Skocz do zawartości

LA7 skala 1:5 rozpiętość 2,45


coster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Seba,

zapewne nie potrafię się postawić w sytuacji ludzi tam w Paryżu, i też od kilku dni moje poglądy na współistnienie obu religii gwałtownie uległy radykalizacji, jednak myślę, że takie zdjęcie to przegięcie. Myślę też, że nie poprawia to bezpieczeństwa, choćby samego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja wcale nie szerze swoich poglądów ani nic takiego,  czy ja napisalem cos na temat religi czy polityki?

Myślałem, że rozmawiamy poważnie...

 

...co do bezpieczestwa forum co to ma do tego ?co terrorysci napadna na strone?zwykla satyra jak kazda inna tak ze nie widze powodu do zasmiecania tematu

Choćby atak hakerski.

A przyszło Ci do głowy, że część z nas jest tu pod własnymi nazwiskami, albo znana jest lokalizacja sklepów, których są właścicielami?

 

Nie zaśmiecam Ci dalej tematu (bo rozumiem, że to było do mnie i do Pawła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat zwariował i do tego media w głowach mącą jak Huzarom Damy z komedii Fredery, trzeba ochłonąć i wrócić po rozsądek ;)

 

Wracając do tematu wybrałeś już jakie malowanie?

Pamiętam jak w latach siedemdziesiątych kleiłem Ławoczkina  Ła-5  z zestawu czechosłowackiej firmy KP. Wtedy królował kamuflaż Iwana Kożeduba asa lotniczego armi czerwonej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj podają w instrukcji, te parametry są różne nawet dla bardzo podobnych silników.

Ostatnio w lato syna DLE 30 na początek daliśmy po 2 obroty potem przy docieraniu po 1,5 no a dalej to już tylko regulacja.

(Śruby były wkręcone do oporu i wykręcone na 2 obroty).

 

Popytaj w dziele silników tam zagląda więcej praktyków pewnie doradzą trafniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sebastian, jak na osobę, która chce zbudować taki zaawansowany model to Twoje pytanie jest cokolwiek dziwne. Nie zasilasz powerbox'a po to by zasilić JEGO jak pytasz, tylko odbiorniki prądu (tutaj odbiornik i co najmniej serwomechanizmy, może coś jeszcze, ale tego nie wiem). Musisz sprawdzić ile będzie serw, na ile są one prądożerne (siła serwa + wielkość powierzchni sterowych + to jak chcesz latać tym modelem) i jak długo w czasie jednego wylotu chcesz latać. Taki szacunkowy ogląd pozwoli Ci podjąć decyzję jakiej pojemności powinny być akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojej ciut mniejszej mojej P.11 daje na zasilanie dwa pakiety 1700 mAh jeden przez Beca będzie zasilał odbiornik i 5 serw drugi do zasilania układu zapłonowego. W Twoim przypadku pisze wyłącznie o pojemności pakietów 2 200 wystarczą na długie latanie prędzej Ci paliwa zabraknie jak prądu. :)

Dodatkowo do takiego zasilania nie muszą być o dużej wydajności prądowej wystarczy 20 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciw jest taki, że nie zaufałbym nadajnikowi który montowany jest nietestowanych podzespołów. Działa, to do pudełka. Nie działa to do kosza. Tak to wygląda... "szybciej, prędzej, najwięcej". To trochę jak z autami. Chcemy mieć jak najlepsze, NAJBEZPIECZNIEJSZE, a nie byle co. Nie po to wkłada się grube tysiące, żeby najsłabsze ogniwo zepsuło efekt wielomiesięcznej pracy. Wiem, może "chucham na zimne", ale tak mam. Z drugiej strony każdy ma swój rozum... za niedużo więcej można mieć naprawdę DOBRE radio.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, gdzie są produkowane, tylko jak wygląda kontrola jakości.

 

A Chińczycy też potrafią produkować rzeczy na najwyższym poziomie. Jak robią dla siebie lub jak im ktoś każe/zapłaci/pilnuje.

Niczym się więc nie różnią od innych nacji. ;)

 

Również uważam, że im bardziej drogocenny model (czasochłonny, pracochłonny, wypieszczony, "kochany"), tym lepsze powinien dostawać wyposażenie od swego twórcy. Chociażby z  szacunku dla własnej pracy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup menedżer zasilania, np. ten http://pfmrc.eu/index.php?/topic/58718-s-power-box-evolution/&do=findComment&comment=600516 . Akumulatory 2200 mAh 20 C wystarczą (dwie sztuki). Oczywiście odrębne zasilanie zapłonu. Jeżeli aparat akceptuje napięcie 7,4 V to bezpośrednio li-pol. Jeśli nie to przez bec'a albo nimh'ę podobnej pojemości. Z tego co napisałeś to moim zdaniem powinieneś dokończyć płatowiec i odstawić model, aż do nabrania doświadczenia we wszystkich aspektach niezbędnych by go prawidłowo uruchomić, oblatać i latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.