Skocz do zawartości

wybór symulatora a podejrzana aukcja


Grubyzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Elkojote

Na fakturze z pewnością nie masz wymienionych symulatorów.

Gdyby oparło się o policję to jesteś również odpowiedzialny za używanie oprogramowania na które nie posiadasz licencji, i nie będzie nawet tłumaczenia, że zakupiłeś w dobrej wierze bo różnica ceny Tojego zakupu i cen oficjalnych jest zbyt duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem musieli by 3/4 polski zamknąć pozatym posiadać a rozprowadzać to też zupełnie inne rzeczy a najlepsze jest to że już kilka osób z forum napisało do mnie żebym podał linka jakiego symka kupiłem bo też chcą. Polecałbym już z zamknąć ten temat bo schodzi w całkiem inną stronę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Elkojote

Na fakturze z pewnością nie masz wymienionych symulatorów.

Gdyby oparło się o policję to jesteś również odpowiedzialny za używanie oprogramowania na które nie posiadasz licencji, i nie będzie nawet tłumaczenia, że zakupiłeś w dobrej wierze bo różnica ceny Tojego zakupu i cen oficjalnych jest zbyt duża.

A jak kupiłem odbiornik Spektrum w sklepie gdzie większość kolegów się zaopatruje i zapłaciłem za niego 30 zł i mam na to fakturę a normalnie Ar 6100 kosztuje 50 $ to też grozi mi kryminał ?? Teraz pytam poważnie bo jeśli tak to naprawdę nie świadomie pcham się do paki . Myślałem że jak mam rachunek i kupuje w sklepie to nic nie kradnę . 

 

 

Elkojote a czy Ty na swoim komputerze masz wszystko legalne? czy wogóle wszyscy którzy piszą w tym temacie macie w 100% wszystko legalne czy wasze dzieci na swoich komputerach mają oryginalne gry,filmy,muzykę itp?

 

Akurat tak bo firmę prowadzę Faktury drukuje wiec muszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w taki sposób:

 

Mam w firmie dobrych kilka komputerów, a na nich "branżowe oprogramowanie" - jest co najmniej 10x droższe od popularnego. Ponieważ jestem po(d)miotem gospodarczym kontrola może wejść również do mnie do domu. 

 

1. Na wszystkich komputerach mam oprogramowanie legalne. Nie mam shareware, gdyż wyklucza użytek biznesowy - tak więc mam licencjonowane, freeware i opensource. 

 

2. Dzieciaki od zawsze wiedzą, że tytuły "z wczoraj" kosztują ułamek ceny (ostatnio złupiły biedronkę po 9.99). Programy używane są tanie. Do tego wiedzą, że nie warto dla jednej funkcji kupować kombajnu graficznego, jeżeli to samo można zrobić w picassie i paintcie (używając razem).

 

3. Jest cała masa darmowych symulatorów - jak nie starcza to jest też dużo używanych licencji.

 

4. Kopiowanie filmów i muzyki jest w Polsce legalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupiłem odbiornik Spektrum w sklepie gdzie większość kolegów się zaopatruje i zapłaciłem za niego 30 zł i mam na to fakturę a normalnie Ar 6100 kosztuje 50 $ to też grozi mi kryminał ?? Teraz pytam poważnie bo jeśli tak to naprawdę nie świadomie pcham się do paki . Myślałem że jak mam rachunek i kupuje w sklepie to nic nie kradnę . 

 

Akurat tak bo firmę prowadzę Faktury drukuje wiec muszę. 

Wcześniej też pisałem poważnie.

A jeśli chodzi o odbiornik - to pewnie paka Ci nie grozi, ale jeśli dogrzebaliby się, że sklep sprzedawał lewe towary (np import bez cła) to "grozi" Ci przepadek sprzętu i ew. dochodzenie zwrotu od właściciela na drodze cywilnej, a to może potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla własnego bezpieczeństwa lepiej jednak kupować te drogie rzeczy , zarówno odbiornik jak i symulator 5 razy tańszy a nie sądzę że mamy pojecie gorszego i lepszego paserstwa pewnie taka sama kara w obu przypadkach . Temat w sumie o podejrzanej aukcji ,że niby gość sprzedaje coś nie legalnego a kupione zostaje wedle dyskusji też coś do końca nie legalnego, a mój  legalnie kupiony odbiornik może okazać się nie do końca legalny :) Ja się poddaje ... sumienie mam czyste !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT - jak to działa w naszych warunkach.

4 lata temu kupiłem na A-o instalkę Windowsa była tańsza o ok. 15% od tego co chodziło w sklepach. Kupowałem od gościa który prowadził firmę informatyczną, starałem się dokładnie dowiedzieć jakie jest pochodzenie instalki, wszystko wyglądało OK, firma będzie likwidowana - towar sprzedawany z obniżką. Na wszelki wypadek zażądałem umowy kupna sprzedaży i taką też otrzymałem.

Po 9 miesiącach zgłosili się do mnie przedstawiciele policji z nakazem prokuratorskim przekazania zakupionego systemu, oczywiście przesłuchanie w charakterze świadka - przekazałem całość mailingu oraz kopię umowy kupna-sprzedaży. Sprawa była toczona z urzędu z powiadomienia prawdopodobnie MS. Finalnie gość poddał się dobrowolnie wyrokowi. Część osób które kupiły tak jak ja zostało oskarżonych, mnie najprawdopodobniej tłumaczyła umowa kupna.

Sądu nie interesowali kupujący - jako poszkodowani, każdy musi próbować dochodzić zwrotu kasy robić to na własną rękę, pomimo prawomocnego wyroku.

Windows był legalny - tylko nie dla tego typu odbiorców.

Tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na to z innej strony na całym świecie ten symulator kosztuje mniej więcej tyle samo to samo się tyczy płyt z muzyką czy jakimś tam oprogramowaniem ceny są mniej więcej na tym samym poziomie ale zarobki już na tym samym poziomie nie są więc nie dziw się ze polacy kombinują jak mogą aby zaoszczędzić trochę pieniędzy 

Czyli idąc dalej tym tropem, skoro chciałbym jeździć ferari, a w PL średnia pensja to uniemożliwia, to spokojnie mogę ukraść, o przepraszam, "wykombinować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak. Jeśli jest produkt który ma cenę i kanały dystrybucji, to kupując świadomie jego podróbkę popełniasz przestępstwo i tyle. 

 

a co znaczy "świadomie" ?

 

Mogę się przypadkowo natknąć na produkt za 50 zł i nie zdawać sobie sprawy, że on tak na prawdę kosztuje 5000 zł ... Jest sklep, jest udokumentowana płatność i koniec kropka .. sprzedawca musi za to beknąć a mi co najwyżej odbiorą produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.