Skocz do zawartości

Broń czarnoprochowa, karabin Tennessy kal. 45


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj udało mi się postrzelać na 50 i 85m. Strzelałem między innymi do blachy stalowej 2,3mm. Kule 445, 1,5g prochu i dość mocne wgniecenia w blasze. Następnie pociski Minie i ta sama ilość prochu. Jednak efekty trafienia porażające :D.

Pod koniec strzelania ustawiłem tę samą blachę na odległości 85m. Pierwszy strzał z kuli i chyba 1,5g prochu - nie usłyszałem trafienia. Następnie pocisk Maxiball i 2,5g prochu - kopnięcie było już bardzo odczuwane bardziej niż 4g prochu i kula 435. Nie wiedziałem czy trafiłem ale czerwona folia przyklejona do blachy zsunęła się. Następnie jeszcze trzy strzały tym samym pociskiem - wydawało mi się , że słyszałem trafienia. Jednak po dojściu do celu nie widziałem w ogóle żadnego trafienia chyba, że te ślady czerwonym kółku. Ale wydaje mi się, że z tej odległości to również powinny być co najmniej mocne wgłębienia, a nie tylko taki ślad jak po trafieniu śrutem z wiatrówki w twardy przedmiot. Osobiście wątpię bym trafiał - wyszedł prawie pentagram :D - chyba, że jestem taki zdolniacha.

post-14330-0-55001400-1426440761_thumb.jpg

post-14330-0-34268700-1426440790_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś na strzelnicy chciałem nakręcić kilka ujęć Mobiusem by pokazać Piotrkowi, że filmuje ona/on bardzo dobrze w różnych ujęciach. Niestety dopiero w domu zorientowałem się, że miałem wyłączony głos i co gorsze ustawiona była pod światło co widać zwłaszcza na drugiej serii foto. W każdym bądź razie jestem pewien, że pierwszy raz udało mi się uchwycić wylatujący z lufy pocisk. Są to cienie-smugi w czerwonej ramce. Wklejam kadr przed wylotem pocisku i w czasie. Też uważacie, że to pociski?

 

post-14330-0-08080400-1430170317_thumb.jpg

post-14330-0-88633500-1430170358_thumb.jpg

post-14330-0-50002700-1430170388_thumb.jpg

post-14330-0-84493900-1430170410_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, ja sam niejednokrotnie obserwowałem lecące pociski wystrzelone przez kolegów na strzelnicy w chwili gdy patrzałem na ich tarczę przez lunetę ustawioną bezpośrednio za strzelającym, że już o widocznych gołym okiem smugowych czy świetlnych nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stojąc za karabinem widzę co innego niż ktoś z boku ;). Więc dopiero na filmie widać to jak pocisk świetlny. Nie pisałem o filmie bo to miał być argument na liczne zaprzeczenia moim sugestiom. Nie mogę go w tej chwili wkleić bo coś się dzieje na youtube i nie jest przetworzony do dziś. Ale przyznam się , że najadłem się strachu bo nie mogłem pocisku wbić do końca.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Qrde! - ledwo skończyło się jedno strzelanko, a tu do drzwi puka listonosz z przesyłką. Po otwarciu ukazał się taki ślicznot. Tylko nie wiem czy to spóźniony prezent na Dzień dziecka czy urodzinowy ;)

 

Nooooo,  widze zarty sie skonczyly   :D , przepiekny Colt   :)

Powiekszone okladziny rekojesci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.