Skocz do zawartości

Ku pochwale "fail safe"


bjacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba było tak od razu :) Więc i otwarcie spadochronu nie stanowi tu dla mnie żadnego problemu, rozwiązując to tak jak napisałem i korzystając z osobnego zasilania serw, które stosujesz.

Wtedy tak. Póki co manager zasilania jest dla mnie nieosiągalnym cenowo uządzeniem więc latam na osobnym pakie radia NiMh i używam FS głównie na silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wtedy tak. Póki co manager zasilania jest dla mnie nieosiągalnym cenowo uządzeniem więc latam na osobnym pakie radia NiMh i używam FS głównie na silniku.

 

albo rozwiązanie z dodatkowym kontrolerem, wcale nie jest tak drogi, zwłaszcza jeśli wykona się go samodzielnie https://code.google.com/p/nlm/wiki/Failsafe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę gasić Twojego zapału co do spadochronu. 

Ale zadziała on tylko w wielu widealizowanych sytuacjach, zarówno w coprerze jak i samolocie.

Ciekawe jak wiele prób nagrań wykonali goście z Twojego linku, żeby zrobić takie promo. Bo gdyby ten copter leciał postępowo to już mogło się gorzej skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych aparaturach niestety nie ma fs więc wydaje mi się że dobrym pomysłem w modelach spalinowych jest założenie sprężynki na dźwignię serwomechanizmu przepustnicy na tyle mocnej że po padnięciu zasilania pociągnie dźwigienkę i zamknie przepustnicę. Oczywiście tak obciążone serwo będzie pobierało większy prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.