta kadłuba według dobrych i czytelnych planów a następnie sam kadłub z laminatu.zdjęcia obrazujące ten proces znalazłem przydałby się jeszcze do tego konkretny opis krok po kroku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.