Skocz do zawartości

Fireblade z JJedge


cZyNo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To że rdzeń będzie z Rohacellu to można przeczytać. Pytanie, czy to lepiej niż ze styroduru, czy gorzej. Nie miałem okazji przetestować I zauważyć różnic stąd pytanie. Nie wiem, czy za tą zmianą stoi dostępność materiału, jego wytrzymałość, czy też łatwość obróbki lub znajomość właściwości fizycznych, czyli np. metod pracy z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Narazie ze względu an pogodę udało mi się raz wyskoczyć z modelem. Model mimo braku zaklejonej szczeliny lotek jest dość cichy przy rzucie. Wysokość rzutu dość podobna do poprzedniej przy pogodzie bez wietrznej. Model na pewno dużo lepiej zachowuje się w zakręcie (większy wznios). Ogólnie zmiany na tą chwilę oceniam na plus. Czekam na zimę wtedy będzie więcej dni lotnych ;)

 

Co do kraks z Michałem niestety uszkodzenia zawsze będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z racji, że trochę osób z kraju zaczyna się interesować tematem, postanowiłem się w końcu zarejestrować i uzupełnić temat
 
Postęp jest duży, długo nam zajęło dojście do ładu z foremnikami, ale nareszcie są efekty. Skrzydła ważą między 100-110g, w zależności od rodzaju dźwigara. Lżejszy dźwigar to układ mokro na mokro z wysokomodułowego włókna węglowego. W sumie większość świata tak robi, wszelkiej maści Vibe, Stream itd, z tym że u nas tego węgla jest po prostu więcej. Skrzydło nie jest "gumowate", nie czuć, że ugina się pod własnym ciężarem, co jest normalne w przypadku innych lekkich skrzydeł z rdzeniem Rohacell'owym.
 
Drugi dźwigar to już mój wymysł, podwójna ceówka z wysokomodułowego węgla o module Young'a >700GPa. Dźwigar jest zlokalizowany na najgrubszym przekroju skrzydła od końcówki do centro. Waży to około 110g. Czaro, Rafał, testy niszczące na pierwszych zawodach :-)

 

Dźwigary:

post-20022-0-67115600-1483180092_thumb.jpg

post-20022-0-06343300-1483180111_thumb.jpg

 

Skrzydła:

post-20022-0-19833200-1483180144_thumb.jpg

post-20022-0-64141800-1483180163_thumb.jpg

post-20022-0-57746900-1483180183_thumb.jpg

post-20022-0-20330100-1483180214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.