Skocz do zawartości

model telemaster 1.5m


baczek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

troche temu zacząłem robić telemastera 1.5m dla Petera

 

troche o modelu :

- 1.5m rozpiętości długość kadłuba wynosi na oko (bo niemierzłem) 1m

- wzmocnienia w skrzydłach to listewki 1cm na 1cm + bagnet (listewka) też 1 cm na 1 cm

- skrzydla konstrukcyjne depronowe kadłub też cało depronowy

- statecznik 90% depon wzmocnienie listewka 1cm na 1cm

 

dodatkowe info :

- model ma klapy, lotki, ster kierunku, ster wysokości.

- klapy i lotki 4 serwa (najlepiej tower pro 90)

- ster wysokości (może być tower pro 90)

- ster kierunku (może być tower pro 90)

- silnik (podejrzewam że axi)

- pakiet (3cele lipol jaknajmocniejsze)

 

ps zdjęcia będą jutro albo we wtorek

ps2 sory że tak długo robiłem ale chciałem go zrobic jak najdokładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baczek to normalnie jest widzę czowiek orkiestra, ode mnie dostał zgodę na budowę "komercyjną" trzech egzemplarzy ToTa-7, teraz widzę dla Petera buduje Telemastera, no szok. Panowie co to będzie za powiedzmy 10 lat, Baczek zawali nam rynek modelarski swoją produkcją i wykosi kitajców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit kosztuje 89 USD

Wysyłka jest trochę porąbana. Opisałem ją tutaj. W skrócie, to: Hobby Lobby (producent kitu) nie wysyła do Polski, tzn. wysyła ale kurierem za 200 usd. Trzeba więc kazać im wysłać model do firmy zajmującej się wysyłaniem do Polski (~10 USD). I tej 2-giej firmie zapłacić za wysyłkę do PL (~30 USD).

Razem wychodzi 130 USD (czyli niecałe 300 PLN) + ew. cło. Czekać trzeba podobno ok. 6 tygodni

 

Jest jeszcze firma w Niemczech, która robi kity telemastera w 3 wielkościach 140, 180 i 240 cm. Można znaleźć na ebayu. Firma Kity sprzedają w kilku wersjach (wszystkie elementy CNC bez listewek, lub CNC + listewki i reszta drewna). U nich zestawy są trochę droższe: 40 Euro (140 PLN) za same elementy CNC lub 81 Euro (280 PLN) za CNC+listewki. Wysyłka do PL kitu 180 cm za 22 Euro (75 PLN). Za to na pewno nie będzie cła bo to z Unii, no i szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę Telemastera o rozpietości 180 cm. Najdalej w połowie maja będzie oblot. Muszę go jeszcze okleić folią i zamontować silnik ASP FS 80 AR. Wyposażenie czeka na montaż, silnik na dotarcie (na razie był rozruch - pali od pierwszego rozruchu :jupi: , przepalił jeden 300 ml zbiornik paliwa. Zdjęć jeszcze nie robiłem, ale jak będę miał aparat to na pewno zrobię kilka ujęć.

pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem ze wrzuceniem zdjęć moge je komuś podesłać żeby je wrzucił ?

będe dopiero o 10 w nocy więc wyśle jutro i dzięki z góry

 

ps na zdjęciu widać wręgi ale to niesą wręgi takie normalne były m potrzebne jak kleiłem kadłub a wręgi takie jak mają być będą 3 warstwowe balsa 2mm depron 6mm i balsa 2mm ;)

podajcie e-mail to podeśle jutro narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła wyglądają okej.

 

Kadłub już nie. Na zdjęciach widać że tam nie ma żadnego wzmocnienia balsowego lub sosnowego. Biorąc pod uwagę wielkość modelu to kadłub dość szybko może się zniszczysz np poprzez twardsze lądowanie lub przy zbyt gwałtownych manewrach w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem widzialem model 2m też podobny do telemastera i bez żadnych wzmocnień kadłuba a kręcił naprawde nieźle

jak zauważyliście wręgi są połamane :oops: ale bedą jutro nowe tak jak napisałem wcześniej balsa depron balsa

wrazie jakiś pytań pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrecz umieram z ciekawosci aby zobaczyc czy to lata-w takiej konfiguracji :

 

Bateria wystarczajaca na 40-50 minut lotu, plus cale wyposazenie RC

I teraz ekstra cale wyposazenie rc-cam :

czyli 2 pakiety 1800 i 2500 3s,kamerka ok 250g

nadajnik,wytyk do anteny,pletwa-wytyk do kamery,finder-lokalizator modelu plus 2x 1000mA bateri,okolo 4-5 m kabla ekranowanego,pantilt plus dwa serwa plus kamerka do podgladu,przelacznik do kamer,zyroskop,OSD itd..

To wszystko lata w ES.

Baczek,jestes pewien ze model przezyje niekontrolowana petle na pelnej predkosci

lub twarde ladowanie ?

 

Symulowany ciezar moge podac-ile to razem wazy rc-cam.

Taki tez ciezar wlozysz do Telemastera-jesli zobacze ze lata ,gra gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.