Skocz do zawartości

Alpina 3001 Champ Elektro-Tangent


Rodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki bardzo oglądam z grubsza te str i widać ze inni maja tez rozne zeczy nie symetryczne :o

Gdzie ta niemiecka dokladnosc???

Może ktoś krotka instrukcjie napisac jak te miejsce naprawić?

Kolki sa chyba stalowe 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie mogę tego rozgryźć, ale w Alpinach zastosowano "bagnet pływający" (nie wiem czy to poprawna nazwa :)). Otwór na bagnet jest dużo większy od przekroju bagnetu.

W mojej (4001) jest stalowy i okrągły. Jednakże u siebie nie zauważyłem spękań wiec pewnie nawet pracując nie dotyka kadłuba.

 

Niedawno przypadkowo natknąłem się na film Petera Baur'a i od jakiegoś czasu chyba wkleja w kadłub kieszeń.

Co prawda nie miałem do czynienia z laminatami ale też mi się wydaję to co wspominał Mateusz i Piotr że kieszeń była by idealnym rozwiązaniem

Waga modelu nico wzrośnie ale usztywnienie będzie po całości.Nie ukrywam że podobają mi się obie Alpiny 4001 i 3001.więc każda porada i pomysł na usprawnienie jak najbardziej wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem do czynienia z laminatami ale też mi się wydaję to co wspominał Mateusz i Piotr że kieszeń była by idealnym rozwiązaniem

Waga modelu nico wzrośnie ale usztywnienie będzie po całości.Nie ukrywam że podobają mi się obie Alpiny 4001 i 3001.więc każda porada i pomysł na usprawnienie jak najbardziej wskazane.

a po co niby ta kieszeń?

Może ktoś krotka instrukcjie napisac jak te miejsce naprawić?

w środku daj troche rowingu węglowego, potem przeszlifuj żeby bagnet wchodził.

A możesz dać i więcej tego rowingu. I po drogiej stronie też. Trochę sobie to miejsce wzmocnisz. Ja w modelach, w których wiem że to miejsze jest dośc słabe, jeszcze przed montażem dokładam troche rowingu. Najpierw daje  po bookach otworu, a potem na górną częśc kadłuba. Dół otworu jest mało istotny. Potem tylko od góry przeszlifowuje żeby wszedł bagnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec porobiłem zdjęcia, na których możemy zobaczyć  ze obowiązkowo musze co nieco  wypilowac  w dolnym miejscu dziury na bagnet. A czy gorne to nie widze ale trochę podpiluje. A może zamiast rowingu dac na caly sufit w tym miejscu mate szklana lub wegiel pare warstw?

Musze jeszcze sprawdzić te kolki naprawadzajace bo chyba minimalnie luz maja. I musze stwierdzić ze alpina ma pare uchylen produkcyjnych ale jak widze to nie tylko mój model mam racje Piotrze:P.

Nie bijcie za mało staranne obchodzenie się z zywica i balonem rozjechalo się trochę :(


Fota bagnetu 2 pierwsze mojego 3 z neta na dowod ze alpiny nie sa robione jednakowo.

Niestety w lewym skrzydle bagnet ma maly luz.na wszystkie strony

post-14378-0-13502300-1456054276_thumb.jpg

post-14378-0-78044000-1456054329_thumb.jpg

post-14378-0-26239100-1456054337_thumb.jpg

post-14378-0-61309100-1456055059_thumb.jpg

post-14378-0-02041800-1456055072_thumb.jpg

post-14378-0-63986600-1456055074.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozpilowaniu na odpowiednia wysokość i szerokość mogę stwierdzić ze alpina ma trochę problemów z geometria, chyba ze ja dupa i wszystko krzywo wkleiłem:D

W sumie rozpilowany material to roznica może z 0.5mm. U Piotra wygląda to o wiele lepiej jeśli chodzi o luz wokół bagnetu.

Na 1 zdjęciu bagnet pojdzie minimalnie w gore po wsadzeniu skrzydla co nie zmienia faktu ze bagnet przesunie się ku przodowi i powstanie wszędzie rowna szczelina. Sprawdzam wstępnie tylko strone na której powstalo uszkodzenie.

Koledzy czy kolki naprawadzajace musza być bardzo dobrze spasowane czy mogą mieć jakiś tam minimalny luz?

post-14378-0-57692100-1456060616_thumb.jpg

post-14378-0-24013400-1456060634_thumb.jpg

post-14378-0-55086100-1456060643_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie jaki rodzaj lakieru? (nieużywany lakier od zony do paznokci :D) chodzi mi na jakiej bazie żeby nie zniszczyć bagnetu.

Do naprawy i wzmocnienia tego miejsca kupic mate szklana czy weglowa? jakas lekka czy ciezka i czy zywica epoxydowa 30min wystarczy czy kupic specjalna.

Myslalem tez by wyszlifować jeszcze ciut więcej tej dziury by potem nie mieć za dużo do szlifowania tego co zalaminuje.Będę chciał tak zrobić jak P.Jurek radzi wzmocnić gore i boki dodatkowo przeciagne to przez sufit na droga strone by niebylo możliwości wyrwania skrzydel z kadlubu podczas latania jak zle mysle poprawcie mnie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie jaki rodzaj lakieru? (nieużywany lakier od zony do paznokci :D

 

 

Weź w sperju, Pryśnij jedną warstwę, jak będzie mało to kolejną. Ten do paznokci nałoży się grubą warstwą a w trakcie piłowania powstaną niepotrzebne krzywizny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.