Skocz do zawartości

Antares by X-Models


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy Markiton

Rafał ? Jasne, że lubię górki - dlatego często jestem w okolicach Korbielowa...

Virus ma cięciwę - 225mm. 1/3 z tego to 75mm ? A latasz ? 86.... Zgodzę się, że dla wytrawnego pilota 11mm to "pikuś".

1/3 na prosto - to Dasselu a w wypadku innych modeli - czasami warto wziąć pod uwagę geometrię skrzydła.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek,nie w złym znaczeniu to skrobnąłem o górkach :D ,masz wiedzę,lubisz czasem naukowo objaśniać,profi doradzić-cenię to.

Nie zawsze jednak trzeba wywodu na prosta rzecz ...

Ja piszę ewidentnie o wstępnym,względnie bezpiecznym wyważeniu, na którym oblot będzie realny.

Nie jesteś w stanie nigdy trafić z idealnym środkiem od strzału,nie spotkałem się z osobą która po pierwszym locie uznała  iż model lata w 100% idealnie.

 

Tak,latam na 86,zgodnie z informacją od producenta 85/88

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek też dzwoniłem do Wiesia.

Dlaczego nie wcześniej? Wiem ile chłop ma biegania z papierkami i zawracanie mu d...y jakimś SC... Może inaczej postrzegam świat jak inni i postawa bo mnie się należy nie jest moim drugim ja.

Liczyłem, że odezwie się Adam z Rudy Śląskiej, który już oblatał Antares'a.

Piotrek pieścisz nie pieścisz... to tylko trochę martwego laminatu ;) Co innego żywa, pachnąca żona spowita w woale :)

Miało być ważenie i było. Nie dało rady zważyć w całości więc po kolei części składowe:

Kadłub ze śmigłem, kołpakiem, silnikiem, regulatorem, złączami gold, odbiornikiem z dwoma antenami, bowedenami, serwami, dźwignią steru wysokości, osłoną kabiny, wręgą silnikową, półką pod serwa, okablowaniem, podkładką antypoślizgową pod pakiet i opaską do mocowania pakietu równe 920g.

Skrzydło lewe z serwami, popychaczami, snapami, osłonami serw, dźwigniami, ramkami serw i okablowaniem 630g

Skrzydło prawe z serwami, popychaczami, snapami, osłonami serw, dźwigniami, ramkami serw i okablowaniem 650g

Bagnet węglowy z rdzeniem styrodurowym o przekroju prostokątnym całe 117g

Statecznik poziomy z bagnetem i prętem ustalającym równiutkie 100g

Pakiet 4S 3000mAh ze złączami gold w osłonie, kablami i złączem serwisowym JST-XH tylko 281g.

To wszystko dało łączną wagę nie mniej nie więcej jak 2698g

Zakładam, że do lotu będzie równo 2700g, bo dojdzie jeszcze taśma na łączeni skrzydeł z kadłubem ;)

Konrad coś taki niecierpliwy. Raptem 10min. różnicy między naszymi postami a wiesz, że przed zabraniem się za model muszę się zdezynfekować myszowatą, a jej się nie da, no  nie wypada tak na raz wypić. Trzeba choć troszkę podegustować :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 części składowe:

Kadłub ze śmigłem, kołpakiem, regulatorem, złączami gold, odbiornikiem z dwoma antenami, bowedenami, serwami, dźwignią steru wysokości, osłoną kabiny, wręgą silnikową, półką pod serwa, okablowaniem, podkładką antypoślizgową pod pakiet i opaską do mocowania pakietu równe

Z silnikiem również rozumiem -bo szczegółowo wymieniasz a go brak ? :)

 

Ogólnie waga uczciwa patrząc na inne modele z mawi tej rozpietości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Rafał - spoko ! Ty wiesz, Wojtek wie i jeszcze parę osób - ale większość ?

Myślałem, że domyślasz się, że z Wojtkiem dowcipkujemy (Dx/Dt)....

Z drugiej strony (już na poważnie) - jak natarcie ucieka w tył i zrobisz 1/3 - to model spokojnie opanujesz ale jak natarcie jest pod kątem prostym a do przodu ucieka spływ, to 1/3 u nasady spowoduje (może, w zależności od zbieżności) że ze Ś.C. wylądujesz na 46-50% średniej cięciwy aerodynamicznej i "dive testu" nie zdążysz zrobić !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.