Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Throttle cut czy jakoś tak to się nazywa. Odcina gaz, niezależnie od położenia wajchy kanału 3. Jeśli się używa CONDITION to trzeba to ustawić niezależnie da każdego z trybów lotu. Oczywiście dowolnie sobie wybierasz którą dźwignią to obsługujesz, czy w górę, czy w dół... Można też na przykład ustawić jako element trybu lotu, na przykład w trybie lądowanie - ale chyba nie polecam tego rozwiązania :)

 

Ja to ustawiam, bo jak dla mnie to genialne jest przy wszelkich pracach serwisowych. Zwłaszcza w mieszkaniu - mam pewność, że nie odpalę przypadkiem modelu i nie skasuję paru mebli w salonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli bylo ale watek juz obszerny. Czy ta aparatura nadaje sie do copterow?

 

Wyslane z Note3 przy użyciu Tapatalk

Zapewne tak, zalezy czego potrzebujesz. W KK2 podaje się tylko 4 kanały "samolotowe" plus przełącznik na self-leveling. W innych kontrolerach potrzeba czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według testów zasięg wynosi spokojnie powyżej kilometra. Biorąc pod uwagę, że w świetle prawa trzeba latać w zasięgu wzroku to nie wiem, czy kilometr to tak blisko... :P:)

Dla koptera 1 km to na 100% jest niewidoczny .Do latania FPV niestety nie - dlaczego  audio video pracujące może znacznie obniżyć zasięg aparatury dlatego w FPV stosuje się większe moce nadajników do zdalnego sterowania.

 

Do latania w zasięgu wzroku można użyć i nie mówcie mi , że quadrokopter 450 mm jest widoczny z 400 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Franciszku, skąd wniosek, że Arek chce latać copterem FPV,nic o tym nie pisał w pytaniu.

 

Arku, czy dobrze kojarzę, że Naza potrzebuje sygału cPPM? Podobno jest błąd w firmwarze Turnigy (w Flysky jest ok) przez który nie wychodzi taki sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Franciszku, skąd wniosek, że Arek chce latać copterem FPV,nic o tym nie pisał w pytaniu.

 

Arku, czy dobrze kojarzę, że Naza potrzebuje sygału cPPM? Podobno jest błąd w firmwarze Turnigy (w Flysky jest ok) przez który nie wychodzi taki sygnał.

Stąd , że znam wielu co latają quadrokopterem  i nikt nie lata bez FPV tym bardziej , że Naza lata sama tylko czasem ucieka. U nas na polu było ich chyba z 5 lub 6 ,co jakiś czas przychodzi ktoś z żyrandolem :)

Większość lata na Turnigi 9x 9xr  z dopałką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.