Skocz do zawartości

Zagadka czy samolot poleci


robertus

Czy samolot poleci?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy samolot na obrazku wystartuje?

    • tak
      23
    • nie
      30


Rekomendowane odpowiedzi

"Siła nośna powstaje dzięki ruchowi samolotu względem powietrza" Ale jak ona powstaje skoro samolot nie przesuwa się względem powietrza. Wzrastają obroty silnika i prędkość taśmy w przeciwną stronę. Więc jaki tu ruch wzglądem powietrza?

Dalej przy swojej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, oficjalnie się przyznaję, że się myliłem i samolot poleci.

Mój błąd polegał na tym, że zafiksowałem się na tym, że taśmociąg powoduje , że samolot  jest nieruchomy względem otoczenia.

Dobre wyjaśnienie z forum lotnictwa.

 

Czy hydroplan wystartuje pod prąd rzeki płynącej tak samo szybko jak jego prędkość V1???

Tak, że ja przechodzę do obozu, że poleci. Hi hi. Ale czad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne wytłumaczenie obrazowe jakie znalazłem to z deskorolką.

Do deskorolki jest przymocowany jest sznurek za który ciągniemy czy będziemy ciągnęli po asfalcie czy po taśmociągu to będziemy ciągnąć z taką samą siłą a to że na taśmociągu kółka będą się kręcić jak szalone to nie ma związku.

 

W sumie to bardzo fajny ten wątek wyszedł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMFG. To chyba wszystko co mozna powiedziec o tej dyskusji i stopniu znajomosci fizyki na poziomie podstawowym. Nie chce mi sie po 12 godzinach roboty zrobic PFMRC dziela zebrane. Ale chyba jutro poswiece z godzinke...

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.