Skocz do zawartości

Wydzielone z "Szkolenia na drony, świadectwa kwalifikacji UAVO VLOS i BVLOS"


Artu

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie zamierzam się kłócić, ale to zdjęcie zostało wykonane bezpośrednio przez jednego z waszych klientów zaraz po kupnie zestawu. 

Zresztą wiadomo, że nie będziecie się przyznawać do błędów, trzeba na jeleniach zarabiać  -_-

Jeśli to nasz klient to na pewno do nas powinien wrócić, dlatego że zapewniamy 12 miesięczne bezpłatne wsparcie techniczne.

Poza tym każdy produkt posiada gwarancję, numery seryjne. Znam bardzo dobrze wszystkich klientów którzy kupili te zestawy. Nie mamy klientów w Strzelcach Opolskich z takim zestawem. Do tej pory nie było żadnych problemów z tymi zestawami , poza zwykłymi przeglądami i wymianami okresowymi materiałów eksploatacyjnych. Jakiś czas temu można było u nas kupić samą ramę do samodzielnego montażu, ale obecnie nie prowadzimy takiej sprzedaży, ze względu na podobne historie.

 

Kolego jeśli masz kontakt do właściciela tego zestawu, chętnie pomożemy we właściwym montażu, nawet bezpłatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego skoro wiesz co to notam to  zapewne wiesz również gdzie można go obejrzeć, przecież jest on dostępny publicznie, jeśli nie to zapraszam na szkolenie, gdzie również będziesz mógł obejrzeć pozostałe dokumenty.

Jeśli nie to się tu nie dowiesz wiedza kosztuje.

 

Nie wiem jak możesz kogokolwiek szkolić skoro nie umiesz nawet czytać ze zrozumieniem. Pytałem jaki fragment NOTAM-u pozwala na wykonywanie lotów zagrażających zdrowiu i życiu. Ja takiego nigdzie nie znalazłem i jestem pewien, że nigdy nie znajdę. Proszę wiec przytocz go, a nie gadaj frazesów typu "wiedza kosztuje" itp.

A co do wiedzy lotniczej to jestem z wykształcenia inżynierem lotnictwa oraz pilotem szybowcowym i samolotowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co prawda w tym tygodniu trwają szkolenia, ale znajdę trochę czasu by przy kawie przedstawić wszystkie dokumenty jakie były przygotowane przed tą imprezą.  

 

Takie podejście mi się już bardziej podoba :)

 

Zdaję sobie sprawę, że nie lataliście "na dziko" i mieliście odpowiednie zgody. Tym niemniej uważam, że było to nieodpowiedzialne. A tłumaczenie tego wydanym na ten dzień NOTAM-em po prostu niepoważne.

 

Osoby, które wydały stosowne zgody prawdopodobnie nie zdawały sobie sprawy z zagrożenia. Trochę już latacie i nie rozumiem czym się kierowaliście decydując się na to latanie. Czyżby chęć zarobienia paru groszy, pokazania się czy darmowej reklamy zdecydowały o podjęciu ryzyka? A może mimo, że macie już trochę doświadczenia to nie zdajecie sobie sprawy z zagrożenia jakie stworzyliście?

 

Tym razem się udało i może się udać jeszcze setki razy. Jednak wszystko do czasu. A niestety wówczas nie tylko ktoś straci zdrowie, ale odbije się to na całym środowisku modelarskim. Media nagłośnią sprawę, modelarze będą postrzegani jako zagrożenie, a wydane stosowne przepisy praktycznie uniemożliwią większości latanie zgodnie z prawem.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z papierkiem można popełniać głupoty a bez papierka nie można.

 

Wszystkim na pewno nie dogodzę, bo zawsze może się tak zdarzyć że dojdzie do wypadku, ale idąc chodnikiem też nie jestem w stanie przewidzieć że pijany kierowca może mnie stratować.

 

Ależ dlatego są ogólnie szerzone różne akcje które mają przeciwdziałać takiemu zachowaniu, co chwile jakaś reklama, jakaś ulotka, jakiś napis, spot itp. o tym żeby nie jeździć na podwójnym gazie. I całe życie człowiek uczony jest jako modelarz, że trzeba zachowywać rozsądek i nie latać "przy ludziach" a nagle całe rozumowanie można o kant tyłka .... bo jednak się okazuje, że jest inaczej.

 

Nowe przepisy które niebawem wejdą w życie, określają możliwość wykonywania lotów nad skupiskami ludzi nad którymi operator lub pomocnik jest w stanie zapanować i odsunąć zagrożenia.

Póki nie było przepisów to nie można było tego robić, traktowane jako nieodpowiednie zachowanie łamiące zasady rozsądku. Aby tak latać zapewne oczywiście trzeba mieć co? Ano licencję pilota uav która ileś tam kosztuje, widziałem ceny ale o tym się już nie wypowiadam. To, że mam zdrowego rasowego psa i tłumaczę ludziom na ulicy, że nie musi mieć kagańca bo jest zdrowy i "ależ Pani on nie gryzie łagodny jak baranek" to wcale nie znaczy, że tak jest i że na pewno kogoś kiedyś nie ugryzie. I sam zdrowy rozsądek podpowiada, że tego się nie przewidzi i trzeba temu zapobiegać tzn. takim postępowaniom.

 

Latać przy ludziach się nie powinno szczególnie wielośmigłowym mikserem o wadze paru kilogramów a w dodatku w zamkniętym pomieszczeniu gdzie nie ma możliwości ucieczki w którąkolwiek stronę a zdolności manewrowe są ograniczane. I ja na to nie widzę żadnego wytłumaczenia, papierka czy licencji, papierek nie zwalnia z tego, że powinno się zachowywać zdrowy rozsądek ale jak widzę ostatnio robią się niezłe jaja w tym temacie bo coraz więcej ośrodków szkoleniowych uav powstaje i czasem wrzucają (chwalą się) takimi rzeczami choćby na profilu facebookowym, że szczena wypada. I tylko powiedźcie mi dlaczego tak się dzieje, komu i dlaczego nagle odwaliło z tymi licencjami i z jakiego powodu, tyle czasu był spokój ... za granicą tylko zaczęły się robić drono-jaja gdy zaczęli łamać przepisy i przeginać totalnie pałkę wlatując nad lotniska i inne niedozwolone strefy. Po co to tutaj skoro i tak jest samowolka, czy z licencją czy bez można złamać prawo i praktycznie nikt z tym nie zrobi, dzisiaj kolega mi podesłał na facebooku profil kolegi który latał Pioneerem nad Częstochowa, idealnie w centrum na wysokości może 300-400 metrów w dodatku z tak śmiesznie prowizorycznym wyposażeniem, że aż zadrżałem. Najlepsze jest to, że takich filmów ma już kilka-naście z różnych miejsc nad Częstochową a zdjęć jeszcze więcej, totalnie amatorski model z podstawowym fpv, nawet bez autopilota nad centrum dużego miasta a w dodatku niedaleko jest lotnisko Rudniki (i ogółem dużo lata wszystkiego w tej okolicy). I kto się tym zajmie? Bo póki co samowolka i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film chcemy obejrzeć!!!

Raczej nie będzie dane nam obejrzeć go ponownie, według autora to był jednorazowy "eksperyment społeczny", swoją drogą dobra wymówka.

Znam bardzo dobrze wszystkich klientów którzy kupili te zestawy. Nie mamy klientów w Strzelcach Opolskich z takim zestawem. Do tej pory nie było żadnych problemów z tymi zestawami , poza zwykłymi przeglądami i wymianami okresowymi materiałów eksploatacyjnych. 

Koleszko, nigdzie nie napisałem, że owy zestaw znajduje się w moim mieście  :huh:. Widać niektórzy są sporo ograniczeni i nie mogą pojąć że można mieć znajomych w miastach oddalonych setki czy tysiące kilometrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powyższe zdjęcia są kadrami z rzeczonego filmu to rzeczywiście nie ma się czym chwalić i nie dziwi mnie, że zniknął on w odmętach netu. Autorom wyczynu gratuluję szczęścia i radzę nie nadużywać go w przyszłości, bo kiedyś może troszkę zabraknąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film udało się odzyskać  :)

Wrzucam mirror:

https[usun to]://www.youtube.com/watch?v=DGJCX4pewXw&feature=youtu.be

Edytowane przez bart07
RC-LIPOL zgłosił prawa autorskie do materiału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powyższe zdjęcia są kadrami z rzeczonego filmu to rzeczywiście nie ma się czym chwalić i nie dziwi mnie, że zniknął on w odmętach netu. Autorom wyczynu gratuluję szczęścia i radzę nie nadużywać go w przyszłości, bo kiedyś może troszkę zabraknąć.

 

 

Jak ktoś koniecznie chce obejrzeć, to proszę: https://www.dropbox.com/s/bo0t6laaizshub2/Miko%C5%82ajki%20Lotnisko%20Jasionka.mp4?dl=0 18MB MP4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.