Skocz do zawartości

Broń czarnoprochowa, karabin Tennessy kal. 45


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witku - z całym szacunkiem ale nie masz racji. Moje pistolety są z 1979r czyli symbol Y1. Kody roku produkcji mam opanowane ;). To 2B jest wpisane w certyfikacie natomiast na lufie widać tylko 2 i nic więcej.  Którego nie możesz rozpoznać - tego kapiszonowego? To jak mówisz podwójne W to Niemieckie punce dystrybutora lub odbiorcy( Frankonia?) zaraz odnajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piękne hobby i też mnie korci bo zawsze ciągnęło mnie zarówno do tego co lata i do tego co strzela ;). Na razie rozglądam się za jakąś certyfikowane strzelnicą w mojej okolicy, bo to już nie wiatrówki i byle gdzie z tego strzelać nie można i ogólnie staram się rozpoznać temat zanim wydam jakiekolwiek pieniądze na to. Pytania mam takie: czy Policja robi jakieś trudności przy wyrabianiu EKB ? Czym musiałbym się wykazać występując o tę Kartę. Rozumiem ze trzeba okazać jakąś fakturę zakupu ewentualnej broni CP ? Czy na strzelnicach wymagają okazania EKB ? Tak dopytuję, bo słyszałem że przepisy odnośnie CP w Polsce są na tyle nieprecyzyjne, że choć teoretycznie (jest ponoć orzeczenie Sądu Najwyższego na ten temat) można mieć proch czarny bez żadnych pozwoleń (choć w Polsce nie da się go kupic oficjalnie bez EKB) to ponoć można mieć problemy z Policją przy przewożeniu broni i prochu. Ktos ma w tej materii jakies doświadczenia ? 
Inna kwestia: słyszałem że nie na wszystkich strzelnicach lubia strzelców CP z powodu zadymiania otoczenia. Jak jest faktycznie w tej materii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu kolegów posiadających EKB potwierdza, że wyrobienie jej to raczej formalność. Oczywiście dobrze mieć potwierdzenie zakupu broni np. wydruk z Allegro. Broń czarnoprochowa lub jej repliki rozdzielnego ładowania i wyprodukowana przed 1885 nie podlega ustawie o broni i amunicji. Według pisma z Policji możesz poruszać się po mieście nawet z załadowaną. Oczywiście za ewentualne skutki będzie podlegał innym paragrafom np. zakłócanie porządku gdy w tramwaju wyciągniesz a ludzie zaczną uciekać :D. Jak sama nazwa mówi EKB to Europejska Karta Broni więc potrzebna raczej przemieszczając się po państwach Europy niż po dzielnicach miasta. Więc całkowicie nie musisz jej mieć. Raczej na 100% pewne, że policjant zainteresowałby się taką bronią ale wystarczy znać pozycję ustawy o broni i amunicji by się wykazać znajomością tematu. Zwykły przypadkowy policjant może nie znać tej pozycji.

Ponieważ jest wyłączona z ustawy o b i a to możesz ją trzymać np. na ścianie jako ozdoba - mnie musi być zabezpieczona w sejfie..

Na strzelnicy nigdy nie wymagano ani ode mnie ani od kolegów EKB; wpisujesz się do zeszytu podając swoje dane rodzaj broni (CP) i idziesz strzelać.

Jak zauważyłeś proch możesz posiadać bez ograniczeń - w rozsądnych ilościach - nie potrzebujesz żadnego świstka by go kupić. Ale też bez jakiegokolwiek świstka sklep ci go nie sprzeda ;). Oczywiście EKB jest takim świstkiem i kupisz za jego okazaniem. Może być też pozwolenie na broń na naboje scalone.

Ja nie wiem co to znaczy zadymianie - na jednym ze stanowisk jest piec , w którym spalają wszystkie śmiecie strzelnicowe - pudełka po nabojach, zużyte tarcze itp.; gdzie czasem dymi na okrągło i to więcej niż z mojej lufy.

Drugim albo pierwszym mitem jest siła huku wystrzału CP. Oczywiście jest on mniejszy, a nie większy od strzału z pocisku scalonego. 

coś konkretnego Ciebie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem o obłupania takie kamienie jak na foto. Oczywiście chodzi o obłupanie ich do wymiarów skałki pistoletowej. Nie mam pojęcia jak to się robi, a nie chciałbym ich zmarnować. Słyszałem też, że nie z każdego rejonu krzemień nadaje się do tego celu.

post-14330-0-22687200-1461319647_thumb.jpg

post-14330-0-44373400-1461319667_thumb.jpg

post-14330-0-54602500-1461319669_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tutaj ptrzebierancy w akcji na X Mistrozstwach Polski CAS

https://www.youtube.com/playlist?list=PL3yA3ZXNzqNnWSFd4Nle251pXSxFv77GN

 

tak sobie strzelalem i strzelalem i wystrzelalem 2 gie miejsce w kategori Cowboy 

https://www.youtube.com/watch?v=Jg-Aa2IOPCI

 

 

fajny stage , 30 zombiakow  :) , poszlo bez pudla hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Postanowiłem wejść w to hobby zaczynając od Remingtona kal. 44. Rzecz jasna oprócz "materiałów eksploatacyjnych", takich jak proch, kule, przybitki, kapiszony i smaru do bębenka będę jeszcze zapewne czegoś potrzebował do czyszczenia i konserwacji. Pytanie właśnie czego konkretnie czego ? Oczywiście oprócz zestawu płaskich wkrętaków który i tak już mam. Smar w sprayu "Brunox" mam już bo potrzebowałem do smarowania zewnętrznych części moich wiatrówek. Miarkę do prochu, czy jakiś stojak do nabijania mogę zrobić sam. Coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z czyszczeniem wnętrza komór bębenka ? Te okrągłe szczotki dadzą radę oczyścić dno komory ? Zastanawiają mnie też kominki na kapiszony, bo otworek jest dość mały i łatwy do zabrudzenia nagarem. Ktoś, chyba na Iwebie sugerował też smar miedziany do gwintów kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wszystkie kominki nie tylko w rewolwerze przesmarowane smarem miedziowym. Tak na wszelki wypadek. Szczotki tak są skonstruowane, że pracują tylko częścią na obwodzie nie czołową. Ale jak zwilżysz wymienionymi preparatami czy nawet WD-40 to wszystko ładnie schodzi.

Pytasz jak czyścić otwory w kominkach? Jak widać światło na przelot to nic nie robisz, jak zapchany to drucik czy szpilka i są czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

[Zawody westernowe] Hell on Wheels, 2016.09.10-11, Mątki k. Olsztyna
Zapraszamy na dwudniowe zawody w formule Western Action Shooting.
W sobotę, 10go września, konkurencja główna: 5 stage'y (z podziałem na 5 kategorii).
W niedzielę, 11go września, konkurencje dodatkowe: derringer, long range, szybka whisky, horse&star, pojedynek CAS.
Więcej informacji na stronie https://wks10.pl/w-a-s-banditos/ i https://www.facebook.com/wasbanditosofficial/
Regulamin zawodów: https://drive.google.com/file/d/0B5iaAy ... XpNWk5VMFU
Opis torów: https://drive.google.com/file/d/0B5iaAy ... 1hmVjFCbUE
Wpisowe: 99 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Pragne oglosic, ze zapadla decyzja o stworzeniu dedykowanej strony WWW, stowarzyszenia strzelecko-kolekcjonerskiego WAS Banditos , poswieconej strzelaniu Westernowemu

Strona zostala udostepniona publicznie pod tym linkiem


Na tej stronie w miare mozliwosci zostaly tez zebrane i pogrupowane chronologicznie relacje zdjeciowe, filmowe i medialne z zawodow w Matkach od 2013 roku.

Beda tez na biezaco dodawane informacje o zblizajacych sie zawodach, eventach czy zmianach.

Oczywiscie prosze tez smialo komentowac oraz sugerowac ewentualne poprawki czy zmiany na stronie.

Zatem zapraszam do zagladania i ogladania.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.