Skocz do zawartości

Jak wykonać test zasiegu Aurory 9?


taras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy

 

Chciałby prosić was o pomoc w uruchomieniu i funkcji sprawdzenia zasięgu aparatury Hitec Aurora 9.

 

Samo postępowanie jest opisane w instrukcji, jak i w wątku:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/13087-aurora-9-pojawi%C5%82a-si%C4%99-instrukcja-po-angielsku/page-22?hl=%2Baurora+%2Btest+%2Bzasi%C4%99gu&do=findComment&comment=153728

 

(...)
Funkcja sprawdzania zasięgu aparatury.
(...)
Jak korzystać z funkcji redukcji mocy nadajnika.
a. Wcisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy przycisk umieszczony na module radiowym nadajnika. Kontrolki LED, niebieska i czerwona zaświecą się i rozlegnie się pojedynczy sygnał dźwiękowy. Należy zwolnić przycisk. Od tego momentu przez 90 sekund tryb pracy nadajnika ze zredukowaną mocą będzie włączony.
b. należy oddalić się z nadajnikiem na odległość około 100 stóp (30 m) od pozostawionego w bezpiecznym położeniu modelu, sprawdzając skuteczny zasięg działania aparatury.
c. W celu wyłączenia trybu pracy nadajnika ze zredukowaną mocą, przed upływem 90 sekund od jego włączenia, należy powtórnie nacisnąć przycisk umieszczony na module radiowym nadajnika.
 

 

Postępuję wg podanego opisu:

1) włączam nadajnik i przechodzę w stan nadawania, na module Spectra świeci sie w tym czasie  czerwona dioda - światło ciągłe,

2) włączam odbiornik (wszystko działa na tz etapie poprawnie),

3) na module Spectra (w nadajniku) wciskam i trzymam przycisk link do czasu, gdy pojawi się pojedynczy dźwięk.

 

Jedyne co uzyskuję po kroku 3 - to przejście aparatury (nadajnika) w stan bindowania (lub mam takie wrażenie - elementy wpięte w obiornik nie reagują na sygnały z nadajnika).

Wyłączenie i ponownie włączenie nadajnika i odbiornika nie zmienia tego stanu. Wszystko zaczyna pracować poprawnie dopiero po ponownym zbindowaniu układu.

Czy ktoś może zasugerować, gdzie robię błąd? 

Pozdrawiam

Piotr T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie możesz trzymać wciśniętego przycisku w module dłużej niż 3sekundy. Po trzech sekundach zwalniasz przycisk i obie diody; czerwona i niebieska zaczynają razem migać i z modułu wydobywa się przerywany sygnał dźwiękowy. Trwa to 90s i w tym czasie moduł nadaje ze zmniejszoną mocą, następnie miganie i pikanie ustają, zapala się światłem ciągłym czerwona dioda i moduł nadaje ze nominalną mocą. Jeżeli przytrzymasz wciśnięty przycisk w module za długo to przejdziesz w tryb skanowania; błyska niebieska dioda, a po zakończeniu skanowania niebieska dioda świeci światłem ciągłym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz trzymać wciśniętego przycisku w module dłużej niż 3sekundy. Po trzech sekundach zwalniasz przycisk i obie diody; czerwona i niebieska zaczynają razem migać i z modułu wydobywa się przerywany sygnał dźwiękowy. Trwa to 90s i w tym czasie moduł nadaje ze zmniejszoną mocą, następnie miganie i pikanie ustają, zapala się światłem ciągłym czerwona dioda i moduł nadaje ze nominalną mocą. Jeżeli przytrzymasz wciśnięty przycisk w module za długo to przejdziesz w tryb skanowania; błyska niebieska dioda, a po zakończeniu skanowania niebieska dioda świeci światłem ciągłym.

 

 

Dzięki Andrzeju 

 

Po twojej wskazówce zadziałało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.