Skocz do zawartości

Broń czarnoprochowa, karabin Tennessy kal. 45


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne przebrania, moze mi pozyczysz taki plaszcz i kapelusz na czas zawodow ?  :D

Ta, a zaczęło się od damskiego płaszcza :D

Nie ma problemu - a płaszcz(nazywają go olejak bo jest impregnowany) to jedyny w swoim rodzaju. Bardzo pasuje do stylu country jak i stylu XVIII wiecznego - zbiry, woźninicy( nie wiem czy dobra forma pisowni)

post-14330-0-75561600-1453031225_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wspomozcie swoim glosem, projekt nowej przelomowej ustawy o broni i amunicji na http://prawodobroni.org/

Wyjmie ona kwestie pozwolen od Policji do administaracji cywilnej(Urzad miasta/gminy), znacznie rozszerzy mozliwosci broni bezpozwoleniowej, stworzy OKB Obywatelska Karte Broni (22LR oraz strzelby) , jak tez Pozwolenie (kazda bron) i Pozwolenie rozszerzone(prawo noszenia). 

Projekt jest juz w sejmie i bedzie procedowany jako projekt obywatelski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wspomozcie swoim glosem, projekt nowej przelomowej ustawy o broni i amunicji na http://prawodobroni.org/

Wyjmie ona kwestie pozwolen od Policji do administaracji cywilnej(Urzad miasta/gminy), znacznie rozszerzy mozliwosci broni bezpozwoleniowej, stworzy OKB Obywatelska Karte Broni (22LR oraz strzelby) , jak tez Pozwolenie (kazda bron) i Pozwolenie rozszerzone(prawo noszenia). 

Projekt jest juz w sejmie i bedzie procedowany jako projekt obywatelski.

Warto by to wrzucić do Hyde Parku bo można by złapać więcej głosów,  oprócz oczywiście dyskusji za i przeciw.

Dwoma "rencami" się podpisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest australijski płaszcz - w końcu tam byli najlepsi [komboje] jak znany Quickly z antypodów :D. Jest sygnowany Thomas Cook Australia. A jaka to była przerażająca cena? 

Już nie pamiętam, czy widziałem go na Hubertus Expo czy na IWA, ale kosztował jakieś 2500 czy 2800 - jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Niestety kolekcja rozrasta się niestety...

Jakiś czas temu przygarnąłem tę skałę kal....13,6mm gładko lufowa, a dzisiaj zapukała do mnie ta skrzyneczka z dwojaczkami :D. Nie mogę jak do tej pory namierzyć firmy( 2b) 

post-14330-0-90378500-1457363965_thumb.jpg

post-14330-0-27165700-1457363993_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to zrobiłem ;) na początku, niestety niczego nie ma. W necie jest tylko jedno zapytanie dotyczące tej firmy na przykładzie innych pistoletów. Dołączone są te same certyfikaty Banco de Pruebas de Armas de Fuego  Eibar.  W rubryce Marca de Fabrica wpisano 2B .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek - ja nie aspiruję do posiadania oryginałów. Takie również są w obrocie wtornym ale moje jak zauważyłeś są replikami. Za to wszystkie są strzelające bo tylko takie się do mnie pchają. Jednak jak już coś posiadasz to chciałbyś znać producenta broni. Z 16 jakie posiadam tylko ten komplet pojedynkowy jak na razie nie rozszyfrowany całkowicie. Piszę całkowicie bo kluczowe słowo Eibar bardzo dużo mówi. Ten skałkowy też ma pochodzenie rodem Eibar ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj coś nowszego:

 


Casio Ex-F1 miał 300, 600 i 120) klatek na sekundę. Niestety podjąłem kiedyś głupią decyzję o jego sprzedaniu :/

 

 

Ten czarnoprochowiec nie był mój, tylko kolegi. 

Mój jest na ostatnim filmiku, też zresztą już "były".

 

Miałem zresztą dwa - w .22 i .32 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, te 2B oznacza rok produkcji 1982. Ja mam też bliżej nie znany produkt hiszpański z oznaczeniem 2A  (rok 1981). Poza hiszpańskim oznakowaniem ostrzału i numerem seryjnym jest znak podwójne W i literka F post-14327-0-99275400-1457465378_thumb.jpg

W oryginale pistolet ten kupiłem jako skałkowy, ale przełożyłem zamek do kentucky ardesy. W tym drugim miałem przerobioną lufę z gwintowanej na gładką (żeby strzelać na zawodach).

post-14327-0-97596900-1457465745_thumb.jpg

Zamek posiada grawerunek podobny do Twojego. Może to ta sama firma?

post-14327-0-76885200-1457465858_thumb.jpg

 

Witek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.