Skocz do zawartości

skutki braku zasilania


Stanislaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przepraszam że nie odzywałem się ale wiecie jak jest z czasem.- Wyjaśniam.

Modelem latałem około 5 min. Po wyprowadzeniu modelu z beczki do lotu poziomego chcąc dodać gazu ,model nie reagował na reakcje drążków .

Widok był nieciekawy ,model zataczając dużym łukiem lekko opadając w duł na średnich obrotach silnika uderzył w ziemię .

Po oględzinach od pakietu który leżał w szczątkach były oderwane przewody .Wtyczki byłe pozabezpieczane i nie wypięte .Po wpięciu nowego pakietu wszystko wróciło do pracy .

Innego wytłumaczenia na tą awarię nie mam ,zakłócenia trzeba wykluczyć za długo trwał lot modelu bez kontaktu z nadajnikiem .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model uderzył w ziemię na średnich obrotach silnika, jeśli był Kill Switch to przy braku zasilania powinien wyłączyć zapłon. Dlaczego to się nie stało? Szczęście że stery nie były w pozycji neutrum bo wtedy model mógłby przelecieć X kilometrów. Miałem podobny przypadek, urwał się kabelek z takiego ustrojstwa:  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__52765__Turnigy_3_Function_Switch_w_UBEC_Voltage_Display.html   i silnik zgasł. Na moje szczęście model był jeszcze na ziemi a nie miałem zamontowanego Kill Switcha ale zasilanie odbiornika i zapłonu było na jednym pakiecie Li-Pol na kablu Y wpiętym za UBEC-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła całe czy mi się wydaje ? Wracając do dziwnych przypadków. Znajomy leciał Pelikanem czy Beta 1400. Coś się wydarzyło. Samolot spadał obracając się wokół własnej osi. Spadł ze 100 metrów w wysoka trawę, zero strat. Tylko pakiet napuchniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model uderzył w ziemię na średnich obrotach silnika, jeśli był Kill Switch to przy braku zasilania powinien wyłączyć zapłon. Dlaczego to się nie stało?

Wydaje mi się że mylisz pojęcia.Wyłączenie następuje w momencie utraty sygnału.Przy utracie zasilania nie ma co przełączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje. Każda kraska boli.
P.S: Do wszystkich którzy piszą że im się pakiety wypinają:Kupcie sobie xt-60 :P ciężko spiąć jak i wypiąć. Widziałem nawet filmik gdzie w quadro pakiet się odczepił i wisiał na kablu na xt-60 do samego wylądowania. 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po oględzinach od pakietu który leżał w szczątkach były oderwane przewody .Wtyczki byłe pozabezpieczane i nie wypięte .Po wpięciu nowego pakietu wszystko wróciło do pracy .

Innego wytłumaczenia na tą awarię nie mam ,zakłócenia trzeba wykluczyć za długo trwał lot modelu bez kontaktu z nadajnikiem .

 

 

Ale mogło też być tak, że kable się urwały w trakcie uderzenia. Pakiet swoje waży, a przeciążenie w momencie zmiany prędkości z X do zera jest całkiem spore. Uważam, że na to jest o wiele większa szansa, niż to, że kable tak same z siebie rozerwały się podczas latania, bo luźne styki powinieneś zauważyć już podczas spinania pakietu z regulatorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku, miałem na myśli ten Kill Switch: http://www.marvio-rc.pl/elektroniczny-wylacznik-silnika-benzynowego-kill-s,3,298,1168 (z Pana sklepu, warto kupić) i on po odłączeniu zasilania odbiornika wyłącza zapłon. Chyba nikt nie stosuje takich wyłączników mechanicznych do zapłonu:   http://www.nastik.pl/sterowany-serwem-2funkcyjny-wlacznik-mech-pamiecia-p-3325.html    w tym przypadku zapłon nie zostanie wyłączony bo serwo bez zasilania nie wróci do neutrum czy stanu wyłączenia zapłonu. ( idfx - skasowany model to była benzyna, w szczątkach widać silnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.