Skocz do zawartości

układ odcinający pakiet


pawellukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje Ci kupic nowego buzzera.

Moi synowie z powodzeniem zgubili ich kilka (ida rownie szybko co smigla). Jeden buzzer trafil mi sie bez funkcji buzzowania i tez OMC jeden pakiet nie wyladowal w koszu.

 

Jezeli wepniesz taki uklad przed lipola to bedziesz musial zrobic niezalezne zasilanie do odbiornika i serw. Inaczej przy odcieciu model zamieni sie w niesterowalny kamien i biada temu kto stanie na jego drodze. Wiec nie polecam - chyba ze z dodatkowym zasilaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie piszę tutaj o regulatorze (którego nie udało mi się i tak zaprogramować), 

ale i układ elektroniczny, który wpięty między LiPo a wszystko inne co zasila, po przekroczeniu pewnego progu, 

rozłączy się. Czy ktoś z Was zna lub używał czegoś takiego?

Zaprojektowałem taki układ https://code.google.com/p/nlm/wiki/VoltageFailsafeAlarm

 

Więcej w opisie na forum http://pfmrc.eu/index.php?/topic/48170-o%C5%9Bwietlenie-lotnicze-modelu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłączenie pakietu to chyba nie najlepszy pomysł. O ile przy stosunkowo niewielkich prądach można by zastosować układ z baterii od laptopów, o tyle przy prądach rzędu 30 i więcej amper zaczynają się schody. 

Do prostej sygnalizacji można zbudować prościutki układ np. na komparatorze - do 3 cel w zupełności wystarczy np. LM311.

 

Z drugiej strony - czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby jednak zmuszenie regulatora do prawidłowej pracy? może podasz co to za regulator, może ktoś wie jak go prawidłowo zaprogramować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.