Skocz do zawartości

Jest ktoś z was kolegów modelarzy Strażakiem w OSP?


endriuRC

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :). Ja jestem strażakiem w OSP Czechowice. We wrześniu będe miał kursy + badania i w drogę, możecie też napisac dlaczego akurat poszliście do straży. Ja poszedłem z tego względu iż zamiast bezczynnie siedzieć przed monitorem to bezinteresownie mogę komuś uratować życie,zdrowie lub jego mienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem czynnym strażakiem OSP będącym w KSRG (krajowy system ratownictwa gaśniczego) od 3 lat :)

 

Nasza jednostka jest prawie zawsze na miejscu przed PSP czy innymi służbami, a często prowadzimy akcje sami lub z podległymi nam jednostkami OSP. 

 

W międzyczasie zrobiłem kurs Ratownictwa Technicznego i Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. 

 

 

Najciekawsza akcja gaśnicza, od środy wieczorem do poniedziałku rano

 

opony.jpg

 

 

Pokazy w szkole podstawowej (ja po środku)

 

szkoła.jpg

 

 

Jak masz jakieś pytania to śmiało. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że akcja trwała kilka dni, było ponad 20 zastępów, cysterny z wodą, cała piana z województwa lubelskiego. Obsługiwałem przeróżne motopompy, podawałem pianę. Jakby nie było akcja mnie dużo nauczyła, co zaowocowało w czasie późniejszym. Jako że bylem tam jako świeżak utknęła mi w pamięci.   

 

Takie duże ćwiczenia zgrywające.  

 

Jak przyjechaliśmy ogień był na wysokość około 6 piętra i szerokość ponad 100 metrów, pożar było widać z ponad 10 km, i najważniejsze nie było żadnych ofiar. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, a od czego miałby tą przytomność stracić?

A co do ciekawych zdarzeń, to z pewnością to było ciekawe, choć tragiczne...

Kto zgadnie gdzie i kiedy miało miejsce.

Andrzej powinien wiedzieć.

Pożar rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach w roku (o ile dobrze pamiętam) 1973.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym społeczeństwie (szczególnie w miastach) nie ma widocznej OSP. Wszystko co czerwone przyrównywane jest do PSP. Jakiś czas temu w święta płoną hotel. Zginęło sporo ludzi. Przyjechali strażacy obu formacji. Chyba wszyscy z okolic. Później pojawiły się komentarze, że strażacy byli pod wpływem alkoholu. Do cholery długie wolne było! Chłopaki od stołów świątecznych wstali i ruszyli ludzi ratować. To chyba do rysunku Andrzeja wyszło.

 

Chwała Wam. 

 

Przy okazji, czy jak można teraz zrobić dzieciakom szkolnym pokaz i trening użycia środków gaśniczych, czy BHP już zabroniło? Na razie przerobiłem ze swoimi działanie gaśnicy śniegowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.