Jump to content
Sign in to follow this  
taras

Jak wykonać test zasiegu Aurory 9?

Recommended Posts

Szanowni koledzy

Chciałby prosić was o pomoc w uruchomieniu i funkcji sprawdzenia zasięgu aparatury Hitec Aurora 9.

Samo postępowanie jest opisane w instrukcji, jak i w wątku:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/13087-aurora-9-pojawi%C5%82a-si%C4%99-instrukcja-po-angielsku/page-22?hl=%2Baurora+%2Btest+%2Bzasi%C4%99gu&do=findComment&comment=153728

(...)
Funkcja sprawdzania zasięgu aparatury.
(...)
Jak korzystać z funkcji redukcji mocy nadajnika.
a. Wcisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy przycisk umieszczony na module radiowym nadajnika. Kontrolki LED, niebieska i czerwona zaświecą się i rozlegnie się pojedynczy sygnał dźwiękowy. Należy zwolnić przycisk. Od tego momentu przez 90 sekund tryb pracy nadajnika ze zredukowaną mocą będzie włączony.
b. należy oddalić się z nadajnikiem na odległość około 100 stóp (30 m) od pozostawionego w bezpiecznym położeniu modelu, sprawdzając skuteczny zasięg działania aparatury.
c. W celu wyłączenia trybu pracy nadajnika ze zredukowaną mocą, przed upływem 90 sekund od jego włączenia, należy powtórnie nacisnąć przycisk umieszczony na module radiowym nadajnika.

Postępuję wg podanego opisu:

1) włączam nadajnik i przechodzę w stan nadawania, na module Spectra świeci sie w tym czasie  czerwona dioda - światło ciągłe,

2) włączam odbiornik (wszystko działa na tz etapie poprawnie),

3) na module Spectra (w nadajniku) wciskam i trzymam przycisk link do czasu, gdy pojawi się pojedynczy dźwięk.

Jedyne co uzyskuję po kroku 3 - to przejście aparatury (nadajnika) w stan bindowania (lub mam takie wrażenie - elementy wpięte w obiornik nie reagują na sygnały z nadajnika).

Wyłączenie i ponownie włączenie nadajnika i odbiornika nie zmienia tego stanu. Wszystko zaczyna pracować poprawnie dopiero po ponownym zbindowaniu układu.

Czy ktoś może zasugerować, gdzie robię błąd? 

Pozdrawiam

Piotr T.

Nie możesz trzymać wciśniętego przycisku w module dłużej niż 3sekundy. Po trzech sekundach zwalniasz przycisk i obie diody; czerwona i niebieska zaczynają razem migać i z modułu wydobywa się przerywany sygnał dźwiękowy. Trwa to 90s i w tym czasie moduł nadaje ze zmniejszoną mocą, następnie miganie i pikanie ustają, zapala się światłem ciągłym czerwona dioda i moduł nadaje ze nominalną mocą. Jeżeli przytrzymasz wciśnięty przycisk w module za długo to przejdziesz w tryb skanowania; błyska niebieska dioda, a po zakończeniu skanowania niebieska dioda świeci światłem ciągłym.

• Upvote 1

Nie możesz trzymać wciśniętego przycisku w module dłużej niż 3sekundy. Po trzech sekundach zwalniasz przycisk i obie diody; czerwona i niebieska zaczynają razem migać i z modułu wydobywa się przerywany sygnał dźwiękowy. Trwa to 90s i w tym czasie moduł nadaje ze zmniejszoną mocą, następnie miganie i pikanie ustają, zapala się światłem ciągłym czerwona dioda i moduł nadaje ze nominalną mocą. Jeżeli przytrzymasz wciśnięty przycisk w module za długo to przejdziesz w tryb skanowania; błyska niebieska dioda, a po zakończeniu skanowania niebieska dioda świeci światłem ciągłym.

Dzięki Andrzeju 

Po twojej wskazówce zadziałało poprawnie.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By mounter
      Poszukiwania mojego Skywalkera Revo od 24 czerwca w Syryńskim - Lubomskim lesie zakończone po 9 dniach połowicznym sukcesem...

Złodziej znalazł model przede mną rozkradł co lepsze: elektronikę, rurki węglowe, kable i porzucił piankę w środku lasu...
      gdyby komuś podpadło jakieś ogłoszenie z okolicy Śląska, Lubomia, Racibórz, Pszów, Rybnik, Wodzisław Śląski i okolice,
      z poniższą listą elementów, niech da znać

Skywalker utknął w koronie drzew na wysokości 20-30m, w sobotę najprawdopodobniej spadł podczas burzy, ktoś go znalazł,
      przeniósł 500m bliżej drogi, tam rozebrał wyrywając cała elektronikę przy okazji zaśmiecając las...

Elektronika możliwe że przetrwała, była schowana w kadłubie, a model nie rozpadł się tylko zawiesił w koronie w całości...

ręce opadają jacy potrafią być ludzie...

OSD&AP Pitlab z GPSem, klawiaturką, czujnikiem prądu (mam gdzieś zapisany numer seryjny AP i OSD)
      odbiornik Hitec Maxima 9
      4 serwa cyfrowe Corona 919MG
      Regulator ESC ZTW Spider 50A
      Silnik EMAX GT 2820/06
      nadajnik 200mW + antena koniczynka z rozbitą obudową
      kamera Runcam Swift pomarańczowa
      pakiet Turnigy 5000mAh 4S
      pakiet Turnigy 2200mAh 3S
      pakiet spuchnięty 2200mAh do wyważenia

• By WojBoc
      Witam, poszukuję instrukcji obsługi do aparatury optic 6 sport 2.4ghz po Polsku, bo mój angielski jest na poziomie "what's time is it" 
      Z góry dzięki za odpowiedzi 
    • By Picasa127
      Kilka filmów z tego roku. Loty Freestyle 3D na samolocie z firmy Goldwing.  Zapraszam do oglądania.

• By glaptus
      Czołem
      Mam małoletniego adepta latania i pomyśłałem, że fajnie byłoby mu zafundować praktyczna naukę ...na dwusterze
      Mam starego (baaaaardzo starego ) HiTEC'a 4 kanałowego 35MHz z wejściem uczeń-trener 5DIN. Mam nawet oryginalny kabelek. 

I stąd pytanko - czy ktoś z Was ma może do oddania (odsprzedania za budżetową kwotę) HiTECa z wejściem 5 DIN
      Ew jak na śląsku to nawet do wypożyczenia

Z góry dziekuję - młodemu na pewno bardziej sie spodoba niż wersja "na misia" wisząc mu nad plecami

Wojtek
    • By PtakerRC
      Witam wszystkich. Mam pytanie, mianowicie, czy ten odbiornik: https://www.gimmik.net/Odbiornik_FrSky_VD5M-HITEC_5CH,o,16694.html?gclid=CjwKEAiA94nCBRDxismumrL83icSJAAeeETQ2RtzUN8O8qf1SEAdm3qnbWLaCfq0uS5h4Qv6pI5BcBoC26Dw_wcB będzie kompatybilny z aparaturą Hitec  Eclipse 7... 
      Z góry dziękuję za pomoc
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.