Skocz do zawartości

Zielony Baron czyli Fokker DR-1 z podkładów


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

funt to stal ale kiedys dawno temu 

ja place w brico jak juz pisalem za 2 plyty 6mm bialego 6,70eur i za 2  plyty 3mm 4,20 eur wszsuytko w wymiarze 125x80x2szt

Pamietam miro,gdzie kupujesz.U mnie brico oraz bricomarche jest duzo,ale depronu akurat brak,wlasnie najblizej jest w holandii lub u zabojadow,a jakos nie chce zamawiac przez neta.No bo jak kupowac to juz ciezarowke a nie dwie plytki. :D  :D  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tematu wracamy,bede mial chwile to tez mniejszego fokkerka zrobic chce ale juz z tych 5mm podkladow,aha trzeba bedzie dokupic bo braknie mi,wlasnie  robie dwa projekty,i jeszcze na Magnum trzeba zostawic.masakra.Kurde jutro do sklepu jade...

Miro mozesz podac wymiary swojego cuda po przeskalowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 75 cm lub 75 procent , bylo kilka obcji przeskalowanych wiec pobralem wszsytkie opcje i wydrukowalem opcje chyba 75 procentowa , sprawdze w domu jak wroce.


ja mam tak przskalowane procentowo 

Fokker DR1 Parts Templates (Tiled Scaled 131).pdf

Fokker DR1 Parts Templates (Tiled Scaled 70).pdf

Fokker DR1 Plans (Parts Templates Tiled--Scaled 55 pc).pdf

Fokker DR1 Parts Templates (Tiled).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Obiecane fotki:post-12425-0-46336900-1427486674_thumb.jpg

I jeszcze jedno post-12425-0-47983800-1427486803_thumb.jpg

No i Pilot - jeszcze  mu trochę brakuje odpowiedniego wyglądu ,ale to się załatwi plus pełne wyposażenie kabiny.  Ale to tylko dla gapiów bo do latu to będzie mi psuł wyważenie.post-12425-0-66063000-1427486999_thumb.jpg

 Na koniec prośba o pomoc.

 Jako początkujący modelarz RC proszę o podpowiedź > jak skonfigurować aparaturę  w trybie "lądowanie" w modelu !

Oczywiście nie chodzi mi o wyjaśnienie jak to zrobić manualnie.Aż tak głupi -choć początkujący nie jestem,tylko o przykładowe wartości  n.p -lotki w dół 30 ,SW w góre 15  czy też lotki w dół 50 , Sw w górę 25 Będę wdzięczny za podpowiedzi

Pozdrawiam włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki:attachicon.gifDSCF5045.JPG

I jeszcze jedno attachicon.gifDSCF5046.JPG

No i Pilot - jeszcze  mu trochę brakuje odpowiedniego wyglądu ,ale to się załatwi plus pełne wyposażenie kabiny.  Ale to tylko dla gapiów bo do latu to będzie mi psuł wyważenie.attachicon.gifDSCF5047.JPG

 Na koniec prośba o pomoc.

 Jako początkujący modelarz RC proszę o podpowiedź > jak skonfigurować aparaturę  w trybie "lądowanie" w modelu !

Oczywiście nie chodzi mi o wyjaśnienie jak to zrobić manualnie.Aż tak głupi -choć początkujący nie jestem,tylko o przykładowe wartości  n.p -lotki w dół 30 ,SW w góre 15  czy też lotki w dół 50 , Sw w górę 25 Będę wdzięczny za podpowiedzi

Pozdrawiam włodek

Gratuluje Włodku ukończenia budowy klasyka :) mi osobiście w Twoim modelu brakuje krągłości kadłuba, mogłeś pokusić się o wykonanie garbu. Co do pilota to jest stanowczo za mały to samo tyczy się karabinów. Pomysł na karabiny bardzo szybki dwie strzykawki 5 ml i masz lufę resztę do strugasz z depronu.

Zdjęcie powinno Ci zobrazować proporcję pilota

post-8897-0-09626800-1427529136.jpg

 

Co do ustawień modelu do lądowania ... nic nie ustawiaj !!! żądnych klapolotek ani hamulców ... model ma skrzydło deska i jego zdolności do szybowania nie będą za bardzo rewelacyjne, a raczej brak takich zdolności. Po drugie jest to lekki model i jak odejmiesz drążek gazu to model sam zwolni i straci wysokość grunt żeby mu w tym nie przeszkadzać ... Nie ma sensu przy takim modelu bawić się takie ustawienia ;) Podaj jeszcze jakie masz wyposażenie i jak wyszła waga do lotu ;) 

Pozdrawiam i życzę sukcesu przy oblocie ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Soft nie ma chyba żadnego znaczenia .Mam Hiteca Flash 7 i  manual poznałem dość dobrze.Dziecko by go ustawiło.Chodzi mi o przykładowe wartości  ustawień  do lądowania -o ile opuścic lotki a o ile  ster wysokości oraz czy w górę czy w dół? Resztę  mix-ów mam już wstępnie ustawionych podobnie jak w innych modelach, a w razie czego będę je przestawiał .Lecz z opcji -lądowanie " jeszcze nie korzystałem i będę musiał chyba zrobić to metodą prób i błędów a to wymaga czasu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Chodzi mi o przykładowe wartości  ustawień  do lądowania -o ile opuścic lotki a o ile  ster wysokości oraz czy w górę czy w dół? (...)

Właśnie Włodku chodziło mi o to ... w takim modelu uwierz jest to nie potrzebne. Mam modele konstrukcyjne rozpiętość 1 m z wagą do lotu 1,2 kg z skrzydłem profilowym i nic takiego przy nich nie używam bo jest to zbyteczne. Takie ustawienia w Twoich Fokkerze są również na prawdę zbyteczne ... zmniejszysz gaz a model sam wyląduje i nie będzie potrzebował klapolotek  ;) Takimi ustawieniami możesz sobie jeszcze pogorszyć przy podejściu do lądowania. Nie kombinuj tylko go ulotnij ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemo -nic nie będę kombinował.Co do reszty ,to masz rację,ale to nie jest nawet półmakieta więc z wyoblenia kadłuba zrezygnowałem bo nie miałem depronu 3 mm,a pilota dostałem od wnuka więc taki "musi " być nie ma rady,Zresztą on nigdy nie poleci bo psuje mi wyważenie.O zmianie uzbrojenia pomyślę po oblotach.

Wyposażenie to:

silnik Turnigy 2830/11

Regulator Cobra 30 A

Serwa TP -9 gramowe 2 szt i 2  z HK, nie pamietam symbolu

Pakiety to 3S 1000 mAh i 3S 1300 mAh Mam też 2200 mAh ale jest z nim  problem z wyważeniem.

Waga do lotu bez pakietu  to 617 gram - trochę dużo,  ale dałem sporo wzmocnień.

Pozdrawiam Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)  pilota dostałem od wnuka więc taki "musi " być nie ma rady, (...)

 

No to jak wnuk wybrał pilota to inna inszość więc się nie czepiam i przyjmuje że innego wyjścia nie ma :)

waga spoko poleci ;)

mój wyglądał tak ;) 

post-8897-0-36686300-1427536308.jpg

 

post-8897-0-63808000-1427536309.jpg

 

jakoś jest wzięcie ostatnio na latadło czerwonego barona i również u mnie zawita niebawem jak model do bezstresowego latania ;) 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.