Skocz do zawartości

Bindowanie odbiornika V8R4-II


posejdon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam odbiornik V8R4-II oraz aparaturę Tg9x  z modułem DHT. Problem jest w tym, że nie wiem jak zbindować apke z odbiornikiem. Siedziałem może ze 2 h i nic, robiłem tak jak jest w instrukcji ale z moim angielskim słabo, a więc... Mam nadzieję, że jest ktoś kto wie jak to zrobić.

 

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wczoraj się z tym umęczyłem, ostatecznie spiąłem zworką końcówki sygnałowe kanału 1 i 2 i ruszyło (przy dołączeniu zasilania do odbiornika nie trzeba naciskać mikroswitcha odbiornika). Bindowałem z Taranisem, ale spróbuj tą drogą bo instrukcja jest jakaś koślawa i może ruszy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój, DJT, binduje się tak.

1. Radio wyłączone

2. Wciskasz i trzymasz przycisk na nadajniku

3. Włączasz radio

 - Moduł potwierdza tryb bindowania pikając i mrugając diodami w inny sposób niż zawsze.

4. Wciskasz i trzymasz przycisk w odbiorniku

5. Podłączasz zasilanie odbiornika.

6. Wszystko wyłączasz i włączasz normalnie - powinno działać.

 

Podejrzewam, że z DHT jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiony nadajnik (na V czy na D)?

 

1. Wywołujesz bindowanie w NADAJNIKU. W momencie włączania nadajnika masz mieć wciśnięty guzik, który gdzieś powinieneś mieć wyprowadzony. Czerwona dioda ma zacząć migać. W normalnej pracy świeci ciągle.

 

2. Potem ustawiasz ODBIORNIK do bindowania. Dla V guzikiem, dla D zworą na białych kablach kanału 1 i 2 podczas włączania do prądu. Jak zacznie mrugać czerwona dioda to jest OK.

 

3. Odłączasz zasilanie od odbiornika i wyłączasz nadajnik, zdejmujesz zworę - jeżeli jej użyłeś.

 

Tak jest w instrukcji i dla "D" działa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiony nadajnik (na V czy na D)?

 

 Właśnie o tym zapomniałem, moduł DHT ma przełącznik - powinieneś mieć gdzieś wyprowadzony. 1 tryb dla pracy z  odbiornikami D, drugi dla V.

Sprawdź ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak przesłać zdjęć bo nie mam kabla. Mam 2 takie odbiorniki w ten oryginalny łączy i na V i na D. A w tym co urwała się antena miga czerwona dioda i lekko zielona. Jak wykonam procedurę bindowania czerwona dioda miga szybciej (zielona już nie) niż w tym oryginalnym odbiorniku.


Raz na jakiś czas jeszcze kiedy mryga czerwona dioda przed zresetowaniem słychać krótki dźwięk łączenia i silnik "drży"


Potrafi ktoś pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.