Skocz do zawartości

Język polski trudny jest i basta.


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Forma "przyszłem" nie jest poprawna.

Jest to jakiś dziwny twór językowy od żeńskiej formy "przyszłam". Męska forma to "przyszedłem" i każdy facet mówi "przyszedłem". Facet mówiący "przyszłem" to... sami sobie dopiszcie resztę.

 

Poprawność formy "przyszłem" jest taka sama jak takich dziwnych wymysłów jak: posełka, sędzina, psycholożka, profesorka itp

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno język ewoluuje i często stosowane formy, które kiedyś uznawane były za błędne teraz, ze względu na popularność, stają się poprawne. Na pytanie o to, czy chodzenie na językowe skróty - bo przecież bez różnicy 'ż' czy 'rz' wszyscy zrozumieją przesłanie - jest dobrą drogą, każdy z nas niech odpowie sobie sam. Swoją drogą w narodzie panuje powszechnie choroba z przedrostkiem 'dys' i już ani liczyć, ani pisać nie trzeba żeby maturę zdać na przysłowiową 'piątkę'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno język ewoluuje i często stosowane formy, które kiedyś uznawane były za błędne teraz, ze względu na popularność, stają się poprawne. Na pytanie o to, czy chodzenie na językowe skróty - bo przecież bez różnicy 'ż' czy 'rz' wszyscy zrozumieją przesłanie - jest dobrą drogą, każdy z nas niech odpowie sobie sam. Swoją drogą w narodzie panuje powszechnie choroba z przedrostkiem 'dys' i już ani liczyć, ani pisać nie trzeba żeby maturę zdać na przysłowiową 'piątkę'.

Naprawdę masz aż 28 lat??. Wierzyć mi się nie chce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zostałem źle zrozumiany. Jestem absolutnie przeciwny tłumaczeniu nieznajomości zasad poprawnej pisowni różnego rodzaju "dysfunkcjami" jak również brakiem podstawowej wiedzy z zakresu nauk ścisłych co jest charakterystyczne dla większości (oczywiście nie wszystkich) studentów, których mam/miałem przyjemność uczyć i poznać. Wszystko to jest dla mnie nie do przyjęcia. Oczywiście literówki to literówki;). Przepraszam za ten OT ale to sprostowanie było konieczne, zważywszy na posty, które zostały wystosowane po moim "polonistycznym" wywodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma "przyszłem" nie jest poprawna.

Jest to jakiś dziwny twór językowy od żeńskiej formy "przyszłam". Męska forma to "przyszedłem" i każdy facet mówi "przyszedłem". Facet mówiący "przyszłem" to... sami sobie dopiszcie resztę.

 

Poprawność formy "przyszłem" jest taka sama jak takich dziwnych wymysłów jak: posełka, sędzina, psycholożka, profesorka itp

Gender? Hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma "przyszłem" nie jest poprawna.

Jest to jakiś dziwny twór językowy od żeńskiej formy "przyszłam". Męska forma to "przyszedłem" i każdy facet mówi "przyszedłem". Facet mówiący "przyszłem" to... sami sobie dopiszcie resztę.

 

Poprawność formy "przyszłem" jest taka sama jak takich dziwnych wymysłów jak: posełka, sędzina, psycholożka, profesorka itp

MIja sie Pan z prawda ;) Przeciez kazde dziecko wie ze jak mowi "przyszlem" to dlatemu ze bylo blisko a "przyszedlem" jak daleko :)))

To nie moje a Baltroczyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.