Skocz do zawartości

Pierwszy model na prezent (dla męża)


nielotka

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest watek o gniazdku trenera w tej aparaturze, ale bez rozwiązania: http://www.rcclub.eu/viewtopic.php?f=65&t=5034

symul.jpg

Ten kabelek będzie działać. Tak pisze przynajmniej w opisie

http://cyber-fly.pl/pl/p/Kabel-do-symulatora-USB-E-Sky/5020

W tym samym sklepie masz też model http://cyber-fly.pl/pl/p/R-PLANES-PIONEER-2%2C4-GHz-RTF/1952

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś Daria to moja parafia :) nie mniej trzymam kciuki za obie Panie. 

Na pewno popatrzeć pomacać jest fajnie jak się choć trochę człowiek orientuje.

Jak się nie zna to albo trzeba zaufać albo zaryzykować innego wyjścia nie ma.

Macanie niczego tu nie zmieni zaś pogadanie i owszem. :)  

 

Z drugiej strony zazdroszczę trochę obu facetom takich dziewczyn. Ciekawe czy oni też się tak przykładają do prezentów dla swoich Pań. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z drugiej strony zazdroszczę trochę obu facetom takich dziewczyn.

No dokładnie :D . To takie wyjątkowe przypadki...

Chociaż moja żona mi mocno kibicuje w modelarstwie, to wyciągnąć ją na lotnisko jest problem ,woli jechać na działkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zły model na pierwszy raz. !!

Model przeżyje w pierwszym locie maksimum 3-4s i będzie do wywalenia. Zazwyczaj zostaje zmasakrowany dziób.

Przy takim modelu z silnikiem ciągnącym na dziobie uszkodzeniu może ulec i sam model i silnik. Szkoda kasy.

 

Model na pierwszy raz powinien być ze śmigłem pchającym czyli zamontowanym nie na dziobie.

Na drugi to Pelikan czy EasyGlider Pro nadają się jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, ależ ja na takim uczylem sie latać :) wiem co mówie :) to był mój pierwszy model. Czy ty też takim latałeś? plusy - b. łatwy w pilotażu, dobra dostępność wszystkich części zamiennych więc jeśli nie dasz rady skleićvpo krecie to wymieniasz na nowe np kadłub. Mój spadał setki razy i nadal latał, wystarczyła odrobina kropelki i w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zły model na pierwszy raz. To że Ty się nauczyłeś i pewnie jeszcze nie jeden modelarz nie oznacza, że jest to dobry model na pierwszy raz.

To ma być prezent, który odpowie pewnie czy ta zabawa będzie się podobała obdarowanym chłopakom czy nie. Czy zostanie modelarzem czy nie.

Jeśli obdarowani będą mieli kogoś doświadczonego kto przygotuje model (wytrymuje) przed pierwszym lotem to pewnie się uda rozpocząć na takim modelu również, ale jak będą dochodzić sami co i jak to ten model przysporzy więcej problemów niż zaproponowany wcześniej. Poza tym to jest drogi model i wykracza zdecydowanie poza budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila, ja ten model dostałem właśnie na prezent od mojej żony :) podobne okoliczności jak tutaj, tylko w moim przypadku były to urodziny :) kompletne zaskoczenie bo nawet takiego nie chciałem :) Żona i alpha zaszczepiły we mnie pasję latania modelami, uważam, że to był świetny model na początek. Nie mialem wtedy zielonego pojęcia o trymowaniu, nawet lotki odwrotnie podłaczyłem do oblotu i dopiero po 5 kretach przełączyłem je właściwie. Nie było nikogo, żeby doradzić a jednak i alpha przeżyła i ja latam :) Widocznie byłem bardzo zdolny skoro się nauczyłem latać na Alpha 1500. Pozdrawiam :) ps. Ile osób tyle opinii bedzie, jak zwykle ;)

ps. po podłaczeniu lotek właściwie model wzniósł sie praktycznie sam, duza rozpiętość dała bardzo stabilny i spokojny lot. To świetny model i szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie Ci wyszło no i zdolny jesteś :D. Tu i na innych forach jest taka masa porozwalanych modeli z przednim napędem, że szkoda gadać.

Widzisz gdybyś się zapisał wcześniej zagadał jak ustawić to nauka poszła by Ci jeszcze szybciej i o te 5 wstępnych kretów byłoby mniej.

Ja do modelu nie mam kompletnie nic, ba też twierdzę, że to fajny model ale na drugi.

To prawda że gdzie dwóch modelarzy to trzy opinie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani kupi mu szybowiec na początek.

Taki: https://imageshack.com/a/y8Cb/1

 

 

Najlepiej bez silnika i baterii wtedy przy

uderzeniu w ziemie nie ma takich strat.

Dodatkowo łatwiej się nauczyć.

 

Koszt modelu koło 300 zł ale na prawde warto

bo to przemyślana konstrukcja niemiecka -

takie BMW wśród szybowców piankowych.

 

 

 

Na pewno nie kupowałbym Spitfire albo

innego dolnopłata bo na początek się nie nadaje

i zostanie rozbity na strzępy po pierwszym locie.


ps.

 

a ja zaproponuję zestaw RTF motoszybowca Pelikan Alpha 1500. niestety będzie trzeba dorzucić kilka złotówek... http://www.ef3m.pl/796,alpha-1500-2-4ghz-szybowiec-rtf-gotowy-do-lotu.html

 

Odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam jeszcze w sklepie modelarskim i tam też usłyszałam, że Pioneer najlepszy na początek, więc kupiłam to: http://abc-rc.pl/p/176/2982/model-pioneer-1400mm-trenerek-rtf-kompletny-zestaw-modele-do-fpv-fpv-i-akcesoria.html  Mam nadzieję, że dobre:) Urodziny 3 stycznia, więc napiszę jaka była reakcja:) A potem rzeczywiście trzeba będzie podjechać do Kęt, co by falstartu nie zrobić. Fajnie, nie mogę się już doczekać:) 


A, i pytanie odnośnie symulatora - to co mam dokupić, żeby można było na komputerze poćwiczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sporo symulatorow za darmo, na poczatek starczy :D

 

co do podłaczenia to w zalezności od kontrolera np kabel jack-jack.

Jezeli twoj wybranek ma na stanie kontroler od PlayStacion to mozna na nim pierwsze kroki poczynic. ( jak to gdzies napisal kolega z forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo dobry wybór.  :) Już widzę minę męża..

Jak kolega małżonek :)  zacznie składać i będzie maił przez przypadek jakieś z tym problemy (nie musi ale może) to niech popyta tu na forum.

A przed pierwszym lotem, tak jak pisałaś, koniecznie spotkanie z chłopakami na lotnisku. Pooglądają a jak będzie potrzeba to poprawią i na życzenia oblatają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie jezeli omnie chodzi to przeczytalem i zrozumialem.

 

Kacper kiedys podlaczylem Pada od ps3 do PC by zagrac w wiedzmina i dzialal elegancko.

Na tym forum przeczytalem ze mozna ustawic pada do tego rowniez jedyna roznica ze nie zaleznie ok mode masz gaz zawsze na 50%.

 

Wiec poco kupywac skoro mozna uzyc PADa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.