Skocz do zawartości

Jaką wybrać aparaturę ? [NIEmoderowany-poddałem się - mod.]


AndyCopter

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś jak na razie pierwszą osobą, która napisała tu wprost, że dostrzega w tytule "małą prowokację" :)

Tak, to prawda.

Ale nie chodziło mi o wyłonienie oszołomów, ale dyskusję - może nawet ostrą, dotyczącą jednak obu pytań ze wstępu.

A nie samego faktu, że się je zadaje :huh:

No ktoś znów mi wykasował mój post w którym pisałem że kolega Andy 'sprowokował' całą 'zabawę' aby zaistnieć na forum. Potwierdzeniem jest ten jego wpis oraz to co było ORYGINALNIE w pierwszym poście. Niestety ja tak to rozumiem. I wcale mi sie nie podobają osoby co nic nie chcą wnieść do tego forum. Nic merytorycznego. A w tym wątku wogóle nic treściwego nie napisał. Przykre że moderatorzy to popierają.

Na dodatek przypominam że na początku nie było "obu pytań" tylko było jedno pytanie "JAKA JEST NAJLEPSZA APARATURA". Proszę o nierobienie z forumowiczów idiotów!!!! To tyczy się również administratorów!!! Kolega Andy niestety odwraca kota ogonem....a mi sie to mocno nie podoba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przykre, że moderatorzy jeszcze nie zamknęli tego tematu bo już dawno poszedł w swoją stronę i zrobił sie obrzydliwie nudny. Robicie Sobie jakąś dziwną arenę, ale przy zimie to normalne i w sumie nie mogłem się doczekać podobnych dyskusji. Jak widać ludziom się nudzi, brak latania, brak pomysłów na budowanie to trzeba drzeć koty na forum i udowadniać Swoje racje. Gorzej niz dzieci .. zjawisko się powtarza każdej jesieni / zimy i trzeba dać wolną rekę :) :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać ludziom się nudzi, brak latania, brak pomysłów na budowanie to trzeba drzeć koty na forum i udowadniać Swoje racje. Gorzej niz dzieci .. zjawisko się powtarza każdej jesieni / zimy i trzeba dać wolną rekę :) :)

Wypraszam sobie ^_^ 

1. W sobote na lotnisku zrobilem 3 loty oblatujac model po sporej kraksie a wczoraj zrobilem 6 rozpoczynajac jego nowe trymowanie.

2. Jednoczesnie sporo jest u mnie na warsztacie przy czym siedze prawie codziennie :)

 

No ! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie ^_^

1. W sobote na lotnisku zrobilem 3 loty oblatujac model po sporej kraksie a wczoraj zrobilem 6 rozpoczynajac jego nowe trymowanie.

2. Jednoczesnie sporo jest u mnie na warsztacie przy czym siedze prawie codziennie :)

 

No ! B)

No i co sie chwalisz - ja tez wczoraj latałem :D ale tylko 40 min. Troche chłodno było, ale wiało do 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugryźć można. Tylko w tej formie to temat rzeka i przez to bez sensu. Tym bardziej na forum gdzie różnorodność domorosłych 'specjalistów' jest olbrzymia (np. ja). Zauważ że nawet autorzy postów którzy coś wyspecyfikowali piszą że to jest decyzja mocno subiektywna. Jak i wszystkie wypowiedzi modelarzy bardziej doświadczonych (niż ja) również do tego zmierzają. Żeby kolega Andy chociaż określił po co mu ta aparatura...to można coś mniej lub bardziej sensownego sklecić. A tak....jest jak jest.

A czemu uważam że geneza powstania tego wątku jest taka a nie inna?-bo przeglądnąłem forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byśmy jednak doprowadzili temat do końca.

 

Jak wypiszemy wszelkie gadgety jakimi chwalą się producenci nadajników, potem wrzucimy wszystko do jednego wora w tabeli: gadget / ma - nie ma. I będziemy wiedzieli, że np. taka ma gimbale na łożyskach, a inne nie, albo w środku są kable w izolacji silikonowej / twardej (jakże istotna informacja) Wygląd, emocje  i macanie sobie na razie odpuszczając.

 

Na końcu każdy sobie przypisze wagę i wybierze najlepsze dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie przepadam za ekranami dotykowymi, ale....tylko dlatego ze żaden interfejsów tych co widziałem i macałem, mnie nie zadowolił-nie sa za bardzo intuicyjne. A to tylko wynika z nieumiejętności przelania funkcjonalności na ikonki przez programistów. Jesli pojawi sie dobry i zdolny zespół programistów/grafików pasjonatów to kto wie... Ciekawe jak to jest w Weatroniku. Może kiedyś wpadnie mi w lapki taka aparatura.

Jarku zapewne tez masz racje. Jednak nie jestem zwolennikiem kupowania czegokolwiek jedynie na podstawie opinii z for. Szczególnie aparatur, gdzie jest tyle elementów które decydują o jej przydatności dla modelarza. I ogólne klasyfikowanie tego może u wielu kolegów (szczególnie początkujących) namieszać i kupią cos z czego nie będą zadowoleni. Zauważ że Piotr juz podawał całkiem rozsądny przykład poradnika dla początkujących. Jednak uważam że jeśli ktoś rzeczywiście lata modelami RC (a tym bardziej je buduje) to po roku czy dwóch latania, sam będzie wiedział jaka aparaturę potrzebuje. Jeśli nie będzie wiedział, to znaczy że zadowoli się prawie wszystkim. Więc ten wątek nie jest ani dla początkujących (bo lepszy jest ten Piotra) ani dla lataczy już wgryzionych w temat RC-bo oni i tak wiedzą.

 

Zeby odpowiedzieć na zmodyfikowaną treść tematu przedstawiam podział na aparatury by Jurek:

beznadziejna - pierwsza kupiona z modelem RTF

dostateczna-kupiona szybko - "bo byłą potrzebna"

dobra-kupiona taka którą prawie chciałem, ale tylko na taką było mnie stać

bardzo dobra-taka która spełnia moje oczekiwania. tą aparaturę wybrałem

idealna (lub najlepsza) - nie ma takiej

 

PS. Może jestem wypaczony, bo z trochę innego punktu patrze na aparatury, modele czy dobór wyposażenia niż osoba latająca z kolegami jedynie dla zabawy raz w tygodniu (nota bene większość z nich jest lepszymi lataczami niż ja), ale to nie znaczy że również te osoby nie mogą dobrać swojego sprzętu indywidualnie żeby był dopasowany do niego, a nie polecony przez kolegę, czy nieznana osobę z forum, która może tylko ładnie umie pisać, a wiedze merytoryczną ma taka sobie. A doświadczeni koledzy z lotniska mają wiedzę, ale jeśli chodzi o latanie to często albo ona im przesłania praktykę, albo w ogóle jej nie stosują tylko o niej opowiadają (niestety w czasie tego roku szczena mi wielokrotnie opadła). A na dodatek niewielu z nich potrafi korzystać z możliwości jakie daje nowoczesna aparatura. Dlatego gdzie mogę to pisze czy radzę: myśl, wyczuj model, naucz się go regulować i zrozum regulacje, sam dobierz rozsądnie wyposażenie czy aparaturę. Korzystaj z porad kolegów-ale myśl, bo nie wszystkie maja sens -może są tylko efektem złych nawyków kolegi.

Dlatego irytują mnie poradniki, punktacje czy inne formy niejednoznacznych i nieobiektywnych klasyfikacji czy klasyfikacji na podstawie całkowicie niemerytorycznych wskaźników (np. liczba kolegów z taka aparaturą na lotnisku, serwis w PL). Ot taka moja uroda

Również irytuje mnie zakładanie bezsensownych wątków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zeby odpowiedzieć na zmodyfikowaną treść tematu przedstawiam podział na aparatury by Jurek:

beznadziejna - pierwsza kupiona z modelem RTF

dostateczna-kupiona szybko - "bo byłą potrzebna"

dobra-kupiona taka którą prawie chciałem, ale tylko na taką było mnie stać

bardzo dobra-taka która spełnia moje oczekiwania. tą aparaturę wybrałem

idealna (lub najlepsza) - nie ma takiej

 

 

 

Widzisz, to jest tak, jak z budową domu. Pierwszy dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie. 

 

U mnie jest może 10 aktywnych modelarzy, 20 pewnie nie ma.  Naprawdę trudno zobaczyć co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze wibracje, aparat 10 Mpix, kalendarz, wbudowany notanik i podgrzewacz dłoni :)

 

Fajnie niektórzy klasyfikują :

 

"Co aparatura ma ?" Na tej podstawie określają czy jest lepsza czy gorsza ... Odważę się powiedzieć, że wręcz wydają wyrok na te które mają mniej bajerów .. 

 

Ergonomia, niezawodność, funkcjinalność do własnych potrzeb ... i chyba tyle wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Podsumuje to tak nie zawsze można wygrać w pokera , pojechać na olimpiadę , ale zawsze można zostać modelarzem z kasą i proszę nie mylić kasy z klasą bo to też wymaga czegoś więcej niż kasy ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy nie szuka nadajnika!!! Tutaj jest błąd Twojego rozumowania. Tylko na co zwrócić uwagę przy zakupie - i jaką wagę przypisać do każdego gadgetu. Np dla mnie ekran dotykowy minus 500 Jestem na nie uczulony.

Dziwne rozumowanie. Zwykle zadaje się pytanie w pewnym kontekście swojej sytuacji. Bo się o czymś myśli, bada grunt, zbiera informacje itd.

Bez kontekstu to jest zadawanie pytania po prostu z d..y.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze wibracje, aparat 10 Mpix, kalendarz, wbudowany notanik i podgrzewacz dłoni :)

 

Fajnie niektórzy klasyfikują :

 

"Co aparatura ma ?" Na tej podstawie określają czy jest lepsza czy gorsza ... Odważę się powiedzieć, że wręcz wydają wyrok na te które mają mniej bajerów .. 

 

Ergonomia, niezawodność, funkcjinalność do własnych potrzeb ... i chyba tyle wystarczy.

 

Dlatego klasyfikacje i zestawienia są dla mnie niemiarodajne. Szczególnie jeśli chodzi o coś tak subiektywnego jak modelarstwo. Doradzić mogę, sprawdzić czy coś urządzenie ma również. Ale robinie zestawień jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo nie potrzebuje radia programowanego z kompa. Na Twoim miejscu kupił bym Jeti ;) Jest wystarczająco elastyczne. Kable miedziane są lepsze :D A jak jesteś cierpliwy to może nowy Transis X9E będzie zbliżony do Twoich wymogów ;) ale jakością wykonania wygra Jeti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.