Skocz do zawartości

Kradziez modeli i sprzetu modelarskiego


Apathor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba tylko pamiętać i ubezpieczać na "wartość odtworzeniową". Również trzeba rozdzielić kwotę za kradzież od pożaru i zalania. Mam ubezpieczone 20% od kradzieży i 100% od pożaru. Przecież mi wszystkiego nie wyniosą (mam nadzieję) I oczywiście liczę, że nie będę musiał sprawdzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam rozdzielone, ale już nie wdawałem się w szczegóły. Ogólnie jak na kradzież mam 30.000 zł to tyle wypłacą czy chata będzie ogołocona czy zginie tylko laptop itp. Najgorsze jest to, że uczciwie przyznałem przy zawieraniu umowy, że palę papierosy i z miejsca mi dowalili dwukrotną cenę. Od dwóch lat nie palę, ale nie ma opcji obniżki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ogólnie jak na kradzież mam 30.000 zł to tyle wypłacą czy chata będzie ogołocona czy zginie tylko laptop itp.

 

 

????? czy jesteś pewien, bo nie wydaje mi się żeby to było możliwe, chyba że w Anglii tak jest, bo w Polsce na pewno tak nie bedzie, bo ubezpieczenie ma za zadanie pokryć poniesioną stratę, a nie być możliwością uzyskania zarobku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji żeby zginęło za 100 zł a ubezpieczyciel od razu wypłaca 30000,- To jest fikcja. W żadnym towarzystwie czy w naszym kraju czy zagranicą tak nie będzie. Musisz przedstawić co Ci zginęło i za to dostaniesz odszkodowanie do kwoty ubezpieczenia. Jeśli zginie więcej to też tylko do wysokości.

Jeśli tak myślisz że jest jak mówisz to gwarantuje Ci że jesteś w błędzie. Hmm.... powiem tak, życzę Ci abyś był w tym błędzie jak najdłużej  :) i abyś nie musiał spotkać się z realiami tej polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajac praktyki naszych ubezpieczycieli nawet jak przyniesiesz rachunek to i tak będą chcieli obniżyć wartość za to ze z biegiem czasu wartość zmalała.

Trzeba sobie uzmysłowić ze ubezpieczycielowi nie chodzi o wypłacanie odszkodowań a o ściąganie składek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji żeby zginęło za 100 zł a ubezpieczyciel od razu wypłaca 30000,- To jest fikcja. W żadnym towarzystwie czy w naszym kraju czy zagranicą tak nie będzie. Musisz przedstawić co Ci zginęło i za to dostaniesz odszkodowanie do kwoty ubezpieczenia. Jeśli zginie więcej to też tylko do wysokości.

Jeśli tak myślisz że jest jak mówisz to gwarantuje Ci że jesteś w błędzie. Hmm.... powiem tak, życzę Ci abyś był w tym błędzie jak najdłużej  :) i abyś nie musiał spotkać się z realiami tej polisy.

 

Nie będę tracił czasu na tłumaczenie czy publikowanie ponad 40-tu stron polisy .. a to, że fikcją jest taka umowa w PL mogę się zgodzić, spodziewałem się jednak, że coś się ruszyło przez ostatnie 10 lat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ci ubezpieczyciele jak to powiedział siara ,, kurwiszony ,, naciągacze, wiem jak mojej cioci sprawa sie ciągneła, a i jeszcze dodam że zgłoszenie na policje np kradzież roweru to przez kilka lat palcem nie ruszyli za co dziękuje policji z gdańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to ja do ogniska doleję swoją kroplę oliwy. Jak macie ubezpieczenie mieszkania (domu) i odpukać będzie pożar, to ubezpieczyciel nic nie wypłaci jak nie będzie ... ważnego sprawdzenia skuteczności zerowania. Jest to jedyne wymagane sprawdzenie dla domków jednorodzinnych, które musi wykonać uprawniona osoba i jest terminowe - max 5 lat. Czyszczenie komina 4 x w roku można wykonać samodzielnie i do ubezpieczyciela wymagane jest jedynie oświadczenie. Generalnie zanim zgłosi się szkodę, warto zapoznać się z warunkami, aby nie wdepnąć w jakąś minę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a wszystkie okna w razie włamania muszą być z zamkiem na klucz i w drzwiach zamek zgodny ze standardem xr0009991 itp. 

 

Nie strasz Bartku, są faktycznie takie zapisy, ale nie jest to tak dokładnie sprawdzane, to tylko ich furtka. Przechodziłem przez to i było ok, jednak ktoś mnie wcześniej pouczył ... "Jak zgłaszasz straty, zgłoś powyżej kwoty na jaką jest polisa. Jeśli jest zgłoszenie na mniejszą kwotę zaczynają sprawdzać, węszyć itp." Nie widzę w tym logiki, ale z drugiej strony ... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji żeby zginęło za 100 zł a ubezpieczyciel od razu wypłaca 30000,- To jest fikcja. W żadnym towarzystwie czy w naszym kraju czy zagranicą tak nie będzie.

 

Konrad nie znasz sie.Polisa Kacpra to 5000zl miesiecznie i wchodzi w zycie po roku regularnego placenia i gdzie tu fikcja :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja musiałem ,,dobić cegłą,, :)szybe w aucie żeby dostać ubezpieczenie żeby mi wypłacili za ,,pajączka ,,i postepujące pęknięcie na przedniej szybie.chore przepisy stety niestety.ale to jest nie ten temat koledzy,temat zaczął Adam i to Jego szkoda i tego modelu bo uwierzcie był zaj...y.najsłodsze jest dotrzeć do złodzieja,doświadczyłem tego za 4 tyskie,nie za składki z ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,

 

Miałem w tym tygodniu niemiłe zdarzenie. W trakcie "próby" oblotu nowego dwupłata nie dokręciłem pętli i powiesiłem się na gałęzi całkiem sporego drzewka (Szczęśliwice w W-wie).

Pierwsze próby ściągnięcia z gałezi ok 12 m nad ziemią i nocne warunki skończyły sie niepowodzeniem i zmusiły mnie do powrotu do domu w celu poszukiwania lepszego sprzętu do tej operacji.

 

Niestety, gdy wróciłem o świcie (4 rano) z odpowiednim sprzętem mojego modelu już na gałezi nie było. Jakieś nocne hieny chyba tylko czekały aż odejdę z miejsca zdarzenia i przeprowadziły skutecznie ację sprowadzenia modelu na ziemię Pozostawili nawet na miejscu zdarzenia linkę stalową i kilka sporych metalowych rurek.

 

Pewnie istotnie przyczyniłem się do utraty mojego latadła ale w mojej mentalności traktuje zachowanie tych hien jak zwykłą kradzież !

 

Zwracam się do Was (pewnie sporo osób jest z Warszawy) może gdzieś spotkacie mój model i jego "nowego właściciela". Bedę wdzęczny za wszelkie informacje (nagroda gwarantowana).

Będe też wdzięczny za podzielenie się / propogację mojej prośby (maile do znajomych, etc)

 

Dane modelu:

 

Ultimate 3D (825mm) firmy The Wings Maker

silnik pulso 2212L/22 ze smigłem 9x6 

serwa: CORONA CS-939MG oraz TowerPro SG-92 Carbon

 

http://photos05.redcart.pl/templates/images/thumb/995/400/300/pl/0/templates/images/products/995/61e085d841cde36e284d1dcf489b92d4.jpg

 

pozdrawiam,

Sitas

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że takich modeli w samej Warszawie znajdzie się kilka i trudno będzie dochodzić, czy to akurat Twój czy nie Twój... 

 

A tak z ciekawości, to gdzie na Szczęśliwicach można po nocy latać? Bo żaden plac jakoś mi nie przychodzi do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.